„Amazon“ raginama stabdyti prekybą daiktais su sovietine simbolika

27 Europos Parlamento (EP) nariai kreipėsi į Jungtinių Valstijų interneto prekybos gigantą Amazon Inc, ragindami stabdyti prekybą daiktais su sovietine simbolika.
Kreipimąsi kompanijos vadovui Jeffui Bezosui pasirašė Europos Parlamento nariai iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Vokietijos, Kroatijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Slovakijos, Estijos, Suomijos, Portugalijos, Vengrijos, Ispanijos, atstovaujantys pagrindines politines grupes.
Laišką inicijavo europarlamentaras Antanas Guoga, kreipimąsi taip pat palaikė Lietuvos atstovai europarlamente Laima Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Valentinas Mazuronis, Bronis Ropė, Algirdas Saudargas.
Laiške parlamentarai nurodo, jog smerkia nacių ir sovietų režimų simbolių naudojimą, nurodydami, kad režimai sistemiškai pažeidinėjo žmogaus teises, ribojo laisvę ir demokratiją.
Sovietų režimo aukų skaičius viršija 60 mln., per 10 mln. žmonių buvo ištremti į darbo stovyklas Sibire, čia išgyveno nežmoniškas sąlygas, priverstinį darbą, badą ir fizinį smurtą. Sovietų režimo kruvinus veiksmus, terorą ir nežmoniškumą patyrė bene kiekviena šeima okupuotose valstybėse, o tragiškos šių veiksmų pasekmės jaučiamos iki šiol, pabrėžia EP atstovai.
Ponas Guoga sako, kad milijonams europiečių kūjis ir pjautuvas pirmiausia asocijuojasi su kruvinu režimu.
Negalime leisti, kad laisvų žmonių bendruomenėje, kokia yra Europos Sąjunga, būtų garbinami simboliai milijonams reiškiantys okupaciją, kančias ir žudynes, pranešime teigia p. Guoga.
EP atstovai tikisi, kad Amazon Inc imsis atsakomybės ir, vardan demokratijos vertybių bei Europos tautų laisvės, sustabdys prekybą totalitarinio režimo simboliais.
Ponas Guoga taip pat nurodo kreipęsis į Europos Komisiją, prašydamas paaiškinti, kokių žingsnių ši institucija imasi, kad totalitarinių režimų simbolių naudojimas ES būtų uždraustas.
Ponas Guoga teigia reaguojantis į socialiniuose tinkluose kilusią lietuvių iniciatyvą #WhyNotSvastika, kuria Amazon raginama stabdyti prekyba dešimtimis marškinėlių rūšių su sovietine simbolika.
VŽ rašė, kad šį pavasarį socialiniuose tinkluose pasipiktinimas kilo dėl Adidas Pasaulio futbolo čempionatui pristatytų rūbų su sovietine simbolika.
Socialiniuos tinkluose paplito grotažymė #StopAdidas internautai ragino vieni kitus boikotuoti produkciją, vartotojai dalijosi ketinimais atsisakyti Adidas gaminių.
Šį Adidas žingsnį sukritikavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija savo Twitter paskyroje paskelbusi, kad dar vis pasitaiko sergančių imperine nostalgija, tik tai kiek netikėta iš garsiosios Adidas.
Šiuo įrašu pasidalijo ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, o Nacionalinis Ukrainos atminties institutas paprašė antrinės Adidas bendrovės neplatinti šių drabužių Ukrainoje.
Po kilusio nepasitenkinimo keliuose užsienio portaluose pasirodė straipsniai, kad šie marškinėliai yra išimami iš prekybos.
Tačiau vėliau paaiškėjo, kad šiuos gaminius vis dar galima įsigyti Jungtinės Karalystės, Vokietijos internetinėse parduotuvėse. Šis faktas socialiniuose tinkluose sukėlė naują pasipiktinimo bangą.
Vasarą Lietuvos ambasadorius ir trijų Baltijos šalių politikai kreipėsi į Walmart su raginimu išimti iš prekybos marškinėlius ir kitus drabužius su kūju ir pjautuvu bei užrašu SSRS. Reaguodamas į kritiką, amerikiečių prekybos tinklas drabužius su sovietų simboliais pažadėjo pašalinti iš prekybos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti