Rezultatų skelbimo metu sužibėjo gynybos sektoriaus įmonės

Publikuota: 2016-11-12
„Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
svg svg
„Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
 

Ketvirtinių rezultatų sezonas JAV įsibėgėjo ir akcininkus maloniai nustebino didžiųjų gynybos sektoriaus atstovų pasiekimai ir pateiktos ateities prognozės.

Pastaraisiais metais įsižiebę kariniai konfliktai Sirijoje, Ukrainoje ir kitose valstybėse skatina ginklavimąsi, nors iki tol daugelyje valstybių kariniai biudžetai buvo mažinami. Geriausias to pavyzdys yra JAV, kuri ilgą laiką mažino išlaidas krašto apsaugai ir šiuo metu kariuomenė susiduria su naujos technikos trūkumu bei sparčiai senėjančia įranga. Prezidento rinkimus laimėjęs Donaldas Trumpas nori nutraukti karinio biudžeto išlaidų karpymą ir pasisako už stipresnę kariuomenę.

Verta atkreipti dėmesį į tai, jog gynybos sektoriaus atstovų pardavimai yra įprastai prižiūrimi valstybės ir produktų eksportas yra leidžiamas tik tam tikroms valstybėms. Dėl šios priežasties šio sektoriaus įmonių rezultatai iš dalies priklauso nuo tarptautinės politikos ir sąjungininkų. Pavyzdžiui, 2015 m. 21% pajamų „Lockheed Martin“ gavo už JAV ribų, o „Northrop Grumman“ – daugiau negu 17%.

Gynybos sektoriaus įmonės tarpusavy ženkliai skiriasi. Pavyzdžiui, vienos pasirenka koncentruoti savo veiklą. To geras pavyzdys yra „Boeing“, kuri iš esmės gamina komercinius ir karinius lėktuvus. Tuo tarpu kitos įmonės plečiasi skirtingose kryptyse. Pavyzdžiui, „Lockheed Martin“ gamina lėktuvus, sraigtasparnius, laivus, turi kosmoso padalinį, kuris gamina palydovus, priešraketines gynybos sistemas ir įrangą NASA raketoms. Be to, bendrovė taip pat plečiasi energetikos ir kitose srityse.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pastaruoju metu pastebimas augantis bepiločių orlaivių naudojimas karinėse operacijose, kadangi jie leidžia sumažinti operacijų išlaidas ir išvengia pilotų žūčių. Be to, vis didesnis dėmesys po daug dėmesio sulaukusių programišių atakų ir skandalų yra skiriamas kibernetiniam saugumui. Taip pat pastebimas didelis dėmesys raketoms ir jų paleidimo sistemos. Pavyzdžiui, Rusija itin priešinasi priešraketinės gynybos sistemos dislokavimui arti jos teritorijos.

Rezultatai

Praėjusią savaitę ketvirtinius pasiekimus skelbė didžiosios šio sektoriaus bendrovės. Dauguma šio sektoriaus įmonių teigiamai vertino pasiektus rezultatus ir optimistiškai žvelgė į ateitį. Dėl to, pavyzdžiui, „Lockheed Martin“ akcijų kaina tą pačią dieną po trečio ketvirčio rezultatų paskelbimo šoktelėjo net 7,4%.

„Lockheed Martin“ (LMT) trečio ketvirčio pardavimai išaugo iki 11,6 mlrd. USD – tapo beveik 15% (met./met.) didesni. Svarbiausias įmonei padalinys, generuojantis 36% visų pajamų, gamina „F-35“ naikintuvus bei „C-130“ krovininius lėktuvus. Be to, įmonė kilstelėjo į viršų visų metų pajamų ir pelno prognozes, o 2017 metais pajamos turėtų augti 7%.

Tiesa, verta atkreipti dėmesį, jog pastarosiomis dienomis investuotojai sunerimo, kai įmonė viešai išsakė nepasitenkinimą dėl JAV gynybos departamento paskelbto 57 naikintuvų „F-35“ užsakymo. Taip ir nesusitaręs su įmone departamentas pareiškė, kad už lėktuvus mokės 6,1 mlrd. USD, t.y. 3,7% mažesnę kainą. Skelbiama, jog „F-35“ pardavimai sudaro apie 23% visų įmonės pajamų.

infogr.am::af845b90-c83c-4433-9ee1-86f7a65c43dd

„Northrop Grumman“ (NOC) direktorius Wesas Bušas pareiškė, jog trečio ketvirčio rezultatai rodo, kad yra statomas tvirtas pagrindas ilgalaikiam pelningam bendrovės augimui. Ketvirtinės pajamos augo 3% (met./met.), o gryn. pelnas – 17% (met./met.).

Įmonė yra gerai žinoma, kadangi gamina „B-2“ bombonešius ir praėjusį mėnesį laimėjo naujojo „B-21 Raider“ bombonešio gamybos kontraktą. Taip pat bendrovė gamina didelės sėkmės sulaukusius bepiločius lėktuvus „Global Hawk“.

„Raytheon“ (RTN) pasižymi raketomis „Patriot“, „Tomahawk“, „AMRAAM“, tačiau taip pat turi kibernetinio saugumo, kosminių sistemų ir kitus padalinius. Tarptautiniai pardavimai sudaro apie 30% visų pajamų. Ketvirtinių rezultatų skelbimo metu įmonė nežymiai kilstelėjo į viršų visų metų pajamų ir pelno prognozes.

Verta atkreipti dėmesį į tai, jog „Raytheon“ gaminamos raketų sistemos tampa vis svarbesnės, kadangi tampa šalies gynybos pagrindu. Tą gerai iliustruoja „Patriot“ oro ir raketų gynybos raketų sistema, kurią naudoja JAV ir 12 kitų valstybių. Šią sistemą šių metų rudenį pasirinko ir Lenkija.

„General Dynamics“ (GD) tapo trečio ketvirčio rezultatų pažiba, nes buvo pasiektas 13,8% veiklos pelningumo rodiklis, kai prieš metus šis rodiklis siekė 12,9%. Pelningumo rodiklius didino visi įmonės padaliniai, kurie apima komercinių lėktuvų, tankų, šarvuočių, raketų, povandeninių laivų ir kitų produktų gamybą. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog įmonė generuoja daugiau nei 40% pajamų už JAV ribų, o komercinis sektorius generuoja 20% pajamų.

Viena svarbiausių gynybos sektoriaus bendrovių yra „Boeing“ (BA), kuri pasižymi vertikalaus pakilimo lėktuvu „V-22 Osprey“, naikintuvais „F-15“ bei „F/A-18“ ir karinio transporto lėktuvais „C-17 GLOBEMASTER III“. Nors įmonė yra svarbi šiam sektoriui, tačiau apie 70% pajamų įmonei generuoja komercinių lėktuvų padalinys. Bendrovės ketvirtiniai pasiekimai pranoko lūkesčius, tačiau įmonė pareiškė, jog ilgo laikotarpio augimo variklis išliks komercinė aviacija. Šiuo metu kompanijos pažiba yra naujos kartos lėktuvas “Boeing 787 Dreamliner”, kurio gamyba tampa vis efektyvesnė po to, kai buvo pašalinti gamybą stabdę trūkumai.

Investicinės galimybės

Tikintys viso gynybos sektoriaus ateitimi gali rinktis iš kelių ETF fondų, kurių sudėtis yra labai panaši. Likvidžiausias toks ETF fondas yra „iShares U.S. Aerospace & Defense“ (ITA). Nuo jo nedaug atsilieka didesnį įmonių skaičių apimantis ETF fondas „PowerShares Aerospace & Defense Portfolio“ (PPA), tačiau šio fondo bendrosios išlaidos yra 0,23 proc. punkto didesnės. Tuo tarpu mažiau likvidaus „SPDR S&P Aerospace & Defense“ (XAR) investicinio portfelio pozicijų svoriai yra suvienodinami. Apžvalgoje minėtos bendrovės sudaro apie 37% ITA investicinio portfelio, 32% PPA ir 23% XAR.

infogr.am::eece9627-c78f-4179-808e-e6a664e3de31

Per vienerius metus ženkliausiai (+23%) pakilo „Northrop Grumman“ akcijų kaina. Šios bendrovės akcijos yra įvertintos, remiantis P/E rodikliu, brangiausiai (23). Tuo tarpu gynybos sektorių apimančio „iShares U.S. Aerospace & Defense“ (ITA) ETF fondo akcijų kaina per metus pakilo apie 8%, o fondo valdytojo pateikiamas vidutinis investicinio portfelio P/E rodiklis siekia apie 19.

Visos nagrinėjamos įmonės turi daug įsipareigojimų, tačiau išskirti galima būtų „General Dynamics“ (GD) bei „Raytheon“ (RTN), kurių D/A rodikliai siekia mažiausiai - apie 65%. Didžiausiu šių metų 9 mėn. grynuoju pelningumu gali pasigirti „Lockheed Martin“, kuri taip pat yra viena dosniausių akcininkams, kadangi metinis dividendų pajamingumas siekia apie 3%.

Verta paminėti, jog neseniai buvo pranešta, jog už 6,4 mlrd. USD „Rockwell Collins“ (COL) perims „B/E Aerospace“ (BEAV) ir taip bus sukurta įmonė, kuri taps viena svarbiausių lėktuvų dalių gamintoja bei paslaugų tiekėja. Ši sandoris rodo, jog šiame sektoriuje gali paspartėti konsolidacija.

Paskelbti gynybos sektoriaus įmonių ketvirtiniai rezultatai suteikia vilčių, jog šio sektoriaus atstovų laukia geresni laikai, tačiau investuotojai turi atidžiai išnagrinėti šio sektoriaus įmones, kadangi jos užsiima itin skirtinga veikla.

Parengta LHV banko, remiantis įmonių pateikiamais duomenimis (lockheedmartin.com, investors.boeing.com, northropgrumman.com, investor.raytheon.com, investorrelations.gd.com), ishares.com, invesco.com, spdrs.com ir užsienio žiniasklaida (Reuters.com, Finance.Yahoo.com, Bloomberg.com, Military.com). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Rinkos“
„Finbee“ paskolos sulaukė 5 mln. Eur vokiškos injekcijos

Vokiečių turto valdymo bendrovė „nordIX“ investuos mažiausiai 5 mln. Eur į tarpusavio skolinimo platformos...

Rinkos
18:17
Ch. Lagarde užsimena apie neigiamų palūkanų eros pabaigą rudenį 9

Europos Centrinis Bankas (ECB) iki rugsėjo pabaigos greičiausiai užbaigs neigiamų palūkanų normų erą,...

Rinkos
14:52
Rusijos grėsmė baido tarptautinius fondus nuo Suomijos, Baltijos šalių

Nuo vietos realijų labiau atšliję globalūs pinigų valdytojai vengia obligacijų, leidžiamų Suomijoje ar...

Rinkos
14:41
Vokietijos verslo nuotaikos gegužę pagerėjo

Vokietijos verslo nuotaikos dėl ekonominės padėties gegužę pagerėjo, tačiau jos perspektyvų atžvilgiu...

Rinkos
14:27
Lenkijos „natūralus žingsnis“: nutraukė susitarimą su Rusija dėl dujotiekio Jamalas–Europa

Lenkija nusprendė pasitraukti iš 1993 metų susitarimo su Rusija dėl dujotiekio Jamalas–Europa, pirmadienį...

Rinkos
14:11
Vyriausybė 4 metams pasiskolino už 1,42% palūkanas

Lietuvos Vyriausybė vidaus rinkoje 4 metams 60 mln. Eur pasiskolino už vidutines 1,42% palūkanas.

Rinkos
12:58
Ch. Lagarde: kriptovaliutos paremtos niekuo ir turėtų būti reguliuojamos

Kriptovaliutos yra „paremtos niekuo“ ir turėtų būti reguliuojamos, taip nukreipiant žmones nuo spekuliavimo...

Rinkos
11:27
Lukas investuoja: pigiai ir labai paprastai naudojuosi proga Premium

O progą atveria situacija rinkose, kurios krenta jau septynios savaitės iš eilės.

Milakniai ir „Orion“ pardavė „Alna Business“ grupę 4

Baltijos šalyse veikianti Latvijos verslo procesų skaitmenizavimo bendrovė „Digital Mind AS“ įsigijo 100%...

Rinkos
10:22
„City Service“ pardavė verslą Rusijoje Premium

Pastatų priežiūros grupė „City Service“ patvirtino radusi pirkėją verslo daliai Rusijoje, kuri 2021 m.

Augant infliacijai įmonės laisvas lėšas nukreipia į NT investicijas Verslo tribūna

Spartėjanti infliacijos banga skatina Lietuvos bendroves ieškoti naujų būdų įdarbinant sukauptas laisvas...

Rinkos
05:00
Suomija ir Estija rusiškų dujų kratosi prikeldamos 2015 m. laidotą projektą Premium 1

Suomija šeštadienį prisijungė prie negausaus būrelio Europos šalių, kurios visai atsisakė rusiškų gamtinių...

Rinkos
2022.05.22
Biržose dar viena neigiama savaitė, S&P 500 kol kas išvengė meškų rinkos Premium 1

Atšokti bandančios akcijų rinkos toliau susiduria su neslopstančiu pardavėjų spaudimu. Nepalankiomis rinkos...

Rinkos
2022.05.20
Suomiai ir estai SkGD terminalą nuomosis iš amerikiečių

Suskystintų gamtinių dujų tiekimą Suomijai, Estijai ir platesniam regionui užtikrins iš amerikiečių...

Rinkos
2022.05.20
Rusiškos dujos Suomijai bus užsuktos šeštadienį

Rusiškos dujos Suomijai nebebus tiekiamos nuo šeštadienio ryto, praneša Suomijos valstybinė dujų bendrovė...

Rinkos
2022.05.20
„Tesla“ jau nebėra C. Wood fondo didžiausia investicija

„Tesla“ prarado pirmą vietą Cathie Wood investicijų valdymo įmonės pagrindinio fondo didžiausių pozicijų...

Rinkos
2022.05.20
G. Šimkus: Baltijos šalys nesugeba išnaudoti stipraus regiono įvaizdžio investicijoms pritraukti

Nepaisant gerų ekonomikos rodiklių, Baltijos šalys nesugeba išnaudoti savo, kaip stipraus ir investuotojams...

Finansai
2022.05.20
Portugalija žada apmokestinti sandorius kriptovaliutomis

Portugalija planuoja užtaisyti teisinę spragą, dėl kurios virtualus turtas tapo itin patrauklus kriptovaliutų...

Rinkos
2022.05.20
Kinija skatina nuo COVID ribojimų kenčiančią ekonomiką

Kinijoje dideliu mastu sumažinto palūkanos būsto paskoloms, šaliai kovojant su neigiamu ekonominiu poveikiu...

Rinkos
2022.05.20
„Ignitis grupės“ augančius projektų kaštus atsveria didėjančios energijos kainos Premium 3

Ketvirtadienį vyko „Ignitis grupės“ pirmojo 2022 m. ketvirčio rezultatų pristatymas investuotojams.

Rinkos
2022.05.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku