Baimės dėl referendumo skandina Italijos bankų akcijas

Italijos bankų akcijos pirmadienį pinga po 3-4%, likus mažiau nei savaitei iki Italijos referendumo dėl konstitucinių reformų. Bijomasi, kad italams atmetus reformas, laukia ne tik premjero atsistatydinimas, bet ir bankų griūtis.
Svarbiausio Italijos finansų sistemai banko Unicredit akcijos pinga 3,96%, kito stambaus banko Intesa Sanpaolo akcijos pinga 2,97%, Mediobanca vertybinių popierių kaina krenta 3,31%. Banco Popolare akcijos pinga 4,04%, Banca Popolare dellEmilia Romagna akcijų kaina krenta 4%. UBI Banca minus 3,17%.
Savo ruožtu Italijos bankų sektoriaus indeksas krenta 3,2% ir yra nusmukęs į 2 mėnesių žemumas. Italijos biržos indeksas FTSE MIB krenta 1,87%.
Tęsinys po grafiku
infogr.am::044ee93d-355f-4414-ae61-c072c4929694
Bankų akcijas smukdo pratrūkusios baimės dėl šalies finansų sektoriaus likimo, jei po 6 dienų italai referendume atmes siūlomas konstitucines reformas. Referendume kartu sprendžiamas ir Italijos vyriausybės likimo, mat Matteo Renzi, vyriausybės vadovas, yra pažadėjęs, kad atsistatydins, jei italai referendume pasisakys prieš reformas. Iki šiol p. Renzi pasisakė už tai, kad Italijos bankų bėdos, susiformavusios dėl blogų paskolų naštos, būtų sprendžiamos rinkos priemonėmis privatiems investuotojams sustiprinant bankų kapitalą savo lėšomis, o ne pagal naujas ES bankų pertvarkos taisykles. Pastarosios bankų pertvarkymo atveju priverstų investuotojus prisiimti nuostolius.
Rinkos dalyviai skaičiuoja bent iki 8 Italijos bankų, kurių gali laukti griūtis, jei p. Renzi praloš referendumą. Tarp jų ir šiuo metu silpniausiu Europos banku laikomas Monte dei Paschi di Siena, Popolare di Vicenza, Veneto Banca, Carige, Banca Etruria, CariChieti, Banca delle Marche ir CariFerrara, skaičiuoja Financial Times.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti