„Amazon“ ketvirčio šuolis: grynieji pardavimai augo 37%

JAV e. komercijos milžinė Amazon paskelbė trečiojo ketvirčio rezultatus, kurie pranoko Volstrito analitikų prognozes. Grynieji pardavimai trečiąjį ketvirtį sudarė 96,1 mlrd. USD ir buvo 37% didesni negu 2019 m. trečiąjį ketvirtį, kai šis skaičius sudarė 70 mlrd. USD. Visgi į ateitį bendrovė žvelgia atsargiai ir prognozuoja, kad COVID-19 darys neigiamą įtaką produktyvumui sandėliuose.
Amazon prognozuoja, kad ketvirtąjį ketvirtį pardavimai sudarys 112 mlrd. USD 121 mlrd. USD ir, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, atitinkamai augs 28-38%. Analitikai ketvirtąjį ketvirtį tikisi 112,3 mlrd. USD pardavimo pajamų.
Amazon prognozuoja, kad su koronavirusu susijusios išlaidos šį ketvirtį sudarys apie 4 mlrd. USD. Akivaizdu, kad su pandemija susijusios priemonės didina kaštus praėjusį ketvirtį Amazon kalbėjo apie 2 mlrd. USD, būtinus skirti apsaugos nuo COVID-19 priemonėms diegti ir su tuo susijusiems kaštams dengti.
Brianas Olsavsky, Amazon finansų vadovas, duodamas interviu CNBC, aiškino, kad didžiausią šių išlaidų dalį sudaro darbo organizavimo pokyčiai sandėliuose, įskaitant būtinųjų socialinės distancijos taisyklių laikymąsi, ilgesnes pertraukas darbuotojams ir kitas priemonės, užtikrinančias, kad žmonės būtų saugūs ir dirbtų pakankamu atstumu vieni nuo kitų. Dalį kaštų sudaro papildomos valymo ir patalpų dezinfekavimo priemonės.
Nauji darbo organizavimo reikalavimai daro įtaką mūsų procesams, mažina produktyvumą, reziumuoja B. Olsavsky.
Visgi nepaisant to, Amazon išlieka vienu didžiausiu pandemijos laimėtoju, nes vis daugiau žmonių pradeda pirkti internetu šiuo kanalu įsigyja būtiniausias prekes, maistą, namų apyvokos prekes. Jų pristatymas klientams į namus trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pabrango 57% ir sudarė 15,1 mlrd. USD. Amazon greičiausiai pajus dar didesnę paklausą, kai šventiniu laikotarpiu klientai verčiau dovanų ieškos internete, vengdami fizinių parduotuvių.
Šiais metais vis daugiau žmonių kalėdines dovanas renkasi gerokai anksčiau. Darome prielaidą, kad šis laikotarpis bus toks, kokių nėra buvę anksčiau, kartu su rezultatais paskelbtame pranešime cituojamas Jeffas Bezos, Amazon generalinis direktorius.
J. Bezos taip pat akcentuoja, kad Amazon pastaruoju metu sukuria daug naujų darbo vietų, atidžiai stebi savo kolektyvo narių sveikatą ir moka didžiausią minimalų atlyginimą šiame sektoriuje. Jis paragino ir kitus rinkos dalyvius didinti darbo užmokestį sandėlių darbuotojams.
Amazon yra viena iš nedaugelio bendrovių, kuri per karantiną didino darbuotojų skaičių. Šiuo metu Amazon visame pasaulyje dirba daugiau kaip 1,12 mln. žmonių, dirbančių pilnu etatu. Tai yra 50% daugiau negu pernai tuo pačiu metu. Į šį skaičių neįeina Amazon partnerių darbuotojai ir žmonės, turintys terminuotas darbo sutartis.
Amazon debesų kompiuterijos padalinio Amazon Web Services (AWS) pajamos pastarąjį ketvirtį pasiekė 11,6 mlrd. USD ir buvo 29% didesnės nei prognozavo analitikai. AWS veiklos pelnas sudarė 3,54 mlrd. USD (prognozuota 3,45 mlrd. USD).
Bendrovės kitų pajamų skiltyje, į kurią patenka pajamos, gautos iš reklamos ir dar kelių susijusių veiklų, pardavimai didėjo 51%, iki 5,4 mlrd. USD. Prenumerata, įskaitant Prime narystę, Amazon užtikrino 6,58 mlrd. USD (+33%).
Trečiųjų šalių pardavimai Amazon platformoje augo 55%. Fizinių parduotuvių segmente ir pirmiausia prekybos tinkle Whole Foods Market, apyvarta susitraukė 10%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti