„Crocs“ pasiekė aukštumas: kodėl klasikinės klumpės vėl „ant bangos“?

Publikuota: 2019-12-02
Megan Welch, „Crocs“ Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos (EMEA) komercijos viceprezidentė.
Megan Welch, „Crocs“ Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos (EMEA) komercijos viceprezidentė.

JAV kompanijos „Crocs“ batus oficialiai avi jau trečdalis Lietuvos: šalyje šį rudenį buvo parduotas milijoninė šio prekės ženklo batų pora. Kodėl viena pirmaujančių avalynės gamintojų pasaulyje yra tokia patraukli investuotojams ir pirkėjams?

Į klausimus atsako Megan Welch, „Crocs“ Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos (EMEA) komercijos viceprezidentė, kompanijoje dirbanti jau 14 m.

NASDAQ vertybinių popierių biržoje „Crocs“ akcijų kaina nuo metų pradžios išaugo net 28%: nuo 27,60 iki 35,32 JAV dolerių už akciją. Kuo kompanija yra patraukli investuotojams?

Yra daugybė veiksnių, lemiančių sėkmę. Investuotojai pasitiki kompanija, remdamiesi jau esamais rezultatais minėtu laikotarpiu bei įsivertindami sėkmės perspektyvas ateityje. Klientai yra itin patenkinti mūsų produktu: nuolat auga ne tik lojalumas, bet ir plečiasi jų ratas, o inovatyvūs rinkodaros sprendimai dar labiau sustiprina prekės ženklo populiarumą.  Mes plečiame verslą didmeninės bei mažmeninės prekybos kanaluose, tačiau itin daug dėmesio skiriame e-prekybai. Investuotojai mato, kaip per pastaruosius metus kompanija sustiprino savo pozicijas rinkoje, ir pripažįsta, kad turime potencialo augti visame pasaulyje.

Kas sugrąžino į madą „Crocs“ avalynę ir kodėl ji vėl „ant bangos“?

„Ugly shoes“ (liet. bjaurių batų) mada, kuri kaip viesulas įskriejo į mados pasaulį prieš keletą metų, nė nežada trauktis ir toliau neužleidžia savo pozicijų. Būtent tai padėjo mums iš naujo efektyviai pristatyti ir pozicionuoti ne tik kompaniją, bet ir klasikinį klumpių modelį. Mūsų prekės ženklas kviečia visus jaustis patogiai. Kampanijos „Come as you are“ (liet. „Būk, kas esi“) šūkiu norime padrąsinti klientus visame pasaulyje avėti mūsų batus su pasididžiavimu, juk laužyti nusistovėjusius stereotipus – smagu.  

Šių laikų tendencija, kuri tikrai dar ilgai neišeis iš mados – individualumas, todėl galimybė klasikinio „Crocs“ modelio klumpes puošti pasirinktais aksesuarais tapo itin aktualia. Parduodamų specialių „Crocs“ aksesuarų „Jibbitz“ kiekis sparčiai auga ir tampa reikšminga kompanijos pajamų dalimi.

JAV įmonės „Piper Jaffray’s“ atliktos apklausos duomenimis, šiandien „Crocs“ užima garbingą 7 vietą tarp populiariausių avalynės gamintojų, kurią renkasi amerikiečiai paaugliai. 2017 m. kompanija buvo 38 vietoje, o praėjusiais metais šoktelėjo į 13 vietą. Matome, kad „Crocs“ gaminius atranda jaunimas, o jie – varomoji jėga, formuojanti madą bei kultūrą.

„Crocs“ avalynė parduodama daugiau nei 90 pasaulio valstybių. Kokios rinkos yra svarbiausios ir kuo jos skiriasi? Kuo išsiskiria EMEA regionas ir jame esanti Europos rinka?

Taip, avalynės galima įsigyti visame pasaulyje, tačiau mūsų strateginės rinkos – JAV, Kinija, Japonija, Korėja ir Vokietija. Kodėl dėmesys skiriamas būtent šioms valstybėms? Mūsų duomenimis, šių šalių rinka turi daugiausiai potencialo augti ne tik dabar, bet ir ateityje. Pastaruosius 5 metus daug dėmesio skyrėme prestižinėms rinkoms, nes norėjome iš naujo pozicionuoti prekės ženklą ir sukurti vartotojų paklausą.

Prieš tai minėtos penkios šalys yra lyg kelrodės žvaigždės, kurios nusako būsimas tendencijas kitose rinkose. Taip mes mokomės, kad kitose pasaulio šalyse galėtumėme pritaikyti įgytą praktiką. Matome, kad Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos rinkos auga ir nuteikia optimistiškai: jos dar turi daug potencialo ir augs netolimoje ateityje.

„Crocs“ pristatė naują kolekcija. Kuo ketinate nustebinti savo klientus ir ko jiems tikėtis?

Mūsų strategija – išlaikyti „Crocs“ klasikinių klumpių aktualumą ir populiarumą bei auginti basučių kategorijos produktų paklausą. Dėl to naujoje kolekcijoje būtent šioms dviem kategorijoms yra skiriamas didžiausias dėmesys. Nuolatos stebime, kas vyksta pasaulyje, kad naujosios tendencijos atsispindėtų mūsų gaminiuose. Patogumas – pagrindinis privalumas, todėl nepamirštame jo, nes būtent to „Crocs“ avalynėje visada ieško mūsų klientai.

Kokios strategijos ar planai pasiteisino, siekiant kompanijos sėkmės? Ar pasirinktos priemonės skiriasi įvairiose šalyse?

Per pastaruosius 5 metus susitelkėme ties keliais strateginiais prioritetais: plėtojome veiksmingas produktų istorijas, siekėme suderinti vieningą prekės ženklo pozicionavimą visame pasaulyje, didinti išlaidas rinkodarai, siekėme didesnio didmeninės prekybos atstovų įsitraukimo, daugiau dirbti su tiesioginiu vartotoju ir teikti pirmenybę didesnėms rinkoms. Strategijos įvairiose šalyse nekito – tai ir buvo raktas į mūsų sėkmę, kuria džiaugiamės dabar.

Daug bendradarbiaujate su įvairiais partneriais. Ko galima tikėtis ateityje, kaip tai svarbu jūsų kompanijai?

Bendradarbiavimas yra svarbus mūsų prekės ženklui, tačiau visame kame turi būti prasmė. Klasikinė „Crocs“ klumpė yra tarsi balta drobė, kuri gali tapti šiuolaikiška, atspindėti nūdienos tendencijas ir virsti dialogu su konkrečiomis vartotojų grupėmis. Sėkmingas bendradarbiavimas turi skatinti prekės ženklo vertę: tarsi turime rasti sinergiją tarp to, kas pažįstama, ir to, kas yra netikėta. Nuolatos ieškome autentiškų partnerysčių, kurios būtų aktualios vartotojams. Bendradarbiavimas – viena iš svarbiausių „go-to-market“ (GTM) strategijos dalių.

Lietuvoje spalio viduryje buvo parduota milijoninė „Crocs“ avalynės pora. Jei žiūrėsime į pardavimus ir palyginsime su gyventojų skaičiumi, tai Lietuva – viena iš daugiausiai perkančių „Crocs“ produktų valstybė. Kaip galėtumėte paaiškinti tokį fenomeną?

Prekės ženklas yra tvirtai įsitvirtinęs Lietuvos gyventojų galvose, o tai – sunkaus darbo rezultatas. „Crocs“ prekės žinomumas Lietuvoje yra aukštas, o produktas – gerai atpažįstamas. Vietų, kuriose galima įsigyti mūsų prekinio ženklo, – itin daug, todėl produktas yra lengvai prieinamas: JAV kompanijos gaminių Lietuvoje galima įsigyti 7 vardinėse „Crocs“ ir 75 specializuotose parduotuvėse.

Ar geri pardavimai paskatino surengti „Crocs“ viršūnių susitikimą pirmą kartą Lietuvoje? Koks buvo susitikimo tikslas ir ką svarbaus galėtumėte išskirti iš jo?

Į Lietuvą mus atvedė čia nuolat vykstantis prekės ženklo augimas. Džiaugiamės, kad pirmą kartą savo 2020 m. rudens-žiemos kolekcijos pristatymo susitikimą surengėme būtent Lietuvoje. Nuolatos ieškome įkvepiančių vietų savo susitikimams, tad Vilnius išpildė visus lūkesčius. Įprastai mes pavasario ir vasaros kolekcijos konferencijas rengiame ten, kur šilta, o rudens bei šventinio laikotarpio – šiek tiek šaltesnio klimato šalyse, todėl Lietuva tapo puikia vieta pristatyti naują ir jaudinantį sezoną.

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
TOP10 rinkodaros ir komunikacijos šūvių per 2019-uosius

Pateikiame dešimties šių metų daugiausiai VŽ skaitytojų dėmesio sulaukusių, labiausiai skaitytų straipsnių...

Rinkodara
2019.12.31
Triguba Lietuvos prekybos sektoriaus lygtis – sėkmę lems išskirtinumas

Lietuvos mažmeninės prekybos sektorių intensyviai veikia daugybė faktorių. Kas ir kur bus įsigyta, vis labiau...

Prekyba
2019.12.31
„Rimi“ gruodį labiausiai brango vaisiai 

Šoktelėjus infliacijos kreivei į viršų VŽ pasiteiravo prekybininkų, kurie produktai gruodį brango...

Prekyba
2019.12.31
E. parduotuvei sukurti – 3 lyderių taisyklė: konkurentų kopijavimas pasitvirtina Premium

Pirkėjas e. parduotuvėje labiausiai nenori būti nustebintas, bet kaip tada patraukti jo dėmesį, kai...

Gazelė
2019.12.30
Infliacijos kreivė gruodį šovė aukštyn: ekonomistų vertinimas  Premium

Išankstinis mėnesinis (2019 m. gruodį, palyginti su lapkričiu) vartotojų kainų pokytis, apskaičiuotas pagal...

Prekyba
2019.12.30
Vyriausybė įšaldo kompensuojamųjų vaistų kainas

Vyriausybė pirmadienį nustatė, kad visų kompensuojamųjų vaistų kainos būtų įšaldytos ir negalėtų didėti...

Prekyba
2019.12.30
Latvijos vyriausybė stoja į kovą su vaistinių monopolijomis

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija siūlo naujai reglamentuoti vaistinių teritorinį pasiskirstymą: jei...

Verslo aplinka
2019.12.29
Teisinis reguliarimas prekybos sektoriuje: svarbiausi pokyčiai  Premium

Teisinė verslo aplinka prekybos sektoriuje, atsižvelgiant į kiekybinį 2017-2019 m. teisinių pokyčių aspektą,...

Prekyba
2019.12.29
2019 m. didžiausio skaitytojų dėmesio sulaukę straipsniai prekybos temomis 

Pristatome jums didžiausio skaitytojų dėmesio šiais metais sulaukusius „Verslo žinių“ straipsnius, kuriuose...

Prekyba
2019.12.29
Kas keitėsi rinkodaros ir medijų teisėje 2019 m.

Tarp svarbiausių įsigaliojusių pokyčių 2019 m. – keitėsi reklamos priežiūros institucija, buvo pakoreguota...

Rinkodara
2019.12.27
UEFA svarsto pati internetu transliuoti Čempionų lygą Premium

Europos futbolo asociacija UEFA ketina kurti savo internetinių transliacijų paslaugą, kurią naudotų Čempionų...

Laisvalaikis
2019.12.27
Influenceris turi mėgti jus, o ne jūs - jį, arba kodėl kampanijos patiria fiasko 1

Influenceris gali atrodyti, kaip puikus kandidatas jūsų rinkodaros kampanijai – turėti gausybę sekėjų, puikų...

Rinkodara
2019.12.27
Precedentas kartelį sudariusių įmonių vadovų atsakomybės byloje Premium

Po Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) priimto sprendimo dėl keturių įmonių, sudariusių...

Prekyba
2019.12.27
Lapkritį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta augo 4,5%

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) 2019 m.

Prekyba
2019.12.27
Reikšmingiausi įsigijimai ir susijungimai rinkodaros sektoriuje 2019 m. Premium

Per šiuos metus rinkodaros, komunikacijos ir žiniasklaidos sektoriuose netrūko įsigijimo sandorių bei...

Rinkodara
2019.12.27
Prekyba: rizikų židiniai rusena globaliose rinkose, naujus kursto vietos valdžia Premium

Prekybos sektorius visuomet buvo vienas konkurencingiausių Lietuvoje, o pastaruoju metu iššūkių daugėja,...

Prekyba
2019.12.27
Vadovybės pokyčiai prekybos įmonėse 2019 m. Premium

Didžiųjų prekybos bendrovių vadovų gretose šiais metais buvo ne vienas reikšmingas pasikeitimas. 

Prekyba
2019.12.26
Tikslinę auditoriją apibrėžia motyvacija, o ne demografiniai rodikliai

„Pasiūlėme naują paslaugą, bet ji nesusilaukė susidomėjimo“, „skyrėme nemažą biudžetą reklaminei kampanijai,...

Rinkodara
2019.12.26
Netradicinis produktas: kur slypi didžiausia rizika

Kas geriau – imtis tradicinio verslo ir tapti dar vienu žaidėju rinkoje, ar sugalvoti išskirtinį produktą ar...

Gazelė
2019.12.24
Apklausa: šeimos kortelės jau žinomos daugumai

Nuolaidas gausioms ir negalią turinčius vaikus auginančioms šeimoms užtikrinanti šeimos kortelė yra girdėta...

Prekyba
2019.12.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau