„Akropolis Vingis“: pristatytos naujo Vilniaus kvartalo detalės

Publikuota: 2022-07-01
Įmonės vizualizacija.
svg svg
Įmonės vizualizacija.

Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centrus valdanti „Akropolis Group“ penktadienį visuomenei pristato daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone statybos turėtų prasidėti 2023 m., pabaigus rengti techninį projektą, gavus statybų leidimą ir atsirinkus rangovus.

Planuojama, kad buvusioje pramoninėje teritorijoje, kur iki 2000 m. veikė „Velgos“ gamykla, iškils naujas miesto kvartalas su vidinėmis gatvėmis, koncertų sale, konferencijų centru, biurų ir ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų pastatais, maisto hale, rekreacijos erdvėmis bei požeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės planus, 5 km atstumu nuo Senamiesčio esančioje Vilkpėdėje buvusias pramonines teritorijas numatoma pritaikyti visuomenės poreikiams. 

Kalbėdamas apie vieną didžiausių planuojamų buvusių pramoninių teritorijų konversijų, Manfredas Dargužis, „Akropolis Group“ direktorius, sakė, kad kvartale skirtingų funkcijų, – kultūros, pramogų, verslo ir prekybos, – pastatai darniai papildys vienas kitą. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

14 ha sklype apleisti buvusios gamyklos pastatai šiuo metu yra nugriauti, teritorija išvalyta nuo šiukšlių, taip pat pašalintas užterštas gruntas. Mažesnėje sklypo dalyje (3,7 ha), esančioje prie Neries upės, nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Galio Group“ vysto gyvenamųjų namų kvartalą „reVingis“. Didesnėje sklypo dalyje (10,3 ha) suprojektuotas „Akropolis Vingis“ kvartalas.

Mažmeninei prekybai, paslaugoms ir laisvalaikio praleidimui skirtų patalpų bendras plotas užims apie 100.000 kv. m. Palyginkime: Vilniaus „Akropolyje“ šis plotas sudaro 103.000 kv. m.

Komplekse projektuojama koncertų salė turės 2.500 sėdimų vietų arba iki 4.500 stovimų vietų. Bendras 7-ių biurų korpusų, išsidėstysiančių virš prekybos centro, plotas sieks apie 100.000 kv. m. Numatoma pastatyti apie 450 ilgalaikei nuomai skirtų apartamentų. 

Komplekso teritorijoje po atviru dangumi planuojama įrengti laisvalaikio ir žaliąsias erdves – parką, pėsčiųjų ir dviratininkų alėjas.

Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

Sprendimus diktavo aplinka

„Projektuodami naująjį „Akropolis Vingis“, gilinomės į naujausias Europos architektūrines tendencijas ir siekėme, kad būsimame kvartale darniai susilietų prekybos, verslo, viešosios ir gyvenamosios erdvės. Didelį dėmesį skyrėme želdynams, bendruomenės erdvėms, koncertų salės bei kino centro integravimui. Kartu atsižvelgėme į aplinkos specifiką, todėl „Akropolis Vingis“ taps esminiu postūmiu atgaivinant visą nepelnytai pamirštą Vilkpėdę“, – komentuoja Andrė Baldišiūtė, „Akropolis Vingis“ projekto autorių architektūros studijos „Do Architects“ architektė.

Anot M. Dargužio, projekto rengimo metu buvo diskutuojama su Vilniaus miesto savivaldybe ir sostinės architektūros ir urbanistikos ekspertais, kurie suteikė vertingų pastabų.

„Šis konversijos projektas taps reikšmingu impulsu tiek Vilkpėdei, tiek ir visam Vilniui – buvusi pramoninė teritorija taps gyvybingu miesto kvartalu“, – įsitikinęs M. Dargužis.

Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

Požeminė eismo infrastruktūra

Komplekse suprojektuota 4.500 automobilių parkavimo vietų, kuriomis galės naudotis ne tik kvartalo lankytojai ir darbuotojai, bet ir visi norintys. Pavyzdžiui, prie Vilniaus „Akropolio“ yra 3.000 vietų automobiliams.

Daugiausia vietų numatyta dviejų aukštų požeminėje stovėjimo aikštelėje, kuri talpins apie 3.500 automobilių. Čia bus įrengta požeminė eismo infrastruktūra – vidinės gatvės, interaktyvūs transporto srautų reguliavimo sprendimai, platesnės stovėjimo vietos. Krovininės rampos, skirtos prekėms pristatyti ir atliekoms išvežti.

Dar du mažesni automobilių aikštelės aukštai, talpinsiantys apie 900 automobilių, iškils šalia prekybinės paskirties patalpų, virš kurių numatyta įrengtiv apartamentus ilgalaikei nuomai. Dar 100 vietų bu įrengta komplekso prieigose.

Į naująjį kvartalą numatyti trys atskiri įvažiavimai – iš Geležinio Vilko gatvės (atvykstant nuo miesto centro), iš Gerosios Vilties ir iš Eigulių gatvių. Pasak projekto autorių, didžiąją dalį įvažiuojančių automobilių srauto nukreipus po žeme, pačioje kvartalo teritorijoje prioritetas bus teikiamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui. Čia bus laisvalaikio erdvės po atviru dangumi, drieksis daugiau nei 300 m ilgio pėsčiųjų alėja nuo Geležinio Vilko gatvės iki Neries upės.

Tarp M. K. Čiurlionio gatvės ir būsimo pastatų komplekso suprojektuotas parkas su pėsčiųjų ir dviratininkų takeliais.

„Želdynai darniai įsikomponuos į bendrą kvartalo aplinką, kurioje dominuos skirtingų pastatų erdves jungianti terakota spalvinė gama. Molio raudonumo ir žemės rusvumo spalvų dermė pastatams pasirinkta atsižvelgiant į aplinkinių teritorijų koloritą bei gamtinę kaimynystę. Šią struktūrą apjungs ir į atskiras funkcines erdves suskirstys pilkos, juodos ir baltų spalvų atspalviai“, – sako A. Baldišiūtė. 

Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

Gatvių pralaidumo sprendimai

„Akropolis Group“ lėšomis bus rekonstruojama šalia kvartalo esanti miesto susisiekimo infrastruktūra, akcentuoja plėtotojai. 

Dabartinę sankryžą tarp Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių pakeis Gerosios Vilties gatvės pradžioje įrengtas žiedas, po Geležinio Vilko gatve numatoma požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja bei vienas iš įvažiavimų į komplekso automobilių stovėjimo aikštelę. 

Po šių infrastruktūros pakeitimų Geležinio vilko, Gerosios vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių sankryža taps nereguliuojama, todėl tikimasi, kad išaugs jos pralaidumas. 

Apie architektų pastabas projekto infrastruktūros sprendiniams skaitykite čia.

Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

Požeminė perėja sujungs Naujamiestį su Vingio parku. Taip pat bus rekonstruota Eigulių gatvės atkarpa, sutvarkyta dalis M. K. Čiurlionio gatvės prieigų, įrengta 2,5 km naujų dviračių bei pėsčiųjų takų.

Leidimas eksploatuoti naują kompleksą bus išduotas, kai vystytojas įgyvendins šiuos susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektus.  Projektas bus vystomas laikantis tarptautinio tvarios statybos standarto BREEAM reikalavimų, jame bus naudojama žalia energija. Numatoma, kad įgyvendinus projektą, kvartalo teritorijoje bus sukurta apie 8.000 naujų darbo vietų.

Vykdydama konversijos projektą, „Akropolis Group“ pasinaudos analogiška patirtimi Latvijoje. 2019 m. Rygoje atidarytas „Akropole Riga“ kompleksas iškilo vietoje Kuznecovo porceliano fabriko, į prekybos centro interjerą įkomponavus istorinį buvusio fabriko paveldą. „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ – prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje – „Akropole Alfa“ ir „Akropole Riga“ Rygoje.

Įmonės vizualizacija.
Įmonės vizualizacija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

TOP 50 didžiausių mokesčių mokėtojų prekyboje: vartojimas pradeda šlubuoti Premium

2022 m. pirmąjį pusmetį Lietuvos mažmeninės prekybos įmonės į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąskaitą...

Prekyba
08:56
TOP 50 NT įmonių, per pirmąjį pusmetį sumokėjusių daugiausia mokesčių Premium 1

Pirmąjį pusmetį 50 įmonių, nurodžiusių vykdančios nekilnojamojo turto (NT) operacijų veiklą, į Valstybinės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Vakarai nerimauja dėl Turkijos suartėjimo su V. Putinu: galvoja ir apie sankcijas Premium

Po to, kai Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, ir Vladimiras Putinas, Rusijos lyderis, susitarė...

Verslo aplinka
2022.08.07
Kaip išlaikyti balansą tarp stipraus augimo ir rizikos

Nors verslo plėtra yra kiekvieno įkūrėjo tikslas, tačiau kartais ji gali būti pražūtinga, nes nevaldomas...

Gazelė
2022.08.07
„Revolut“ klientai birželį ir liepą Lenkijoje išleido 7 mln. Eur 3

„Revolut“ klientų duomenys rodo, kad šiemet per birželio ir liepos mėnesius lietuvių išlaidos buvo rekordinės...

Prekyba
2022.08.07
TOP mokesčių mokėtojai 2022 m. I pusmetį didmeninės prekybos sektoriuje Premium

2022 m. pirmąjį pusmetį Lietuvos didmeninės prekybos įmonės į VMI sąskaitą sumokėjo 656,5 mln. Eur mokesčių,...

Prekyba
2022.08.06
A. Urbonavičius. Nereiktų tikėtis, kad „Lidl“ ar kitas žemų kainų tinklas užkariaus visą šalies prekybos rinką 1

Nors Vokietijos žemų kainų tinklo „Lidl Lietuva“ turimų parduotuvių skaičius tiesiogiai koreliuoja su jo...

Nuomonės
2022.08.06
Nereikalingi rūbai pametėjo verslo idėją

Tekstilės atliekos yra vienos taršiausių. Tačiau mada gali būti – tuo neabejoja „Copie“ prekės ženklo kūrėja,...

Gazelė
2022.08.06
Kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentui pradeda vadovauti G. Valintėlis

Nuo rugpjūčio 5 d. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentui vadovo pareigas perima...

Vadyba
2022.08.05
Bandymas perkelti „Akropolį“ į internetą nepavyko – e. platforma „Trobos.lt“ uždaryta Premium 12

Su „Vilniaus prekybos“ grupe siejama UAB „Trobos“, vystanti prekybos centro „Akropolis“ e. platformą,...

Prekyba
2022.08.05
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04
Ekspertai apie „Ziticity“ veiklos stabdymą: geras IT sprendimas, bet per maža rinka Premium 7

UAB „Miesto logistika“, valdanti greitojo siuntų pristatymo platformą „Ziticity“, pranešė apie savo veiklos...

Logistika
2022.08.04
Rugpjūčio pabaigoje IKEA atidarys pirmą parduotuvę Estijoje

Švedijos mažmeninės prekybos baldais įmonė IKEA baigė 30.000 kv. m dydžio parduotuvės statybas netoli Talino,...

Prekyba
2022.08.04
Prognozes lenkiantis „Lidl“ spurtas: atotrūkis nuo „Iki“ ir „Maximos“ mažėja Premium

Vienas labiausiai intriguojančių mažmeninės prekybos būtiniausiomis prekėmis sektoriaus aspektų yra...

Prekyba
2022.08.04
Nauja realybė: kai nuo pirkėjo patirties priklauso tolesni pardavimai Premium

2022 m. pirkėjų patirčių tyrimas „Bazaarvoice Shopper Experience“ rodo, kad kažką įsigiję klientai tampa...

Prekyba
2022.08.04
Kartu su pinigų pervedimais trūkinėja vežėjų maršrutai į Rusiją Premium 11

Stabdomi pinigų pervedimai į Rusijos bankus paralyžiuos ir ES sankcijų nedraudžiamas transporto operacijas,...

Logistika
2022.08.04
Rusijoje nuspręsta atidaryti spec. parduotuves diplomatams ir jų šeimoms 6

Rusijoje bus atidarytos parduotuvės, kurios aptarnaus tik diplomatinių, konsulinių ir tarptautinių...

Prekyba
2022.08.03
Prekyba krinta, o „Toyotą“ įveikęs „Volkswagen“ skelbia apie atsigavimą Premium

Dvejus metus tik automobilių tiekimo ribojamoje naujų automobilių rinkoje – seniai girdėtos žinios apie...

Automobiliai
2022.08.03
„Euronics International“ prezidentas: negalime ignoruoti akivaizdaus fakto – kainos didėja Premium

Hansas Carpelsas, pirkimų aljanso „Euronics International“ prezidentas, viešėdamas Lietuvoje pažymėjo, kad...

Prekyba
2022.08.03
9 kartus JAV pernai augęs startuolis „Billo“ ruošia naują „TikTok“ produktą ir lėtina augimo tempą Premium

Bendruomenės rinkodaros platforma „Billo“ (UAB „Billo.app“), siūlanti vaizdo įrašų turinį JAV e. komercijos...

Inovacijos
2022.08.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku