Istorijos ir žinių neišbarsčiusius prekės ženklus gaivinti verta

Kartais sukurti ką nors nauja yra lengviau nei reikia pastangų iš užmaršties prikelti sena. Tai paminima kalbant apie sudėtingą prekės ženklo ar įmonės veiklos atnaujinimą, ypač tada, kai suprastėjo reputacija, nepavyko įveikti krizių.
Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai verslas tiesiog susitraukė ar pritrūko entuziazmo reikiamu metu jį plėsti, neretai šeimos verslą pavedėjo ntoji karta, kuri jį iššvaistė, o dar kažkuri vėliau atrado sentimentų veiklą atnaujinti.
Pavyzdžių, kai žymūs ir galingi prekės ženklai paniro užmarštin, bet vėl atsistojo ant kojų, yra ir žymiausių kompanijų sąraše. Dažnai tokias istorijas išgyveno mados namai, kuriems naujo kvėpavimo suteikė vienas naujas dizaineris, į tradiciją pažvelgęs naujai, ar naujas savininkas, nupirkęs nuvertėjusias akcijas iš išlaidūnų giminaičių paveldėtojų.
Pavyzdžiui, kai 1993 m. ant bankroto ribos balansavusių Gucci mados namų akcijas įsigijo Investcorp, jų vyriausiuoju dizaineriu tapo Tomas Fordas, kuris suteikė naujo žvilgsnio mados namų kūriniams, tačiau grąžino į gamybą ir legendinių produktų, pavyzdžiui, rankinę su bambukine rankena. Po metų bendrovės, siekusios vėl susigrąžinti brangaus ir prabangaus prekės ženklo pozicijas, pardavimai išaugo 90%.
Forbes primena ir 1971 m. įkurto Sietlo kavos pupelių pardavėjo Starbucks pasaulinę ekspansiją, po to kai buvo atnaujintas prekės ženklas, ir LEGO istoriją, kai po nuostolių dėl 1990 m. sukurtų naujų žaislų buvo grįžta prie tradicinių kaladėlių.
Forbes pasakojamų istorijų leitmotyvas prekės ženklų atsinaujinimo istorijos įkvepia, nes įrodo, kad nepaisant nuopuolių, visi turi turi šansą vėl atsistoti ant kojų ir net sumušti buvusios sėkmės rekordus. Atsinaujinimo galima pasiekti, kai pakeičiama tai, kas neveikia. Atrodytų, akivaizdu, tačiau nemažai verslininkų kliuvinių nepastebi arba pastebi juos per vėlai. Prikeliant prekės ženklą iš užmaršties gali padėti ir specializacija. Daugelis prekės ženklų ima merdėti, nes niekuo neišsiskiria, todėl raktas susigrąžinti buvusias pozicijas gali būti nauja auditorija ar nauji produktai. Dar viena galimybė pasiūlyti netradicinių sprendimų ir nesilaikyti normų. Juolab, kai situacija prasta, vertinant riziką, reikia įvertinti, ką dar galima prarasti.
Kelią gaivinti senąjį prekės ženklą užuot kūrę naują nuo nulio pasirenka ir smulkieji. Edgaras Bokočius, Kauno UAB Aromika direktorius, pasakoja, kaip kadaise žymų ir galingą parfumerijos prekės ženklą prieš metus su nauja komanda ėmė kelti naujam gyvenimui. O pradėjo nuo naujų produktų įvedimo, prekybos taškų plėtimo ir didelių ambicijų, juolab, kad sukaupta patirtis ir žinios neišsibarstė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkodara
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti