Naujas NT fondas renkasi medicinos sektorių

Investicijų valdymo įmonė Orion Asset Management kuria investicinę bendrovę Orion Healthcare & Wellness Fund, kuri informuotųjų investuotojų lėšas įdarbins į sveikatingumo paslaugų sektoriaus nekilnojamąjį turtą. Sprendimas aiškinamas sveikatingumo paslaugų perspektyvomis ir siekiu diversifikuoti investicijas NT srityje.
Pasak Orion Asset Management, įkurta bendrovė investuos į įmones, valdančias gydymo ir poilsio centrus rekreaciniuose bei kurortiniuose Lietuvos regionuose arba didžiuosiuose miestuose, o investicijų dydis sieks 30 mln. Eur.
Galima sakyti, kad į nekilnojamąjį turtą (investuojama VŽ), bet tas turtas susijęs tik su tokio tipo paslaugas teikiančiomis bendrovėmis, aiškino Ramūnas Baranauskas, Orion Asset Management generalinis direktorius. Mes pirksime infrastruktūrą, o (sveikatingumo paslaugų VŽ) operatoriai ateis kartu su infrastruktūra kaip to turto ilgalaikiai nuomininkai, sutartimis susiję daugiau kaip 20 metų terminui.
Bendrovės vadovas sako, kad įkurta bendrovė įsigijimui jau turi nusižiūrėjusi taikinių, tačiau dar negali komentuoti jų detalių, nes įkurta bendrovė yra ne viešo platinimo.
Šiemet gegužę VŽ rašė, kad Orion Healthcare & Wellness Fund ketina investuoti į pastatą Druskininkuose, kurį nuomos sveikatingumo operatoriui SPA Vilnius. Tuomet buvo kalbama, kad minimali investicijos suma 30.000 Eur, tačiau yra galimybė investuoti 1 mln. Eur užsitinkrinant papildomas teises.
Daugiau informacijos negalime atskleisti, kad tai nebūtų netinkamai sutraktuota iš priežiūros institucijų. Bet objektų yra, dairomės, iki metų pabaigos planuojami įsigijimai, sakė p. Baranauskas.
Pastaraisiais metais investuotojų bendruomenei prisistatinėję NT fondai kalbėjo apie 8-10% siekiančią metinę grąžą.
(Grąžą VŽ) nusimatę esame, bet atskleisti negalime. Ji nurodytuose rėžiuose, gal šiek tiek į aukštesnę pusę, sakė Orion Asset Management generalinis direktorius.
Tai jau ne pirmas kartas, kai investicijų valdymo bendrovė ieško investavimo į NT alternatyvų už Vilniaus biurų rinkos ribų. Neseniai bendrovė įkūrė fondus, investuosiančius Kauno biurų rinkoje ir JAV Sietlo miesto būsto rinkoje.
Sprendimas investicijas nukreipti į NT turtą sveikatingumo paslaugas siūlančiuose objektuose aiškinamas ne tik įžvelgiamomis sektoriaus perspektyvomis, bet ir diversifikacijos poreikiu.
Matome šitą sektorių kaip tam tikra diversifikavimą pačioje nekilnojamojo turto srityje, nes šitas nekilnojamasis turtas visiška nekoreliuoja su tokiu turtu kaip logistikos centrai ar biurai. Tą parodė praėję 20 metų, padaryta daug tyrimų, kad ta koreliacija buvo vos ne neigiama, ir per krizes jis (medicinos NT VŽ) išlaikė savo vertę, aiškino p. Baranauskas. Matome, bent jau Lietuvoje, kad nekilnojamasis turtas per paskutinius metus gana ženkliai pabrango, o šitas sektorius kol kas eina iš paskos, ir bent jau Baltijos šalyse nėra atrastas institucinių investuotojų, kurie bandytų suformuoti portfelius. Pamatėme šią nišą ir norime būti pirmieji.
Orion Asset Management dabar iš viso valdo 13 fondų, iš kurių 6 NT.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti