„Nomura“: Rusijos agresija Rytų Europoje – viena didžiausių 2017 m. rizikų

Metams baigiantis, investiciniai bankai traukia į viešumą kitų metų prognozes arba galimus scenarijus. Japonijos investicinis bankas Nomura kitais metais įžvelgia dešimt nedaug tikėtinų, bet galinčių turėti didelį poveikį rizikų, įskaitant ir netikėtumus su teigiama baigtimi.
Pirmoji rizika Rusija leidžiasi į karo žygius.
Rusijos karinė agresija Rytų Europoje išlieka viena didžiausių rizikų 2017 m., analizėje, kurią cituoja Bloomberg, teigia Nomura analitikai. Nors reali karinė invazija yra mažai tikėtina, kitais metais tam pagrindus gali padėti bet kas nuo pokyčių JAV užsienio politikoje iki populistų iškilimo Europoje.
Jei tokia rizika pradėtų materializuotis, investicinis bankas turi idėją, kaip pasipelnyti. Siūloma pirkti CDS sandorius (credit-default swaps), kuriais draudžiamasi nuo Baltijos šalių vyriausybių nemokumo esą materializuojantis scenarijui, šių CDS kaina turėtų kilti. Taip pat siūloma shortinti šių šalių VVP, arba kitaip tariant statyti už Baltijos šalių vyriausybių obligacijų pigimą.
Tarp kitų didžiausių netikėtumų išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo fiskalinio ekonomikos skatinimo planai, kurie gali pašokdinti produktyvumą ir ūkį bei lemti staigų palūkanų kėlimą JAV ar impulsą naujam akcijų kainų šuoliui.
Nomura taip pat įžvelgia, kad kitais metais, nors tokios rizikos tikimybę įvardina kaip labai mažą, Kinija gali leisti juaniui laisvai svyruoti.
Brexit gali neįvykti. Nomura įžvelgia tikimybę, kad JK Aukščiausiasis teismas, kuris turėtų greitai pateikti išaiškinimą, ar šalies premjerė Theresa May gali aktyvuoti pasitraukimą iš ES be parlamento leidimo, savo sprendimu gali išprovokuoti išankstinius rinkimus JK. Tai esą galėtų mobilizuoti proeuropietiškai nusiteikusius politikus, kartu paskatinti ES, nenorinčią, kad antieuropietiškos nuotaikos plistų po žemyną, pasiūlyti britams nuolaidų.
Kapitalo judėjimo apribojimas besivystančiose rinkose. Nomura mano, kad yra rizika, jog staigus FED palūkanų kėlimas ir JAV dolerio stiprėjimas gali išprovokuoti kapitalo pasitraukimą iš besivystančių rinkų. Tai gali priversti besivystančias rinkas, ypač tas, kurių valiutos itin trapios, imtis koordinuotų veiksmų.
Japonų investicijų bankas kaip vieną iš galimų netikėtumų mato ir tai, kad kitais metais Japonijai galiausiai gali pavykti išjudinti infliacija, ir kad kainų augimas bus staigus. Tai esą gali iššaukti išaugusių naftos kainų ir silpnos jenos efektas.
Silpnų bankų, likvidumo sumažėjimo obligacijų rinkoje, staigių finansinio turto kainų pokyčių rinkose mišinys gali smogti per kliringo namus ir sukelti krizę centrinėje rinkų infrastruktūros dalyje, kuri, šiaip jau, turėtų užkirsti kelią sisteminėms rizikoms. Taip mano Nomura.
Donaldo Trumpo ir FED kova. Nors Janet Yellen, FED vadovė, yra pareiškusi, kad liks poste iki kadencijos pabaigos 2018 m., jau 2017 m. jėgų balansas FED viduje gali pradėti keistis, p. Trumpas skiriant į FED jam prielankius narius. Tai, pasak Nomura, gali išprovokuoti aukštesnes palūkanas.
Japonijoje parlamento rinkimus pralaimi premjeras Shinzo Abe. Toks įvykis mažai tikėtinas, todėl jei taip nutiktų, pasak Nomura, trapus šalies ekonominis stabilumas būtų supurtytas, atitinkamai ir akcijų rinka.
Nomura mano, kad būtent 2017 m. yra tikimybė, kad gali įvykti proveržis atsisakant grynųjų naudojimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti