Prekybininkai skuba imtis saugumo priemonių 

Publikuota: 2020-03-23
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvai antrą savaitę gyvenant karantino režimu prekybininkai įgyvendina papildomas saugumo priemones parduotuvėse. Ant grindų atsirado lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą eilėse, taip pat įrengiamos organinio stiklo pertvaros kasose. Prekybininkai laikosi sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir esant būtinybei planuoja įvesti pirkėjų srautų parduotuvėse reguliavimą, siekiant sumažinti koronaviruso plitimą.

Pasak Indrės Baltrušaitienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, didžiosiose „Iki“ parduotuvėse organinio stiklo pertvaros atsiras kas antroje kasoje, mažesnėse – kiekvienoje kasoje. Šios pertvaros apriboja fizinį kontaktą tarp pardavėjo ir pirkėjų, taip sumažinant galimybes plisti virusams. Pertvaros visose tinklo parduotuvėse bus įrengtos iki savaitės pabaigos.

„Visose parduotuvėse pirkėjams yra įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, taip pat raginame juos apsiperkant mūvėti vienkartines pirštines. Parduotuvėse reguliariai dezinfekuojami paviršiai, darbuotojai irgi yra aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, kiekvienoje kasoje atsirado dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose naudojamas muilas su dezinfekantais. Be to, darbuotojams perkame apsaugines kaukes“, – pranešime spaudai cituojama I. Baltrušaitienė.

Pasak jos, siekiant apsaugoti didžiausią riziką turinčius vyresnio amžiaus žmones, jie skatinami apsipirkti ryte 8.00–10.00. Tuo metu parduotuvėje esančius jaunesnius pirkėjus prašoma būti supratingus ir praleisti vyresniuosius pirma savęs.

Irtautė Ščerbavičienė,  „Maximos“ operacijų vadovė, antradienį išplatintame pranešime teigia, kad pagrindinis prioritetas yra darbuotojų ir klientų saugumas, todėl, kai Vyriausybė įves nurodymą reguliuoti pirkėjų srautus, to nedelsiant bus imtasi. Jau dabar, jei parduotuvės vadovas ar apsaugos darbuotojai mato poreikį, remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacija, duotas leidimas reguliuoti į parduotuvę įleidžiamų pirkėjų srautus. Pavyzdžiui, šiuo metu laikinojoje Nidos parduotuvėje įleidžiame tik po penkis klientus, atsižvelgiant į plotą.

„Maxima“ praneša, kad savo tinkle yra apribojusi reklamas, kuriomis pirkėjai būtų skatinami apsipirkti. Praėjusią savaitę, kai buvo paskelbtas karantinas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirkėjų srautas „Maximos“ parduotuvėse sumažėjo 34%, o pirkinių krepšelis išaugo 53%.

„Operatyviai praėjusią savaitę įrengėme organinio stiklo pertvaras, kurios atskiria kasos darbuotojus ir klientus. Saugiam atstumui išlaikyti stovint eilėje prie kasos ar vitrinų, prašome vadovautis pagal ant grindų esančias informacines juostas. Tik mūsų pačių sąmoningas ir atsakingas elgesys leis apsaugoti vieni kitus“, – pabrėžia I.  Ščerbavičienė.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius. Darbuotojams suteikiama papildomų pertraukėlių rankoms nusiplauti. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms.

Įprastos kasos prekybos tinkle dezinfekuojamos kas tris valandas, savitarnos – kas valandą. Gerokai dažniau nei įprastai valomi ir dezinfekuojami visi paviršiai: durų rankenos, prekių krepšeliai ir vežimėliai. Vykdomas dažnesnis patalpų vėdinimas.

„Rimi“ praneša, kad nauja, didesnį parduotuvių personalo ir pirkėjų saugumą leidžianti užtikrinti aplinka pirkėjus pasitiks nuo antradienio. Kasose įrengtos organinio stiklo sienelės, grindys prie kasų ir prekystalių sužymėtos 1 metro atstumu. Šią savaitę bus įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai, prieinami tiek pirkėjams, tiek personalui.

„Nuo pat pirmųjų padidėjusios rizikos dėl koronaviruso ženklų ėmėmės sprendimų, padedančių užtikrinti saugią aplinką dirbti ir apsipirkti mūsų prekybos centruose. Personalas pilnai aprūpintas dezinfekcinėmis priemonėmis, būtinomis jų asmeninei higienai, taip pat labiausiai liečiamų paviršių – kasų, darbo įrankių, pirkinių krepšelių, vėžimėlių, savitarnos skanerių – dezinfekcijai“, – sako Irina Miklienė, „Rimi Lietuva“ Prekybos centrų valdymo vadovė.

Sandra Savickienė, „Lidl“ personalo vadovė, pažymi, kad prekybos tinklas ėmėsi išskirtinių priemonių, siekdamas užtikrinti darbuotojų bei pirkėjų saugumą – visuomenei ir personalui paruošti informaciniai pranešimai apie higienos laikymąsi, parduotuvėse kelis kartus dažniau yra dezinfekuojami įvairūs paviršiai, o patys darbuotojai aprūpinti papildomomis rankų dezinfekcijos priemonėmis ir pirštinėmis, apsauginiais veido skydais ir kitomis priemonėmis.

„Šiomis dienomis itin atidžiai ir griežtai žiūrime į visas valstybinių institucijų rekomendacijas, nes mūsų klientų bei komandos narių saugumas yra svarbiausia užduotis. Reikia paminėti, kad šiuo metu esame jau dvigubai padidinę parduotuvių ventiliaciją, o nuo praėjusios savaitės visas parduotuves dezinfekuojame kasdien. Taip pat darbuotojai, siekdami išvengti kontakto, gali mūvėti pirštines, o pirkėjus skatiname atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis“, – sako S. Savickienė.

Anot jos, dar klientai papildomai yra kviečiami naudotis prie taromatų įrengtomis kriauklėmis su muilu arba dezinfekanto dozatoriais, be to, dezinfekcines stoteles galima rasti ir visoje šalyje esančių „Lidl“ parduotuvių tambūruose.

Darius Ryliškis, „Norfos“ atstovas spaudai, VŽ teigia, kad dėl koronoviruso grėsmės prekybos tinkle „Norfa“ parduotuvės intensyviai vėdinamos, durų rankenos, prekių vežimėliai ir krepšiai periodiškai dezinfekuojami, prie įėjimų į prekybos sales pirkėjai gali rasti dezinfekcinio skysčio ir vienkartinių pirštinių. Parduotuvių darbuotojai dėvi medicinines kaukes (šiuo metu yra papildomai užsakyta 100.000 medicininių kaukių), jie turi mūvėti apsaugines pirštines ir naudotis parduotuvėse esančiu dezinfekciniu skysčiu. Šiomis dienomis „Norfos“ prekybos centrų kasose bus montuojamos stiklo pertvaros, atskirsiančios kasininkus nuo klientų, ir taip juos apsaugodamos. Be to, prie kasų jau klijuojamos juostos, kurios atskirs vieną pirkėją nuo kito 1,5–2 metrų atstumu. 

[infogram id="05342825-2172-42df-9fb0-d1f18fb90906" prefix="4c5" format="interactive" title="COVID-19 / koronaviruso verslo ribojimai Baltijos šalyse"]

[infogram id="82304151-633b-43da-bc90-2f19b4d0c759" prefix="KG1" format="interactive" title="Patvirtinti koronaviruso atvejai įvairiose šalyse 2020 01 20 — 03 23"]

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip koronavirusas keičia reklamą

Lietuvoje ir pasaulyje daugėjant užsidariusių namuose gyventojų, vis daugiau reklamdavių kelia sau klausimą,...

Rinkodara
08:16
Maisto pardavimai – su rekordiniu pliusu, pramoninės prekės – žemyn 1

Daugelis maisto prekybininkų per šį kovą skaičiuoja rekordinius pardavimus.

Prekyba
07:28
Rekomendacijos, kaip komunikuoti krizinėje situacijoje

Siekdama prisidėti prie tinkamo pandemijos sukeltos krizinės situacijos valdymo, Lietuvos komunikacijos...

Rinkodara
2020.04.04
Labiausiai apkarpys išlaidas pramogoms, maistui – netaupys 1

Paklausus, kaip Lietuvos gyventojai prognozuoja savo išlaidas per ateinančius 3 mėnesius, jaučiamas didelės...

Rinkodara
2020.04.04
Apsipirkimo įpročiai keičiasi, gyvenimas nestoja 2

Kaip buvome įpratę gyventi vakar, jau tenka pamiršti. Prie naujų sąlygų taikosi tiek verslas, tiek ir patys...

Gazelė
2020.04.04
Eurostatas: metinis prekybos augimas Lietuvoje – didesnis nei vidutiniškai ES

Metinis prekybos augimas Lietuvoje vasarį buvo didesnis nei vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES).

Prekyba
2020.04.03
100.000 kaukių gavusi „Eurovaistinė“ kitą savaitę jų žada keliskart daugiau 4

Vienas didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje „Eurovaistinė“ penktadienį gavo apie 100.000 vienkartinių...

Prekyba
2020.04.03
Prekybininkai skaičiuoja rekordinį mėnesį ir pilnus pirkėjų krepšelius Premium 2

Jungtinės Karalystės (JK) prekybininkai per pastarąjį mėnesį skaičiuoja rekordinius pardavimus – apimti...

Prekyba
2020.04.03
„Aprangai“ šiemet prognozuoja 5 mln. Eur nuostolius, bet tiki, kad likvidumo bėdų išvengs Premium

Koncerno „MG Baltic“ kontroliuojama didžiausia Baltijos šalių drabužių mažmeninės prekybos įmonė „Apranga“...

Rinkos
2020.04.03
Prie „Pigu.lt“ prisijungė virš 400 bendrovių 5

Koronaviruso pandemijai pasiekus Baltijos šalis ir valstybėms paskelbus fizinės prekybos ribojimus, šimtai...

Prekyba
2020.04.03
Skirs nominacijas už geriausią komunikaciją pandemijos metu

„PR Impact Awards 2020“ rengėjai įsteigė specialius apdovanojimus projektams ir iniciatyvoms, kuriais...

Rinkodara
2020.04.02
„Starbucks“ konkurentės Kinijoje akcijos dėl finansinio skandalo nučiuožė 81%

Kinijos kavinių tinklo „Luckin Coffee“ akcijas Niujorko NASDAQ biržoje ketvirtadienį sudrebino 81% akcijų...

Rinkos
2020.04.02
Premjeras: Vyriausybė ieškos būdų, kaip padėti žiniasklaidai 4

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nuotoliniu būdu bendravo su žiniasklaidos asociacijų atstovais dėl...

Rinkodara
2020.04.02
Prie „Inspired UM“ komandos jungiasi D. Apanavičius

Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ turinio skyriaus vadovu pradeda dirbti buvęs ryšių su...

Rinkodara
2020.04.02
VMI į nukentėjusiųjų sąrašą įtraukė kirpyklas, sporto klubus ir kitas įstaigas  2

Ketvirtadienį pranešta, kad 3.000 bendrovių papildytas nuo kovo 20 d. paskelbtas VMI nukentėjusių bendrovių...

Finansai
2020.04.02
„Demaskuok.lt“: dezinformacijos apie koronavirusą netrūksta

Karantino įvedimas ir visuomeninio gyvenimo persikėlimas į skaitmeninę erdvę itin suaktyvino...

Rinkodara
2020.04.02
Pusę mėnesio paralyžiuota naujų automobilių rinka traukėsi 2,5%  Premium

4 kartus kritęs naujų automobilių reeksportas 41,1% sumažino oficialią registracijos kovo mėnesį statistiką,...

Automobiliai
2020.04.02
„Maxima“ apsisprendė dėl nuomos mokesčio karantino metu  22

Prekybos tinklas „Maxima“ savo patalpose įsikūrusioms smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, kurių veikla dėl...

Prekyba
2020.04.02
„Internete karantino nėra“ rezultatai – 700 e. prekybininkų 1

„Internete karantino nėra“ užsiregistravo 700 e. parduotuvių ir apie 70 e.komercijos mentorių, kurie...

Gazelė
2020.04.02
Smulkiuosius pamokys, kaip susikurti gerą e. parduotuvę

Smulkiausieji regionų verslininkai, norintys išmokti prekiauti internetu, kviečiami į nemokamus kursus.

Gazelė
2020.04.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus