Lietuvoje – naujas šeimos biuras

Lietuvos finansinių paslaugų rinkoje veiklą pradėjo šeimos biuras Genus Family Office. Naujas rinkos dalyvis planuoja aptarnauti iki dešimties pasiturinčių šeimų.
Šeimos biuras iki šiol veikė kaip finansų patarėjo įmonė Fink House. Su Lietuvos banko išduota finansų patarėjo įmonės licencija toliau veiklą tęsia kaip Genus Family Office. Gintautas Levišauskas, biuro vykdomasis direktorius ir partneris, sako, kad prie šio veiklos modelio pereita dėl susiformavusio klientų poreikio nepriklausomam šeimos turto konsultavimui.
Šeimos biuro neįmanoma sukurti be pačios šeimos. Mūsų pasirinktas kelias šeima, kad pasitikėtų mumis, turi būti integruota į valdymą, šeima prisideda prie valdymo, aiškina p. Levišauskas. Turime pirmąsias šeimas, kurios ateina į mūsų patarėjus ir valdymo struktūrą.
Vadinamieji šeimos biurai (angl. family offices) didelį turtą turinčioms šeimoms teikia turto valdymo, saugojimo paslaugas, teikia konsultacijas mokesčių, teisės, įmonių įsigijimų, kapitalo klausimais. Šeimos biurai tikina teikiantys platesnį spektrą paslaugų nei privačios bankininkystės įstaigos ar investiciniai bankai.
Šeima, norėdama tik vienos nišinės paslaugos, šeimos biuro nekuria arba prie jo nesijungia. Įvairių paslaugų integravimas į šeimos turto valdymą daromas ne tik in-house pagrindu, bet ir out-house, t.y. sprendimų ieškoma tiek tarp Lietuvos rinkos profesionalų, tiek pasaulio, sako p. Levišauskas pabrėždamas, kad šeimos biurai neatstovauja trečiųjų šalių interesams.
Genus Family Office nedetalizuoja, kiek šeimų biuras aptarnauja. Planuojama dirbti su mažiau nei dešimčia.
Konceptualiai šeimos biuro klientais gali tapti tik vienaženklis skaičius šeimų taigi iki dešimties. Mes turbūt norėtumėme ir mažiau. Dialogai vyksta su daugiau, bet apsistojama su konkrečiu ir mažu skaičiumi šeimų, sako p. Levišauskas.
Jis pripažįsta, kad bendradarbiavimą su šeimos biuru lemia ir pačių šeimų finansinės galimybės, tačiau nedetalizuoja, kokį turtą turinčios šeimos yra aptarnaujamos. Esą klientūrą apibrėžia ne turtas, bet valdomo turto keliami rūpesčiai ir sprendimų poreikis.
Šeimos turi būti tikros, kad jų motyvacija mums yra pakankama, kad mes būtume tikrai nepriklausomi kad neieškotume rinkoje kitų pajamų šaltinių, sako Genus Family Office vykdomasis direktorius. Atvirai sakome, kad gauname atlygį tik iš jų rankų ir visiems turbūt akivaizdu, kad tai yra gana dideli mokesčiai.
Genus Family Office be p. Levišausko sudaro investicijų direktorius ir partneris Vitalijus Šostak, ilgai dirbęs SEB Investicijų valdyme ir investicijų valdymo bendrovėje Finasta Asset Management, ir partneris Algimantas Švanys, anksčiau patarinėjęs privatiems ir instituciniams klientams Finastoje. Šeimos biuro valdybos pirmininkas ir partneris Nielsas Peteris Pretzmannas yra privatus investuotojas, kelių Lietuvos, Kanados ir Skandinavijos šalių bendrovių valdybų narys, taip pat šeimos biuro klientas.
Pirmieji Lietuvoje oficialiai šeimos biuro statusu pradėjo prisistatinėti Lewben. Kaip šeimos biuras 2013 m. buvo įsteigta bendrovė J Investicijos, priklausanti Eugenijui Arvydui Janulaičiui buvusiam vienam iš biotechnologijų bendrovės Fermentas įkūrėjų.
Veikiančių ir nesiafišuojančių yra ir daugiau, tikina p. Levišauskas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti