VŽ klausomiausi podkastai rugsėjį

Publikuota: 2022-10-01
Iš kairės: T. Jaskelevičius, A. Avulis, J.Varanauskienė, M. Mikuckas, E. Šimė, L. Čeprackas. VŽ montažas
svg svg
Iš kairės: T. Jaskelevičius, A. Avulis, J.Varanauskienė, M. Mikuckas, E. Šimė, L. Čeprackas. VŽ montažas

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Visus pokalbių įrašus kviečiame klausyti specialioje Podkastų rubrikoje. Apie asmeninius finansus, asmeninio portfelio sudėtį ir investavimo strategijas klausykite portale „Mano pinigai“.

10. „LTG Cargo“ vadovė: Rusijos kryptimi planuojame vykdyti tik tiek įsipareigojimų, kiek turime Dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai „LTG Cargo“ prarado 26,5 mln. tonų krovinio, todėl turėjo peržiūrėti savo strategiją. 

Anot Eglės Šimės, kuri rugpjūtį tapo „LTG Cargo“ vadove, svarbiausias darbas dabar – rinkų diversifikacija. Ji taip pat pasakoja, kokia strategija vadovaujasi naujose pareigose, kaip sekasi valdyti rizikas, atsiradusias dėl Rusijos karo Ukrainoje bei kaip sprendžia darbuotojų atleidimų problemą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

9. E. Laurinaitis: laimė yra tuomet, kai iš ryto noriu eiti į darbą, o po darbo noriu eiti namo

Eugenijus Laurinaitis, psichoterapeutas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Eugenijus Laurinaitis, psichoterapeutas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Kaip laiku atkreipti dėmesį į darbuotojų psichinę būklę, apie komandinio darbo neigiamas pasekmes, neformalaus bendravimo svarbą psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis kalbėjo „Verslo žinių“ organizuotoje „Efektyvumo konferencijoje“. „Mūsų smegenys skirtos sprendimų pasekmėms numatyti. Jos orientuotos į tai, kad mes išgyventume ir nebūtų nesaugumo“, – primena ekspertas. Psichoterapeutas atkreipia dėmesį, kad pasitikėjimas organizacijose apskritai yra vienas iš esminių dalykų. Anot jo, būtina su kolektyvu aptarti tai, kas jam yra nauja ir netikėta.

8. Jaunojo vadovo „Oxylabs“ patirtis: „degė“ keturis mėnesius, kol priėmė sprendimą

Viktorija Lapėnytė, „Oxylabs“ Produkto komercinės teisės skyriaus vadovė ir „Oxylabs“ Teisės departamento vadovas Denas Grybauskas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Viktorija Lapėnytė, „Oxylabs“ Produkto komercinės teisės skyriaus vadovė, ir „Oxylabs“ Teisės departamento vadovas Denas Grybauskas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

VŽ studijoje susitiko Denas Grybauskas, „Oxylabs“ teisės departamento vadovas, ir Viktorija Lapėnytė, „Oxylabs“ produkto komercinės teisės skyriaus vadovė. Kaip dalijasi D. Grybauskas, jo komanda išaugo vos per naktį ir atsilaisvino pozicija, kurią jis dabar užima, tad dėl jo senųjų pareigų reikėjo priimti sprendimą.

Apie drąsius sprendimus ir įkvėpimą daug dėmesio sulaukė pokalbis su Vilma Bružiene, kuri anksčiau buvo žinoma kaip „Ergolain“ vadovė, ryžosi pradėti savo verslą ir įkūrė įmonę „Town projects“. Podkaste ji dalijasi, kaip kilo verslo idėja, kaip dabar keičiasi lietuvių verslininkų bendravimas bei apie vieną esminį faktorių, kuris jai padeda pasiekti savo tikslų.

7. M. Mikuckas – apie startuolių pasiūlymus pramonei, politikams ir savo investicijas

Mantas Mikuckas, investuotojas, startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ valdybos pirmininkas, vienas „Vinted“ įkūrėjų. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Mantas Mikuckas, investuotojas, startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ valdybos pirmininkas, vienas „Vinted“ įkūrėjų. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Verslininkai turėtų valdyti rizikas ir nesitikėti, kad kaskart ištikus krizei į pagalbą skubės valstybė, sako Mantas Mikuckas, investuotojas, asociacijos „Unicorns Lithuania“ valdybos pirmininkas ir vienas „Vinted“ įkūrėjų. Jis taip pat įvardina, kokiose srityse iš politikų tikėtųsi daugiausiai pokyčių, pasakoja apie savo investicijas ir pataria, kaip Lietuvoje rasti perspektyvius startuolius.

Apie startuolių veiklą bei verslo aplinką taip pat klausykite podkasto su Arnu Stuopeliu, UAB „Hostinger“ vadovu:  „Hostinger“ vadovas: neseniai buvome neturtinga valstybė, dabar viskas keičiasi

6. Įkvėpimui: iš skolų išbridęs programuotojas R. Petrauskas – atvirai apie asmeninius pokyčius, nuosavus verslus

Rimantas Petrauskas, UAB „Interneto meistrai“ bendrasavininkis, MB „Signal magician“ savininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Rimantas Petrauskas, UAB „Interneto meistrai“ bendrasavininkis, MB „Signal magician“ savininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Rimantas Petrauskas, UAB „Interneto meistrai“ ir MB „Signal Magician“ bendraturtis, knygos „Neišvengiama sėkmė“ (išleido leidykla „Eugrimas“) autorius, interneto platybėse vadinamas „vienu iš žinomiausių programuotojų tarp prekiaujančiųjų „Forex“ valiutų rinkoje“. Tačiau VŽ podkaste jis kalba ne apie programavimą, o pasakoja asmeninių pokyčių istoriją – kaip numetė 30 kilogramų iš beveik 100, išbrido iš skolų, sukūrė savo verslus ir kokios tiesos jam padeda žengti neišvengiamos sėkmės keliu.

5. „Sodros“ vadovės nuomone, pensinį amžių ilginti teks, bet dar ne tučtuojau

Julita Varanauskienė, „Sodros“ vadovė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Julita Varanauskienė, „Sodros“ vadovė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Demografinė, ekonominė, socialinė situacija ir kitos aplinkybės nulems, kad pensinį amžių Lietuvoje teks ilginti. Tiesa, tai įvyks dar nelabai greitai, teigia „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė. Ji taip pat atsako į klausimus, kaip sekasi vykdyti šių metų biudžetą, kokią įtaką „Sodros“ pajamoms ir išlaidoms turėtų galintis mažėti vidutinis atlyginimas, ar vertėtų pagalvoti apie „Sodros“ įmokų mažinimą, kada senatvės pensijos vidurkis Lietuvoje pasieks europietišką santykį su vidutiniu atlyginimu, kodėl pasitikima ir vadovaujamasi Finansų ministerijos makroekonominėmis prognozėmis, ar jos laikomos patikimiausiomis ir kt.

4. Lietuvos banko ekonomistas: spekuliantams būsto rinkoje ateina nelengvi laikai

Užsidirbti iš būsto pardavimo norintiems spekuliantams koją gali kišti niūresnės prognozės pasaulio finansų rinkose, sako Vaidotas Šumskis, Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnysis ekonomistas. Podkaste jis taip pat pasakoja apie biurokratijos Vilniaus savivaldybėje naštą būsto pasiūlai, pirmąjį daugiabučių nuomos projektą sostinėje bei nuotaikas būsto segmente artėjant žiemai.

3. Virtuvės šefas L. Čeprackas: vieną rytą atsibudau milijonierius

Liutauras Čeprackas, restorano „Gastronomika“ įkūrėjas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Liutauras Čeprackas, restorano „Gastronomika“ įkūrėjas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Buvau baisiais nustebęs, kai šių metų pradžioje paaiškėjo, kad viena iš mano įmonių, restoranas „Gastronomika“, kuris 2021 m. dirbo vos 3,5–4 mėnesius, pernai turėjo tiek ir tiek tūkstančių pelno. Nors mes buvom uždaryti dėl pandemijos, sėdėjom namuose ir triuškinome semkas“, – sako virtuvės šefas ir verslininkas Liutauras Čeprackas. 

VŽ podkaste jis pasakoja ir apie tai, kokį poveikį maitinimo įstaigoms daro maisto išvežiojimo bendrovės,  apie praėjusią vasarą pajūryje ir apie tai, ko nereikia daryti, keliaujant į Tailandą.

2. A. Avulis: teks pripažinti ir susitaikyti, kad patys geriausi laikai NT versle baigėsi

2021–uosius Arvydas Avulis, nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas, vadina savo sėkmingiausiais metais. Tačiau tuoj pat priduria, kad dabar šio sektoriaus verslas jau turi susitaikyti, jog geriausi laikai baigėsi: pirkėjams įpirkti būstą sudėtinga, tad investuotojams gali tekti mažinti apetitą grąžai ir lūkesčius dėl pardavimų greičio.

1. T. Jaskelevičius – apie tragedija virtusį žlugusį sandorį su „Auga Group“, „Enerstenoje“ prarastus pinigus ir buvimą „balta varna“

Tomas Jaskelevičius, „Arginta Engineering“ vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Tomas Jaskelevičius, „Arginta Engineering“ vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Tomas Jaskelevičius, įrengimų gamybos UAB „Arginta engineering“ vadovas ir akcininkas VŽ podkaste pasakoja apie tragedija virtusį neįvykusį sandorį dėl įmonės pardavimo su „Auga Group“,  „Enerstenoje“ prarastus pinigus ir buvimą „balta varna“.  

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Pasaulinis tyrimas: talentų pritraukimo, ESG investicijų ir reputacijos iššūkiai

Visų pasaulio regionų ryšių su visuomene agentūrų vadovai ateinančais metais prognozuoja didesnį veiklos...

Žiniasklaida
2022.11.26
Lietuvos žurnalistų sąjungai dar ketverius metus vadovaus D. Radzevičius

Dainius Radzevičius perrinktas Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku. Jis sąjungos vadovu perrinktas...

Žiniasklaida
2022.11.26
Apklausa: populiariausia srautinio transliavimo paslauga Baltijos šalyse – „Netflix“ 1

Populiariausia Baltijos valstybėse filmų, serialų ir kito televizijos turinio srautinio transliavimo paslauga...

Žiniasklaida
2022.11.25
L. Bušinskaitė. Ar žiniasklaidos savireguliacijoje dalyvaus tik politikų išrinktieji?

Šalies žiniasklaidos bendruomenę stebina Seime kilusios idėjos iš žiniasklaidos savireguliacijos instituto –...

Nuomonės
2022.11.24
Seimas vėl atidėjo naujo žurnalistų savireguliacijos modelio svarstymą

Seimas antrą kartą atidėjo didelės dalies žiniasklaidos atstovų supeikto naujo žurnalistų savireguliacijos...

Žiniasklaida
2022.11.24
Politikams sugriovus žiniasklaidos savireguliaciją, Lietuva spaudos laisvės indekse smigtų žemyn

Jei Seime būtų priimti Kultūros komiteto pateikti projektai, kuriais siekiama pertvarkyti žiniasklaidos...

Žiniasklaida
2022.11.23
LRT pristato naują strategiją 3

LRT taryba patvirtino naują nacionalinio transliuotojo strategiją 2023–2027 m., kurios ašis – auditorija.

Žiniasklaida
2022.11.23
I. Šimonytė: prenumeratos pristatymo įkainiai galėtų būti kompensuojami per spaudos rėmimo modelį 1

Leidėjams nerimaujant dėl Lietuvos pašto didinamų prenumeruojamų leidinių pristatymo įkainių, premjerė...

Rinkodara
2022.11.17
Prašo Seimo stabdyti žiniasklaidos savireguliacijos instituto pertvarką, kritikuoja LRT

Daugiau kaip 100 žiniasklaidos priemonių, joms atstovaujančios asociacijos bei daugiau kaip 500 žurnalistų...

Žiniasklaida
2022.11.14
LRTK skyrė įspėjimą tinklaraštininkui S. Malinauskui, nesutikusiam oficialiai registruotis 2

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė įspėjimą vaizdo tinklaraštininkui Skirmantui...

Žiniasklaida
2022.11.14
„Delfi“ savininkės pajamos šiemet augo, bet pelnas sumenko

„Delfi“ naujienų portalus Baltijos valstybėse valdanti Estijos žiniasklaidos ir pramogų grupė „Ekspress...

Žiniasklaida
2022.10.31
Lietuviai medijoms skiria 9 val. per dieną 4

Lietuviai įvairioms medijoms skiria kone 9 val. per dieną, didžiąją dalį – internetui ir televizijai, rodo...

Rinkodara
2022.10.30
Po RT vedėjo siūlymo nuskandinti ukrainiečių vaikus D. Kuleba ragina uždrausti kanalą visame pasaulyje 1

Sekmadienį Ukraina Rusijos propagandinį transliuotoją RT įvardijo kaip genocido kurstytoją po to, kai Antonas...

Verslo aplinka
2022.10.24
„Rekvizitai.lt“ naujiena – infografika kiekvienam verslui 1

Portalą „rekvizitai.lt“ papildo kelios naujos funkcijos: kelių mygtukų paspaudimu galima pamatyti ir įsikelti...

Žiniasklaida
2022.10.21
Nors rugsėjį dezinformacijos srautas mažėjo, daugiausia jos skleista apie Rusijos karą Ukrainoje

Lietuvos kariuomenės analitikai rugsėjį fiksavo maždaug penktadaliu mažesnį dezinformacijos srautą nei...

Verslo aplinka
2022.10.19
Singapūras apribojo „Vogue“ leidimą – taip nubaudė už „netradicinių“ šeimų propagavimą 1

Valdžios institucijos sutrumpino Singapūro „Vogue“ leidimą, paskelbdami „griežtą įspėjimą“ šiam mados...

Žiniasklaida
2022.10.15
Turkijoje įvesta laisvės atėmimo bausmė už „netikras naujienas“ 1

Turkijos parlamentas ketvirtadienį patvirtino griežtą įstatymą, pagal kurį žurnalistams ir socialinės...

Verslo aplinka
2022.10.14
Nuo šiol „Verslo žinių“ straipsniai – ir garso formatu

Informacijos gausoje naviguojantiems skaitytojams siūlome galimybę taupyti laiką – VŽ turinį ne tik skaityti,...

Žiniasklaida
2022.10.13
TV3 grupė atnaujino vieną iš valdomų kanalų

TV3 žiniasklaidos grupės kanalas TV6 atnaujino savo prekės ženklą ir žiūrovams žada daugiau išskirtinio...

Žiniasklaida
2022.10.09
T. Balžekas: konkurencijos dėl reklamos dalies ir prenumeratorių netrūks Premium 1

UAB „15min“ pajamos per finansinius metus, kurie prasidėjo 2021 m. gegužės 1 d. ir baigėsi 2022 m. balandžio...

Žiniasklaida
2022.10.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku