„Facebook“ skaitmeninė valiuta: keisis ir e. parduotuvės

Socialinio tinklo Facebook dar tik planuojama paleisti kriptovaliuta Libra sulaukia kritikos iš duomenų apsauga besirūpinančių institucijų, o kai kurie ekspertai sako, kad ji tikrai gali tapti reikšminga mokėjimų rinkoje ir finansų sektoriuje.
Jau kitąmet dienos šviesą turinti išvysti socialinių tinklų milžino Facebook skaitmeninė valiuta Libra, anot ekspertų, gali sudrebinti nusistovėjusią mokėjimų rinką ir finansų sektorių. Nors dar lieka nemažai klausimų dėl šios JAV įmonės projekto įgyvendinimo, tačiau rimtas užnugaris ir milžiniška numatoma nauda jau dabar skatina elektronines parduotuves pasitempti.
Skaitmeninės valiutos arba kitaip kriptovaliutos Libra veikimas pagrįstas blokų grandinės (angl. blockchain) ir Facebook sukurtomis technologijomis, o jos kūrimą lėmė noras, kad kuo daugiau žmonių galėtų laisviau naudotis savo finansais. Mat šios skaitmeninės valiutos išskirtinumas itin lengvai ir pigiai atliekamos tiek vietinės, tiek tarptautinės operacijos.
Gabrielius Bilevičius, DPD Lietuva pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims, sako, kad naujasis įrankis aktualus besivystančių šalių gyventojams, kuriems dažnai pinigų pervedimai ir mokėjimų pavedimai kainuoja ganėtinai daug. Libra leistų atlikti paprastas operacijas be didelių tarpininkavimo mokesčių, o tai padėtų tarpvalstybinei prekybai.
Nors atrodytų, kad tai siūlo ir dabar esančių kriptovaliutų plėtotojai, tačiau Librą ketinama susieti su tradicinių valiutų vertėmis, kas apsaugotų ją nuo didelių svyravimų. Be to, planuojama, kad bėgant laikui skaitmeninėje piniginėje Calibra kaupiamą valiutą bus leidžiama panaudoti sąskaitų apmokėjimui, atsiskaityti fizinėse prekių pardavimo ar paslaugų teikimo vietose kavinėse, restoranuose, parduotuvėse ir panašiai. Taip pat Libros kūrėjai prognozuoja, kad grynuosius pinigus bus galima išsikeisti į šią skaitmeninę valiutą ji keliaus tiesiai į virtualias pinigines telefonuose. Arba atvirkščiai iš jų, sako G. Bilevičius.
Pasak jo, e. parduotuvės turėtų atkreipti dėmesį į numatomas naujoves, potencialių klientų pritraukimą ir taip žengti koja kojon su naujovėmis. Mažmenininkams svarbūs ne tik šie žmonės, bet ir 2,14 mlrd. Facebook ir pusė milijardo WhatsApp vartotojų. Libra turėtų būti integruota į šias platformas, o didelė dalis jų naudotojų tikrai išmėgins šios valiutos teikiamą naudą juk pinigus bus galima siųsti taip lengvai, kaip ir žinutes. Tad e. parduotuvės turėtų susirūpinti, kaip įmantriau ir geriau siūlyti savo prekes ir paslaugas naudojant minėtas platformas, prognozuoja G. Bilevičius.
Planuojama, kad ši Librą įsigyti siūlanti skaitmeninė platforma pradės veikti pirmoje kitų metų pusėje, o jos veikla rūpinsis šiam tikslui Šveicarijoje įsteigtas pelno nesiekiantis fondas. Jį turėtų sudaryti net 100 privataus sektoriaus, vienodą balsavimo teisę turinčių narių, kurių kiekvienas dar iki platformos starto investuos po 10 mln. JAV USD.
Jau dabar prie projekto prisidėjo tokie mokėjimo sistemų operatoriai kaip Mastercard, PayPal, Visa, telekomunikacijų bendrovė Vodafone Group, blokų grandinės vystytojai, puikiai žinomos bendrovės Spotify, Lyft, Uber, eBay ir t. t. Toks pasaulinių kompanijų įsitraukimas rodo, kad į šį projektą žiūrima itin rimtai. Jei jis bus plėtojamas kaip planuojama, Libra palaipsniui turėtų užimti vis tvirtesnes pozicijas ir net pakeisti nusistovėjusią e. komercijos tvarką ir e. parduotuvių veikimo principus. Mat jei bent dalis jau minėtų kompanijų integruos Librą į savo sistemas, o jų vartotojai ją išmėgins ir įvertins jos naudą, tik laiko klausimas, kada kils noras ja atsiskaityti ir kitose platformose. Arba tiesiog pirkti iš ten, kur naudojantis ja galima įsigyti prekių, prognozuoja G. Bilevičius.
VŽ rašė, kad socialinio tinklo Facebook dar tik planuojama paleisti kriptovaliuta Libra sulaukė kritikos iš duomenų apsauga besirūpinančių institucijų iš JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių. Bendrai išplatintame šių institucijų atstovų kreipimesi išreikštas susirūpinimas, kad su projektu Libra susijusi organizacija Calibra nepateikia pakankamai duomenų dėl to, ar Libra užtikrins pakankamą vartotojų duomenų saugumą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti