Branginu.lt kūrėjų misija – skaidresnė miškų prekybos rinka

Reklama publikuota: 2020-03-13
Branginu.lt sistemos kūrėjas Tomas Greičiūnas.
svg svg
Branginu.lt sistemos kūrėjas Tomas Greičiūnas.

Lietuvoje vartotojai jau seniai yra įpratę savo būstus bei automobilius patogiai pardavinėti tam skirtose populiariose interneto platformose. Du jauni IT specialistai iš Utenos – Žilvinas Juzėnas ir Tomas Greičiūnas – prieš trejus metus metė sau iššūkį sukurti bei išpopuliarinti sistemą, leisiančią Lietuvos žmonėms patogiai internetu parduoti ir turimus miško sklypus. Ilgametis jų darbo vaisius tapo tikra sėkmės istorija. 2019 m. rudenį startavusioje ir tarptautinių investuotojų dėmesio jau susilaukusioje internetinėje sistemoje Branginu.lt per mėnesį miško pardavimu susidomi vidutiniškai devyni tūkstančiai miško savininkų.

Daug ko išmoko iš miškininkų

„Informacinių technologijų valdymo kompetencijos yra būtina, bet nepakankama sąlyga tam, kad IT sprendimus galėtum efektyviai pritaikyti senoviniais principais veikiančiame sektoriuje”,- teigia vienas iš Branginu.lt sistemos įkūrėjų Ž. Juzėnas: „Dar privalai perprasti ir patį sektorių, kurį bandai skaitmenizuoti, todėl mūsų verslo augimui labai smarkiai pasitarnavo artima partnerystė su patyrusiais miškininkais”.

Viename Utenos kieme kartu užaugę ir draugais tapę Žilvinas ir Tomas verslauti pradėjo dar mokyklos laikais. Su partneriais Utenoje įkurta mažoji bendrija „Familia Nostra” dar 2012 m. pradėjo teikti internetinių svetainių kūrimo paslaugas. Šiuo būdu likimas Tomą ir Žilviną suvedė ir su miškų sektoriumi: į vaikinų valdomą agentūrą „E-įvaizdis” kreipėsi miškų sektoriaus bendrovė, užsakiusi sukurti internetinę prekybos malkomis sistemą.

„Taip susipažinome su miškininkais Gintautu Bartašku bei Irmantu Gyliu – patyrusiais verslininkais, valdančias tokias bendroves kaip „Ąžuolijos miškai” bei „Miškų fondas””,- prisiminimais dalinosi T. Greičiūnas: „Jiems iki šiol esame dėkingi už visas žinias, kuriomis patyrę miškininkai su mumis pasidalino: kaip mišku reikia rūpintis? Kaip mišką reikia apsodinti? Kada mišką galima kirsti? Kaip žmogui neapsigauti siekiant savo mišką parduoti?”.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iš arti susipažinus su miškininkyste ir „užuodus” nišą, vaikinams kilo mintis kurti elektroninę miškų pirkimo-pardavimo platformą. Kadangi 2017-aisiais jauniems verslininkams trūko pradinio kapitalo, investicijų pavyko pritraukti iš minėtųjų I. Gylio bei G. Bartaško, kurie patikėjo IT specialistų siekiu modernizuoti Lietuvos miškų sektorių.

Kūrybinė laisvė – svarbiau už finansinę paramą

2017 m. aktyviai vystyti pradėtos sistemos Parduokmišką.lt (projekto Branginu.lt pirmtakės) bendrasavininkėmis tapo UAB „Ąžuolijos miškai” bei MB „Familia Nostra”, kartu įsteigusios naują bendrovę – „Miškų medijos grupę”.

Verslui pradėjus generuoti pelną, miškininkystės veteranai I. Gylys bei G. Bartaškas pelningai pardavė savo turėtas akcijas. 2019 m. rugpjūtį vienvaldžiais miškų prekybos startuolio savininkais tapo partnerių akcijas išpirkę T. Greičiūnas ir Ž. Juzėnas.

„Irmanto ir Gintauto perduota patirtis ir miškininkystės žinios mums leido žengti pirmuosius žingsnius, tačiau neslėpsime, jog įgavę šimtaprocentinę verslo kontrolę pasijutome kur kas laisviau”,- apie išmoktas verslo pamokas pasakojo Ž. Juzėnas: „Būtent tuomet kartu su Tomu ėmėme vystyti projektą Branginu.lt, kurio tikslas yra ne tik pasiūlyti efektyvesnį būdą pirkėjų ir pardavėjų suvedimui, bet ir skatinti rinkos skaidrumą bei socialiai atsakingą požiūrį į miškininkystę”. 

Svarbiausia – pagarba miškui

Startuolio Branginu.lt pavadinimas įkūnija jaunųjų verslininkų požiūrį į mišką – miško pirkėjai ir pardavėjai skatinami branginti mišką ne vien kaip finansinį resursą, bet visų pirma kaip emocinį turtą bei nacionalinę vertybę. Todėl svetainėje lankytojams ne tik siūloma galimybė brangiau parduoti turimą mišką (gaunant konkuruojančius kainos pasiūlymus iš skirtingų Lietuvos miškininkystės įmonių), bet ir reguliariai dalinamasi edukaciniu turiniu apie tai, kaip turimą mišką prižiūrėti ir puoselėti.

Kaip teigia projekto Branginu.lt kūrėjai, Lietuvoje eterį miško klausimais dažniausiai, deja, užima kraštutinės pozicijos ir praktikos. „Iš vienos pusės girdime ekstremalių pavyzdžių, kuomet miškai yra niokojami, teršiami arba neatsakingai kertami – nuo tokių rinkos dalyvių laikomės kuo toliau”,- teigia T. Greičiūnas: „Tačiau iš kitos pusės žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose girdime ir daug nepasverto idealizmo, kuomet bet koks miško kirtimas yra laikomas velnio darbu”.

„Tvarios miškininkystės principais profesionalų prižiūrimas miškas ne tik kuria ekonominę naudą, bet ir yra kur kas sveikesnis už apleistą, neprižiūrimą ir tik gražiais žodžiais mylimą mišką”,- kolegai antrino Ž. Juzėnas: „Todėl darome viską, kad sistemoje Branginu.lt mišką pardavę asmenys jaustųsi ramūs, jog savo mišką perleido į rankas, kurios mokės juo rūpintis, o iškirstus brandaus miško plotus visuomet atsakingai atsodins”.

Kam parduoti karvę, jei gali parduoti pieną

Kita vertus, Utenoje užaugino startuolio kūrėjai netruko pastebėti, jog dažnam lietuviui atsisveikinti su savo žaliuoju turtu emociškai yra tiesiog per sunku, kad ir kokią didelę pinigų sumą už turimą miško plotą siūlytų pirkėjai. Sprendimą neparduoti dažnai lemia ir finansiniai išskaičiavimai – tikimasi, jog ateityje miško vertė bus didesnė.

„Jeigu neketini miško parduoti, tai dar nereiškia, jog negali iš savo turto uždirbti”,- samprotavo Ž. Juzėnas: „Šiam žaliojo turto savininkų segmentui siūlome biržių pardavimo paslaugas: miško savininkas uždirba suteikdamas trečiajai šaliai teises išsikirsti kirtimui pribrendusią miško dalį, tuo pačiu įpareigodamas darbų vykdytoją atlikti ir profesionalų praretinto miško ploto atsodinimą”.

Įkvėpimo semiasi ir iš Google

Kaip teigia projekto kūrėjai, Lietuvos rinkos dalyviams dar tenka mokytis Skandinavijos šalyse įprasto požiūrio, pagal kurį miško gerovė ir savininko finansiniai interesai sutampa. „Sveikiausi ir tvarkingiausi yra tie miškai, kurių savininkai yra suinteresuoti iš savo turto gauti pajamų, nes pajamų gali duoti tik sveikas, mylimas ir atsakingai prižiūrimas miškas”,- tvirtino T. Greičiūnas.

Jaunųjų verslininkų tikslas – sistemoje Branginu.lt ilgainiui suburti visus Lietuvos miško savininkus, taip padedant jiems dalintis informacija, susižinoti naujienas ir vykdyti tarpusavio sandorius. Tiesa, rinkoje šiandien vis aktyviau reiškiasi ir kitos platformos, siūlančios mišką parduoti internetu. Anot projekto kūrėjų, tai yra teigiama rinkos dinamika, o iš konkurencijos visuomet laimi vartotojas.

„Mūsų sistema miško pardavėjams yra visiškai nemokama ir neįpareigojanti. Kita vertus, net ir tiems miško savininkams, kurie mūsų sistemoje neketina atlikti nei vien sandorio, mes siūlome daug verčių, pavyzdžiui, teikdami savininkams individualias jų turimo miško ataskaitas, į kurias surenkami svarbiausi konkretaus miško duomenys ir kurias mūsų sistemoje nemokamai gali gauti kiekvienas prašymą pateikęs savininkas”,- pasakojo T. Greičiūnas: „Iš tokių interneto gigantų kaip Google mokomės, jog svarbiausia yra žmonėms duoti kuo daugiau nemokamų verčių, o verslo pajamos tegul jau ateina iš paskos”.

Daugiau apie miškų prekybos startuolį sužinosite interneto svetainėje Branginu.lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
„Aprangos“ grupės apyvarta šiemet augo 57%

„MG grupės“ kontroliuojamos didžiausios Baltijos šalių mažmeninės drabužių prekybos grupės „Apranga“ apyvarta...

Prekyba
17:49
Pernai bendrovės „Bolt“ nuostolis išaugo iki 547,2 mln. Eur

„Bolt“ prekės ženklą naudojantis Estijos startuolis „Bolt Technology“ 2021-aisiais patyrė 547,2 mln. Eur...

Logistika
16:09
„Omniva“ investuoja 40 mln. Eur – statys siuntų paskirstymo terminalą Kaune Premium 4

Siuntų UAB „Omniva LT“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statys savo siuntų terminalą, kuris turėtų...

Logistika
15:05
„Akropolis Vingis“: pristatytos naujo Vilniaus kvartalo detalės 9

Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centrus valdanti „Akropolis Group“ penktadienį visuomenei pristato...

Prekyba
10:01
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
09:52
Apeiti sankcijas: į gudrias schemas įpainiotos ir Baltijos šalys Premium

Išradingumui, siekiant apeiti Rusijai taikomas sankcijas, nėra ribų. Ir tai daro ne tik pačios Rusijos, bet...

Pramonė
05:45
„Eurovaistinė internete“ darbo užkulisiai: griežtos kontrolės ir intuityvaus aptarnavimo balansas Verslo tribūna

Nors e. vaistinių sektoriaus specifika paremta griežtu reguliavimu ir kontrole, jai galioja bendri e.

Prekyba
05:30
„Maxima grupei“ piešia daugiau kaip 6% skolinimosi kainą Premium 1

Kapitalo rinką 300 mln. Eur emisijai žvalganti ir milijardines skolinimosi obligacijomis ambicijas turinti...

Rinkos
2022.06.30
„Maxima grupės“ įsigijimas Lenkijoje: „Stokrotka“ perka dar keturiolika parduotuvių

Mažmeninės maisto prekybos tinklas „Stokrotka“ sudarė sutartį, pagal kurią rengiamasi perimti 14-a maisto...

Prekyba
2022.06.30
„ACME grupės“ grynasis pelnas – 19,3 mln. Eur, per metus šoktelėjo dukart

Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos e. įrenginiais, filmais ir kitomis verslo sritimis...

Prekyba
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
„Maxima grupės“ skolinimosi kapitalo rinkoje ambicijos – iki 1 mlrd. Eur

Kapitalo rinką dėl 300 mln. Eur obligacijų išleidimo žvalganti „Maxima grupė“ užsitikrino dokumentaciją...

Rinkos
2022.06.30
„Snapchat“ pristato mokamą prenumeratos paslaugą

Socialinio tinklo „Snapchat“ valdytoja „Snap“ trečiadienį pranešė, kad išleidžia mokamą paslaugų planą...

Inovacijos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 27

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
Ką daryti, kai būni pirmas ir tebesi vienintelis: plėstis su franšizės partneriais Premium

Pasiūlius naujieną, kuri per kelerius metus ne tik įsitvirtina, atlaiko iššūkius, bet ir tebėra pirma ir...

Gazelė
2022.06.30
2035 m. ES ketina stabdyti automobilių su vidaus degimo varikliais prekybą 1

Šiai priemonei numatomos ir išlygos, ja tikimasi pasiekti Europos tikslus dėl klimato taršos ir iki 2050 m.

Logistika
2022.06.29
Derlingi „Camelia“ metai: nauji akcininkai, trys įsigijimai ir ūgtelėjęs pelnas Premium

UAB „Nemuno vaistinė“, valdanti „Camelia“ prekės ženklo vaistines Lietuvoje, 2021 m. pagal pardavimo pajamas,...

Prekyba
2022.06.29
„Simitri“ patirtis ir milijoninė apyvarta pirmaisiais metais: kaip sukurti pelningą e. parduotuvę Premium 5

2020-aisiais įkurta e. parduotuvė „Simitri“ „nulūžo“ per 10 min. po to, kai jos įkūrėjai – influenceriai...

Gazelė
2022.06.29
Neįtikėtini paralelinio importo nuotykiai Rusijoje Premium

Nutrūkus logistikos grandinėms tarp Rusijos ir Vakarų, šalies vyriausybė leido paralelinį importą – įvežti...

Pramonė
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku