Sausį–kovą parduota drabužių už 132,3 mln. Eur

Statistikos departamento duomenys rodo, kad šių metų pirmąjį ketvirtį drabužiais prekiaujančių įmonių pardavimai siekė 132,3 mln. Eur ir buvo 34% didesni negu 2020 m. Su praėjusiais metais lyginti netikslinga, nes dauguma parduotuvių dėl su kovidu susijusių ribojimų nemažai mėnesių nedirbo.
Verslo nuotaikos, regis, išlieka optimistiškos, nepaisant karo ir kitų iššūkių, kurių pastaruoju metu nestinga. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis irgi per mėnesį nesuprastėjo: balandį jis buvo minus 8 ir, palyginti su kovu, nepasikeitė, rodo Statistikos departamento apklausa.
Per metus balandį, palyginti su 2021 m. balandžiu vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9 proc. punktais. Gyventojai blogiau vertino namų ūkio finansinės padėties pokyčius, namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, tačiau didesniems pirkiniams per ateinančius 12 mėnesių ketino išleisti daugiau.
Žygimantas Mauricas, Luminor vyriausiasis ekonomistas, prognozuoja, kad šie metai drabužių prekybininkams bus arba geri, arba labai geri. Optimistinę prognozę jis grindžia tuo, kad veiksniai, lemiantys drabužių rinkos dinamiką, yra palankūs.
Visų pirma, teigiamą įtaką daro tai, kad pandemija, skaudžiai smogusi daugeliui mažmenininkų, baigiasi, žmonės grįžta į biurus, vėl rengia šventes, mažiau laiko praleidžia namuose, o tai didina naujos aprangos poreikį. Nors sporto ir laisvalaikio prekių pardavėjai per pandemiją nukentėjo mažiau arba visai nenukentėjo, kai kurie kiti, pavyzdžiui, kostiumų pardavėjai, skaičiavę didelius praradimus, dabar gali tikėtis lygiai tokio pat didelio atsigavimo. Plačiau skaitykite VŽ PREMIUM straipsnyje.
[infogram id="991235ab-b912-4c2b-8709-b7348e2365bf" prefix="2Xs" format="interactive" title="Drabužių mažmeninė prekyba Lietuvoje 2000-2022 03"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti