„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkas: dažniausiai kaip jaučiasi vaistininkas, taip ir klientai

Publikuota: 2020-11-30
„Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis.
svg svg
„Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis.

Pandemija, karantinas, nežinomybė – ši neapibrėžta situacija turi poveikio visiems. Nepaisant nerimo ir įtampos, į vaistinę užėję gyventojai  ir toliau gali tikėtis įprasto dėmesio, kaip visada – malonaus, žinančio ir patariančio vaistininko pagalbos. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis pažymi, kad šiuo jautriu laikotarpiu svarbu ne tik kaip organizuojame įprastą darbą, bet ir kokias darbuotojų motyvavimo priemones renkamės. Saugus interviu su vadovu dar karantino metu.

Pandemijos akivaizdoje klientai tampa jautresni nei lig šiol, neretai vaistinėje dirbantis farmacininkas – svarbi atrama. Kaip skatinate savo bendrovės darbuotojus, kaip auginate jų motyvaciją dabartinėmis sąlygomis?

Kalbant apie darbuotojų skatinimo priemones, esame pasirinkę keletą svarbiausių krypčių. Neabejotinai pirmoji iš jų – tai saugumas ir sveikata. Visi darbuotojai turi galimybę nemokamai skiepytis nuo gripo, norinčių skiepytis daugėja, ypač šiemet, tą, be abejo, patiria ir kitos įmonės.

Antroji kryptis susijusi su pagarba darbuotojams, jų įvertinimu, profesionalumo skatinimu. Ilgiau dirbančius darbuotojus  sveikiname darbo jubiliejų progomis – išdirbus įmonėje penkerius, dešimt ar net dvidešimt metų. Visiems darbuotojams organizuojame įvairius konkursus, kuriuose galima laimėti prizus, kasmet rengiame tradicines darbuotojų nominacijas įmonės viduje. Esame tarp geriausių Lietuvos vaistininkų – dvejus metus iš eilės mūsų kolegos tapo auksiniais vaistininkais žurnalo „Farmacija ir laikas“ bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto organizuojamuose „Metų vaistininko rinkimuose“. 2018 m. šį titulą pelnė Asta Trumpienė, praėjusiais metais – Laura Gogienė, kuri nuo gruodžio 1-osios tampa mūsų Sostinės regiono vadove. Tokie įvertinimai dar labiau sumotyvuoja mūsų vaistininkus naudotis galimybe mokytis įmonės organizuojamuose mokymuose ir gauti jų kvalifikacijos kėlimą patvirtinančius sertifikatus, kurie yra svarbūs pratęsiant vaistininko licenciją.

Dar vienas būdas motyvuoti – visavertiškai veikti organizacijoje. Tai susiję ir su tokiais paprastais dalykais, kaip nuolaidos mūsų privačių prekės ženklų produktams, ir su nematerialiais organizacijos kultūros sprendimais. Vaistinių darbuotojus įtraukiame į svarbių sprendimų priėmimą, kelis kartus per savaitę platų darbuotojų ratą įtraukiame į „Pulsą“, kurio metu vaistininkai ir administracijos darbuotojai dalinasi tuo, kuo šiuo metu gyvena, aptaria pastebėjimus, dalinasi idėjomis. Metinis vaistininkų renginys, vasaros ar kalėdiniai renginiai – tradiciniai jaukūs kolektyvo subūrimo momentai. Žinoma, šiemet visa tai apsunkina pandemija, tačiau darbuotojams jau esame parengę kitas staigmenas.

Jau užsiminėte, kad tam tikras motyvacijos priemones keičia – tiksliau tariant, trikdo – pandemija. Kaip stengiatės palaikyti vaistinių darbuotojų ūpą šiuo jautriu laikotarpiu? Juk jiems kartais tenka tapti net psichologais, išklausyti klientų istorijų.

Pandemijos metu svarbiausia užtikrinti darbuotojų saugumą, nes tik tuomet, kai žmonės jaučiasi saugiai, jie gali sėkmingai dirbti. Pastebime, kad mūsų darbuotojai džiaugiasi savo organizacija, nes mes kone pirmieji rinkoje, žaibišku greičiu pasirūpinome saugumo priemonėmis: pavasarį buvo įrengti apsauginiai stiklai visose kasose, darbuotojams suteiktos visos saugumo priemonės – apsauginiai skydeliai darbuotojams, kaukės, pirštinės, dezinfekavimo priemonės. Administracijos darbuotojams net nelaukdami oficialios karantino pradžios pasiūlėme galimybę dirbti iš namų.

Nuolat bendraujame su vaistinių darbuotojais – dabar du kartus per savaitę vykstantys „Pulsai“ padeda ne tik išdiskutuoti aktualiausias problemas ir ieškoti geriausių sprendimų. Tai ir gera proga girdėti, kaip gyvena ir kaip jaučiasi mūsų vaistinių darbuotojai.  

Išreiškiame pagarbą ir padėką vaistininkams – pirmojo karantino metu tokios padėkos išraiška tapo veiklos su grotažyme #MusuHerojai. Geras žodis ir jausmas, kad vaistininko darbas yra vertinamas – stiprus motyvatorius. Kartais užtenka nuoširdaus padėkos laiško, išsiųsto el. paštu ar įkelto į mūsų uždarą „Facebook“ grupę.

Gauname padėkos laiškų vadovams ar personalui, sulaukiame reakcijų mūsų FB grupėje. Pandemija pakoregavo tradicijas ir teko ieškoti kūrybiškų sprendimų, pavyzdžiui, metų geriausią regioną sveikinome kieme, į kurį įžengė pučiamųjų orkestras. Geriausią vaistinę linksmino gyva muzika Klaipėdos „Akropolyje“. 

Kaip palaikote darbuotojus, kurie nuogąstauja dėl galimo susirgimo arba susiduria su saviizoliacijos rūpesčiais?

Tokiomis kritinėmis akimirkomis svarbiausia komunikacija – tiek nuolat besikeičiančios informacijos pateikimas darbuotojams kaip įmanoma greičiau ir net operatyviau nei tai daroma žiniasklaidoje, taip pat aiškios veiksmų sekos įvardijimas, kaip elgtis, jeigu kas nors iš darbuotojų susirgtų ar turėtų saviizoliuotis. Labai svarbu artimo ryšio palaikymas, žinutės iš „karštaisiais“ taškais tapusių vietų, pavyzdžiui,  iš vaistinių Jonavoje, Ukmergėje, Radviliškyje ar Nemenčinėje, kai ji buvo uždaryta karantinui. Ten dirbančių vaistininkų atsiliepimai, nuotraukos ir, galiausiai, žinojimas nuramina ir suteikia vienybės jausmą.

Nepaisant pandemijos, stipriname vieningumo jausmą organizacijoje. Per „Teams“ programą surengėme nuotolinę pyragų dieną, įmonės buhalterius sveikinome jų dienos proga. „Užkūrėme“ projektą „Vardan visų sveikatos“ – jo metu sulaukėme per pusantro tūkstančio nuotraukų iš kolegų, kurie pridėję dešinę ranką prie širdies prisidėjo prie skatinimo sveikintis saugiai.

Galbūt turite savų metodų, kaip parinkti tam tikram momentui tinkamiausias darbuotojų motyvavimo priemones? Paprastai tariant – kaip išgirstate konkrečius darbuotojų poreikius?

Nuolat ir įvairiomis formomis bendraujame su vaistinių darbuotojais,  tai leidžia girdėti ir suprasti, kas jiems svarbiausia. Klausiame ir atsižvelgiame į grįžtamąjį ryšį apie jau vykstančias motyvacines priemones.

Vis tik turbūt labiausiai padeda vertybinis pamatas ir vadovų komandos supratimas, kad „Eurovaistinė“ – tai pirmiausia mūsų darbuotojai ir niekas nevyksta automatiškai, motyvuotų darbuotojų nebus be pasitikėjimo vieni kitais, komanda, vadovais ir be tikėjimo organizacija. 

Mūsų darbo taryba taip pat suteikia grįžtamąjį ryšį bei pateikia galimų pasiūlymų, kaip keisti situaciją geryn.

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Siuntoms į ir iš JK – muitinės deklaracijos ir PVM

Nuo sausio 1 d. siunčiant daiktus ir prekes į Jungtinę Karalystę reikia pildyti pašto muitinės deklaraciją, o...

Logistika
12:57
„Tesla“ Lenkijoje: atidarytas pirmasis salonas, planuojama tinklo plėtra 

Tik per autorizuotas atstovybes tinklą plečianti Elono Musko kompanija Lenkiją pripažino kaip subrendusią...

Automobiliai
2020.12.31
Šiemet bendri drabužių pardavimai mažėjo maždaug dešimtadaliu

Šiemet, palyginti su praėjusiais metais, tekstilės, drabužių ir avalynės pardavimai smuko 11%. Vien tik...

Prekyba
2020.12.31
Prekės ženklas „Sviestas sviestuotas“ uždraustas: vadinkitės kad ir „kremu kremuotu“ Premium 12

Šešerius metus veikiantis prekės ženklas „Sviestas sviestuotas“, panašu, skaičiuoja paskutines dienas, nes jo...

Gazelė
2020.12.31
JK ir ES santykiai po Naujųjų: kokie pokyčiai laukia Premium 1

Jungtinei Karalystei (JK) ir Europos Sąjungai (ES) pasiekus paskutinės nakties prekybos susitarimą,...

Verslo aplinka
2020.12.30
Gruodį – artima nuliui išankstinė mėnesio infliacija  2

Lietuvoje gruodį, išankstiniais vertinimais, mėnesio infliacija, apskaičiuota pagal su kitomis Europos...

Prekyba
2020.12.30
Teisme – 145.000 Eur VMI ieškinys PVM nuslėpusiems automobilių prekeiviams 

Metus veikusios Vilniaus automobilių prekybos įmonės vadovai kaltinami valstybei nesumokėję PVM.

Automobiliai
2020.12.30
Prieškalėdinės savaitės rezultatai: mažiau atsiskaitymų kortelėmis, e. prekybos šuolis  Premium

Per karantiną uždarius daugelį ne pirmo būtinumo prekių parduotuvių, pats kalėdinių pirkinių pikas persikėlė...

Prekyba
2020.12.30
E. prekybos augimas palaikė ir kritusią komercinių automobilių rinką Premium

Lengvųjų komercinių automobilių paklausai Lietuvoje 2020-ųjų sausį–lapkritį smukus trečdaliu, prekybininkai...

Automobiliai
2020.12.30
Melagienos prieš Lietuvą – kovos su pandemija ir NATO pratybų temomis 2

Lapkričio mėnesį apie Lietuvą buvo skleistos melagingos žinios dėl karantino ribojimų, skiepijimo programos,...

Rinkodara
2020.12.29
Bankų požiūris į naujų PC finansavimą: vertiname konservatyviau Premium

Dėl augančios elektroninės prekybos ir besikeičiančių pirkėjų įpročių komercinio nekilnojamojo turto (NT)...

Prekyba
2020.12.29
„Revolut“: užsienio e. parduotuvėse išleidžiama 4,5 karto daugiau 1

Šiemet Lietuvos vartotojai skyrė daugiau dėmesio vietiniams e. prekybos kanalams. Nors pasaulinėse e.

Prekyba
2020.12.29
Siuntų apimtys prieš šventes augo kartais, viršijo visus rekordus

Prieš didžiąsias metų šventes Lietuvoje siuntų apimtys augo labiau nei įprastai, tačiau ne visi jų pervežėjai...

Logistika
2020.12.29
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį padidėjo 1 proc. punktu 

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2020 m. gruodį buvo minus 3 ir, palyginti su lapkričiu, padidėjo 1 proc.

Prekyba
2020.12.29
Patrauklumas mažėja, bet prekybos centrų statybos nestoja Premium

Nors pandemija veikia mažmeninės prekybos sektorių, o bankai ir investuotojai pripažįsta, jog dėl...

Statyba ir NT
2020.12.29
Kainas koordinuojantiems prekybininkams – rekordinės baudos  Premium 1

TOP 3 didžiausi Norvegijos maisto ir kitų būtiniausių prekių tinklai „Norgesgruppen“, „Coop“ ir „Rema“...

Prekyba
2020.12.29
Karantino grimasos: pavargome ir nuo nuotolinio darbo, ir nuo vaikų Premium 15

Baltijos šalių vartotojų nuostatos keičiasi: per antrąjį karantiną jau nebe taip norime leisti laiką su...

Rinkodara
2020.12.28
Per lapkritį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta sumažėjo 0,4%

Išankstiniais duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) 2020 m. lapkritį sudarė...

Prekyba
2020.12.28
Prekyba su JK: grįžta muitinės procedūros  Premium

Bendrovės, kurių veikla susijusi su Jungtine Karalyste, nuo 2021 m. sausio 1 d. turės prisitaikyti prie naujų...

Prekyba
2020.12.28
Aukščiausio rango vadovų pasikeitimai prekybos įmonėse 2020 m. Premium

Didžiųjų prekybos bendrovių vadovų gretose šiais metais buvo ne vienas reikšmingas pasikeitimas. 

Prekyba
2020.12.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus