„Google“ uždarys socialinį tinklą „Google +“

Po paaiškėjusio duomenų nutekėjimo fakto, Google privatiems vartotojams per artimiausius 10 mėnesių uždarys savo socialinį tinklą Google +.
Interneto milžinės paskelbtame įraše apie socialinio tinklo išjungimą, Google patvirtino duomenų nutekėjimą, kuris galėjo paliesti apie 500.000 Google + vartotojų paskyrų. Dėl šios klaidos iki 438 skirtingų trečiųjų šalių galėjo turėti prieigą prie vartotojų privačios informacijos.
Kaip rašo The Wall Street Journal, apie tai Google sužinojo dar kovą, tačiau šį faktą nutylėjo.
Tiesa, kol kas nėra žinomas nei vienas atvejis, kai nutekėjusia informacija būtų buvę pasinaudota. Savo ruožtu, Google pareiškė, kad problema nebuvo tokia rimta, kad apie ją reikėtų kalbėti viešai.
Bendrovės privatumo ir duomenų apsaugos tarnyba išnagrinėjo šį atvejį, atsižvelgdama į visas aplinkybes, tačiau nematė jokių piktnaudžiavimo įrodymų, pabrėžiama bendrovės pranešime.
Vis tik The Wall Street Journal pabrėžia, kad tikėtina, kad Google neatskleidė apie Google + saugumo spragas, nes baimintasi, kad tai gali pritraukti kontroliuojančių institucijų dėmesį ir kad šis incidentas gali būti gretinamas su Facebook duomenų privatumo pažeidimo skandalu, o taip pat padaryti žalos reputacijai.
Socialinis tinklas Google + startavo 2011 m. Buvo tikėtasi, kad jis sėkmingai konkuruos su Facebook, bet jis taip ir nesugebėjo atsistoti į lygiavertes konkurencines pozicijas.
Google, uždaranti valdomą socialinį tinklą privatiems vartotojams, teigia ir toliau siūlysianti Google+ versiją verslui.
Anksčiau bendrovė nenorėjo dalytis statistika apie Google+ vartotojus ir jų praleidžiamą laiką, dabar, susidūrusi su duomenų nutekėjimu ir saugumo spragomis, stengiasi dar labiau sumenkinti statistiką, rašo BBC.
Privačių vartotojų Google + versija šiuo metu yra menkai naudojama, skelbia Google, 90% Google + vartotojų sesija tetrunka mažiau nei penkias sekundes.
Google valdančios bendrovės Alphabet akcijos nukrito 1,23%, skelbia BBC.
Ne pirmas kartas
VŽ rašė, kad šiais metais paaiškėjo, kad konsultacijų bendrovė Cambridge Analytica naudojo 87 mln. Facebook vartotojų apimančią duomenų bazę politinėms reikmėms. Šie duomenys galėjo būti naudojami per 2016 m. prezidento rinkimų kampaniją JAV Donaldo Trumpo naudai ir per Brexit referendumą.
Už tai Facebook skirta rekordinio dydžio baudą, kurią tik buvo galima skirti remiantis senais duomenų apsaugos įstatymais. Ji siekia 500 000 GBP (663 850 USD).
Šią liepą paaaiškėjo, kad didžiausią socialinį tinklą valdanti kompanija Facebook prie savo vartotojų duomenų prieigą buvo suteikusi ir Rusijos interneto milžinei Mail.ru.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkodara
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti