„Facebook“ reikėtų „out of office“ funkcijos

Valandų valandos per dieną praleistos su socialiniais tinklais, gali sukelti depresiją. Tuo metu ribojant laiką iki dešimties minučių vienam tinklui arba iki pusvalandžio trims per dieną, galima reikšmingai pagerinti savijautą.
JAV Pensilvanijos universiteto psichologų atliktas tyrimas parodė priežastinį ryšį tarp laiko, praleisto socialinėje žiniasklaidoje, ir žmonių depresijos bei vienišumo jausmo.
Melissa Hunt, Pensilvanijos universiteto psichologijos profesorė, vadovavusi tyrimui, atskleidžia, kad daugelis tų, kurie pradėjo tyrimą su vidutine klinikine depresija, po kelių savaičių jį baigė su labai lengvais simptomais.
Kartu su tyrimo vadovais eksperimente dalyvavo 143 Pensilvanijos universiteto studentai. Pusė dalyvių naudojosi socialiniais tinklais taip, kaip buvo įpratę. Kita pusė trims socialiniams tinklams Facebook, Instagram ir Snapchat per dieną galėjo skirti po 10 min. kiekvienam, t. y. ne daugiau kaip 30 min.
Tyrimo ataskaitoje skelbiama, kad tiems, kurie apribojo socialinių tinklų naudojimą, kliniškai reikšmingai sumažėjo depresijos ir vienišumo pojūčiai. Pažymima, kad abu šie rodikliai smarkiai sumenko, o vadinamoji kontrolinė grupė, kuri nepakeitė savo elgesio, nematė ir jokio pagerėjimo.
Socialinė žiniasklaida tapo tokia neatskiriama šiuolaikinio pasaulio dalimi, kuriai daugelis žmonių tiesiog nebegali atsispirti, teigia p. Hunt ir priduria, kad dėl šios priežasties ir tyrime buvo tik apribotas laikas, praleidžiamas socialiniuose tinkluose, o ne visai to atsisakyta.
O svarbiausia tyrimo žinutė, pabrėžia tyrėjai, yra ta, kad ribojant laiką iki dešimties minučių vienam tinklui arba iki pusvalandžio trims per dieną, jau reikšmingai galima pagerinti savijautą ir visai nebūtina to atsisakyti visai, kad pasijustumėte geriau.
Kartu vis dažniau matome ir ne vieną bandymą atsiriboti savaitei, dviem ar mėnesiui nuo socialinių tinklų.
Kelių savaičių pertrauką nuo socialinio tinklo Facebook prieš kurį laiką per atostogas išbandė ir Mykolas Katkus, Fabula Hill + Knowlton Strategies valdybos pirmininkas.
Gyvename informacijos bumo laikotarpiu, ypač tai liečia žiniasklaidos, reklamos, komunikacijos veikla užsiimančius žmones, ekspertus, kurie informaciją, socialinius tinklus naudoja ne tik kaip atsipalaidavimo šaltinį, bet ir kaip darbo įrankį, tad tos trumpos pertraukos darosi labai svarbios, pabrėžia p. Katkus.
Labai norėčiau, kad Facebook atsirastų Out of office funkcija, dėl kurios matytųsi, kad vartotojas yra neaktyvus ir neplanuoja dar savaitę ar kelias atsakyti į žinutes. Šiandien, kai nuomonės lyderiai, ekspertai turi ne vieną sekėją, kai žmonės juos žymi, įtraukia į savo kuriamą turinį, tampa tarsi vis sunkiau atsiriboti, juolab kai visi socialiniuose tinkluose tikisi labai greitos reakcijos. Tad tie pavyzdžiai, kurie skatina laikinai atsijungti nuo visų technologinių įrenginių, bent dienai ar savaitgaliui atsisakyti visų ekranų ir prisiminti gyvą bendravimą, vis labiau įkvepia.
Plačiau skaitykite čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkodara
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti