Mėnesio sandoris: lažybų bendrovių 6,8 mlrd. Eur vertės sąjunga

Publikuota: 2015-09-15
Dado Ruvic („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Dado Ruvic („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
 

2015 m. rugsėjo 8 d. lažybų ir internetinių lošimų bendrovės „Paddy Power“ ir „Betfair“ oficialiai paskelbė apie 5 mlrd. GBP (6,8 mlrd. Eur) vertės susijungimo sandorį. Įmonių vadovybės jau patvirtino šį sandorį, ir liko tik keli teisiniai žingsniai iki sandorio pabaigos, kuri planuojama 2016 metų I-ąjį ketvirtį. Akcijų rinkos į sandorį sureagavo itin pozityviai – „Paddy Power“ akcijos Dublino biržoje kilo per 18%, o „Betfair“, listinguotos Londono biržoje, šoktelėjo 17%.

Naujoji įmonė toliau bus listinguojama Londono (pirminėje) ir Dublino akcijų biržose. Naujos bendrovės vadovai tikisi, kad įmonės akcijos bus įtrauktos į prestižinį indeksą „FTSE 100“.

Veiklų portfelio papildymas

Prognozuojama, jog po susijungimo bendra įmonė užims 16% vietinės Jungtinės Karalystės ir Airijos lažybų ir internetinių lošimų rinkos. Tačiau didesnio konkurencijos tarnybų susidomėjimo šis sandoris neturėtų sulaukti, kadangi abiejų sandorio pusių veiklos viena kitą papildo ir nėra tiesiogiai konkuruojančios – nors „Paddy Power“ teikia azartinių lošimų ir lažybų paslaugas internetu bei telefonu, airių pagrindinė veikla kunkuliuoja daugiau nei 300 fizinių lažybų punktų, tuo tarpu „Betfair“ verslas plėtojamas tik interneto pagalba.

Tokiu būdu sandoris gerokai skiriasi nuo lažybų operatorių „Ladbrokes“ ir „Gala Coral“ 2015 m. liepos mėn. paskelbto susijungimo, kai JK Konkurencijos priežiūros tarnyba, tikėtina, pareikalaus vienos ar kitos įmonės uždaryti dalį lažybų taškų, kadangi bendras jų kiekis siektų apie 45% JK rinkos.

Priežiūros institucijos – motyvuojantis faktorius

Vienas stipriausių sandorį motyvuojančių argumentų – didėjanti įstatymų ir mokestinė našta internete veiklą vykdančioms lažybų bendrovėms, prieš tai vengusioms aukštesnių mokesčių ir įsisteigusioms mokestiniuose rojuose, tačiau vykdžiusioms veiklą vietos rinkoje. Nuo šiol joms galios įvestas 15% mokestis įmonėms už pajamas, gautas vykdant lažybų brokeriavimo veiklą internetu bei reikalavimas turėti veiklos licenciją JK. Didesni mokesčiai ir griežčiau reguliuojama veikla jau paskatino kelis mažesnius žaidėjus pasitraukti iš šios rinkos.

Lietuva

Griežtesni įstatymai turi poveikį ir Lietuvos lošimo paslaugų teikėjams. Naujausiose Azartinių lošimų įstatymo pataisose matoma panaši tendencija kaip ir JK – įmonių, norinčių teikti paslaugas internetu, reikalaujama įsigyti veiklos licenciją ir Lietuvoje. Anot Lošimų Priežiūros Tarnybos, Lietuvoje šiuo metu veiklos licencijas organizuoti lažybas turi 8 skirtingos įmonės, kurios vykdo veiklą tiek fiziškai, tiek internetu. Esant tokiai konkurencijai ir didėjant įstatymų suvaržymams, panašūs pokyčiai gali nutikti ir Lietuvos rinkoje. Kažin ar būtų teisinga manyti, kad Lietuvą aplenks kitų šalių tendencijos, todėl bent keliems iš 8 Lietuvos rinkos dalyvių kils grėsmė užsidaryti. Arba keisti veiklos principus, jungtis su konkurentais, panašiai kaip daro kolegos JK.

„Paddy Power“ ir „Betfair“ nėra rinkos lyderiai, tačiau sujungę veiklas ir realizuodami sinergijas, sukuria patrauklų verslą investuotojams. Tad nepamiršti reikia ir mažesnių lošimo bendrovių – nors jos veiklą vykdo tik internetu, tačiau savos klientų bazės turėjimas prisotintoje rinkoje gali tapti patraukliu požymiu potencialiems strateginiams investuotojams, norintiems daugiau vartotojų – mažų maržų versle tai yra vienas svarbiausių aspektų.

Turbūt dabar tik laiko klausimas, kokių pokyčių Lietuvos lošėjams ir lažybų paslaugas teikiančioms įmonėms atneš nauji įstatymai, ir ar Lietuvoje realus JK „junkis arba mirk“ scenarijus.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau