11 potencialių krizės židinių pagal „Deutsche Bank“

Kad krizė ateis akivaizdu, iš kur ateis ne taip akivaizdu. Deutsche Bank analitikai įsmeigė 11 vėliavėlių pažymėti potencialiems būsimos krizės židiniams. Skaityti su žiupsneliu druskos tai yra Deutsche Bank išdėstyti punktai.
Naujausioje apžvalgoje Deutsche Bank analitikai pažymi, kad pasaulinėje finansų sistemoje esti daugybė vietų, kuriose galima įžvelgti kraštutinius nukrypimus. Į kai kuriuos rodiklius žiūrint, būtų sunku pasiteisinti, kad nebuvo galima pastebėti, jog kažkas yra negerai, jei per artimiausius 23 metus kiltų krizė, teigia analizės autoriai.
1. Skatinamosios pinigų politikos atsisakymas
Plačios apimties kiekybinis ekonomikos skatinimas išsivysčiusiose šalyse po truputį baigiasi FED jau pradėjo kelti palūkanas ir netrukus pradės mažinti balansą, kuris išsipūtė įgyvendinant obligacijų supirkimo programą. Taip pat rinkos dalyviai spėlioja, kaip ECB seksis pereiti prie pinigų politikos normalizavimo.
Kaip rodo istorija, tai turėtų sukelti reikšmingas pasekmes, ypač atsižvelgus į pasaulyje išaugusias daugybės turto klasių kainas, rašo Deutsche Bank analitikai.
2. Išsekęs skatinimo arsenalas
Centriniams bankams nelabai likę ekonomikos skatinimo priemonių, jei vėl greitai kiltų ekonominė krizė: didžiųjų centrinių bankų balansai išsipūtę, palūkanų normos ties nuliniais lygiais, vyriausybių skolos lygis aukštas.
Pasak Deutsch Bank, politikos formuotojai yra netoli akligatvio, todėl kita krizė galėtų pasižymėti ekstremaliomis priemonėmis.
3. Dar daugiau kiekybinio skatinimo
Nors tai nėra bazinis scenarijus, Deutsche Bank įspėja, kad rinkos dalyviai gali būti užklupti iš pasalų, jei infliacijai neįsibėgėjus centriniai bankai gali vėl sugrįžti prie kiekybinio skatinimo, kuris sugrąžintų prie neigiamų palūkanų, nerimo dėl finansų sektoriaus stabilumo.
4. Krizė Italijoje
Bankas įspėja, kad trečioje didžiausioje euro zonos ekonomikoje slypi politinio ir ekonominio neapibrėžtumo potencialas, kurį išjudinti gali artėjantys rinkimai ir aukštas populistinių partijų populiarumas, lėtas ekonomikos augimas, aukštas skolų lygis, trapi bankų sistema.
5. Krizė Kinijoje
Banko analitikai įspėja dėl netvaraus skolinimo apimties augimo po 20% per metus pastaruosius 78 metus. Transformaciją iš eksportuojančios ekonomikos į vartojančią ir investuojančią išgyvenančiai Kinijai kol kas pavyko išvengti kieto nusileidimo, tačiau jį išprovokuoti gali spartaus kreditavimo sukeltas turto kainų burbulas, išsikerojęs šešėlinės bankininkystės sektorius.
Ateities augimas negali visą laiką remtis vien tik paskolomis ir investavimu, įspėja Deutsche Bank.
6. Pasaulinės prekybos disbalansai
Bankas pastebi, kad nuo 1970 m. reikšmingai išaugus pasaulinės prekybos apimčiai, daugybė šalių turi reikšmingą užsienio prekybos perviršį arba deficitą. Dėl didelių disbalansų ir didelių tarptautinių kapitalo srautų šalys pačios turi mažiau galimybių kontroliuoti savo ekonomiką ir yra labiau pažeidžiamos finansų krizių.
7. Populizmo suvešėjimas
Nors pastarieji keleri rinkimai Europoje kiek nuramino rinkas dėl populistinių partijų grėsmės ir ES projekto tvarumo, Deutsche Bank tai nurodo tarp potencialių pavojų neapibrėžtumo lygis neabejotinai išliks aukštas, kol tokios partijos turės realių galimybių didžiuosiuose nacionaliniuose rinkimuose.
8. Turto klasių kainos nusileis ant žemės
Analitikai įspėja, kad bendrai rinkos išgyvena labai išaugusių turto klasių kainų laikotarpį, todėl išlieka staigios korekcijos rizika, kuri gali destabilizuoti finansų sietmą ir pasaulinę ekonomiką, kuri, atrodo, reikalauja tokių aukštų turto kainų.
9. Krizė Japonijoje
Deutsche Bank analitikai sako, kad neįmanoma įžvelgti, kaip Japonija galėtų sugrįžti prie tvaraus vystymosi turėdama vis dar aukštą biudžeto deficitą, didelės apimties kiekybinio skatinimo programą, didžiausią tarp išsivysčiusių šalių skolos lygį ir senstančią visuomenę, todėl atitinkamai ir mažiau dirbančiųjų apmokėti skoloms.
10. Brexit išvirs į betvarkę
Nors labiausiai tikėtina baigtis, pasak banko analitikų, yra kompromisas, jei JK ir ES jo nepasieks, tai turės geopolitinių ir ekonominių pasekmių, su kuriomis 19% svaro sterlingų nuosmukis yra palyginti niekas.
11. Dėl sumažėjusio likvidumo rinkos nustos tinkamai funkcionuoti
Deutsche Bank atkreipia dėmesį į mažėjantį rinkų likvidumą. Tai lėmė ETF fondų iš išvestinių instrumentų išpopuliarėjimas.
Dabar neretai rinką formuojantys investiciniai bankai ar tarpininkai tarpusavyje suveda pirkėjų ir pardavėjų pavedimus, patys neatlikdami operacijų rinkoje realiu turtu ir vertybiniais popieriais. Sumažėjusio likvidumo sąlygomis turto kainos gali kristi dramatiškai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti