Lietuvos bankas licencijavo dar 4 fintech žaidėjus

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
A
A
2018-03-30 Rinkos

Tįstantį Lietuvoje licencijuotų finansų technologijų bendrovių sąrašą papildė dar 4 bendrovės, kurioms suteiktos elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licencijos.

Kaip pranešė Lietuvos bankas, EPĮ licencijos suteiktos UAB „New Entertainment Technology“, UAB „Maneuver LT“, UAB „Walletto“ ir UAB „Valyuz“.

Licencijas iš LB gavusios bendrovės galės kurti mokėjimų platformas, teikti mokėjimų paslaugas, išduoti mokėjimo korteles ir kitaip konkuruoti su tradiciniais finansų sektoriaus dalyviais ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje (ES).

EPĮ licenciją gavusi „Walletto“ teiks mokėjimo paslaugas elektroninei prekybai ES. Be paslaugų  prekybininkams – gaunamų mokėjimų apdorojimo, mokėjimų vykdymo – bus teikiama elektroninės piniginės paslauga.  „Walletto“ kontroliuoja Estijos bendrovė „Securita OU“.

Kaip VŽ komentavo bendrovei licenciją padėjusios gauti advokatų kontoros „Ecovis ProventusLaw“ advokatė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė, UAB „Walletto“ buvo įsteigta po to, kai JK bendrovės „Connectum Limited“ akcininkas ir direktorius Edgars Lasmanis sužinojo apie Lietuvos fintech strategiją. 

„Tuo metu buvo nuspręsta Lietuvoje įsteigti finansų bendrovę mokėjimo kortelių išdavimui Europos Sąjungoje. UAB „Walletto“ planuoja tapti  „MasterCard“  pagrindiniu nariu, kas pradės išleisti savo mokėjimo korteles vartotojams ir elektroninės prekybos prekybininkams Europos Sąjungoje. JK licenciją turinti tam pačiam akcininkui priklausanti  „Connectum Limited“ yra „MasterCard“ ir „Visa for Acquiring“ pagrindinis narys, „Walletto“ bus pagrindinis „MasterCard“ narys mokėjimo kortelių išdavimui, o vėliau perduos paraiškas „Visa“ ir „MasterCard“ mokėjimo kortelių įsigijimui“, - komentuoja p. Karulaitytė-Kvainauskienė.

Pasak advokatės, „Walletto“ ir „Connectum Limited“ akcininkas turi daugiau kaip 15 metų patirtį elektroninėje komercijoje ir bankininkystės veikloje. Bendrovė turi planų „sukurti galingą finansinę įmonę Vilniuje, kuri suteiks papildomas darbo vietas Lietuvai“.

UAB „Maneuver LT“, anot LB, ketina kurti elektroninės prekybos platformą ir klientams siūlyti elektroninės piniginės, mokėjimų priėmimo ir mokėjimo kortelių išdavimo, mobiliosios bankininkystės ir masinių mokėjimų paslaugas. Lietuvoje įsteigtą „Maneuver LT“ visiškai kontroliuoja Kipre registruota „FSNS Solutions Holding Limited“.

„Nors esame naujai įkurta įmonė, tačiau turime daugiau nei 10 metų patirtį mokėjimų, e-komercijos bei kortelių išdavimo rinkoje ir matome, kad galime pasiūlyti unikalių finansinių sprendimų tiek verslo, tiek privatiems klientams. Netolimoje ateityje planuojame tiesiogiai jungtis prie pasaulyje veikiančių mokėjimų schemų, todėl galėsime teikti konkurencingas paslaugas ir visoje Europoje“, - sakė Daumantas Barauskas, „Maneuver LT“ plėtros vadovas.

„New Entertainment Technology“, pasak LB, kurs elektroninių pinigų platformą, kurioje klientas galės atsidaryti ir valdyti elektroninių pinigų sąskaitą, užsisakyti mokėjimo kortelę ir kitas operacijas. 2013 m. registruotoje įmonėje šiuo metu dirba 10 žmonių, bendrovė verčiasi kompiuterių programavimo veikla, rodo „Creditinfo“ duomenys.

„Valyuz“ kurs platformą, kurioje atidarys elektroninių pinigų sąskaitas, leis elektroninius pinigus, teiks mokėjimo operacijų, valiutos keitimo paslaugas, išduos mokėjimo korteles.

Pernai Lietuvos bankas licencijas išdavė 32 fintech įmonėms – beveik dvigubai daugiau nei 2016 m., kai buvo išduota 17 licencijų. Pokalbiai dėl galimybių veikti Lietuvoje vyko su daugiau nei 100 įmonių.

Tarp daugiausiai EPĮ licencija Lietuvoje besidominčių yra įmonės iš Didžiosios Britanijos, Izraelio, Vokietijos, Kinijos.

Lietuva pozicionuoja save kaip palankią vietą steigtis fintech įmonėms, kurios, gavusios licenciją galėtų tiekti paslaugas visoje ES.