Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį padidėjo 1 proc. punktu

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2020 m. spalį buvo 1 ir, palyginti su rugsėju, padidėjo 1 proc. punktu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Palyginti su rugsėju, gyventojai šiek tiek geriau vertino namų ūkio finansinės padėties pokyčius per praėjusius 12 mėn., namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, tačiau didesniems pirkiniams ketino išleisti mažiau.
Spalį namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino truputį geriau nei rugsėjį: 22% gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, 19% kad pablogėjo (rugsėjį atitinkamai 21% ir 20%).
Vertinant namų ūkio finansinės padėties perspektyvas per ateinančius 12 mėn., kas ketvirtas gyventojas (25%) tikėjosi, kad jo namų ūkio finansinė padėtis gerės, 11% manė, kad ji blogės. Spalį, palyginti su rugsėju, gyventojai šiek tiek optimistiškiau vertino šalies ekonominės padėties perspektyvas: 25% nurodė, kad padėtis gerės, 29% kad blogės. Spalį, kaip ir rugsėjį, 24% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams, kaip baldai ar buitinė technika, ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 19% mažiau (rugsėjį 17%).
Miestas ir kaimas
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime spalį skyrėsi 1 proc. punktu: mieste jis buvo 0, kaime plius 1. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 proc. punktu, o kaime tiek pat sumažėjo. Miesto gyventojai šiek tiek geriau vertino namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, bet didesniems pirkiniams ketino išleisti mažiau. Miesto gyventojų nuomonės apie namų ūkio finansinės padėties pokyčius per praėjusius 12 mėn. vertinimo balansas nepasikeitė.
Per metus (2020 m. spalį, palyginti su 2019 m. spaliu) vartotojų pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti