„Microsoft“: prekyboje didės dirbtinio intelekto reikšmė

Šiandien pirkėjas tikisi jam pritaikytos, asmeninės apsipirkimo patirties, todėl prekybininkai investuoja į sprendimus, kurie galėtų pateisinti šį vartotojų lūkestį.
Masha Melkova, Microsoft modernios darbo vietos padalinio vadovė Rytų ir Centrinėje Europoje, sako, kad vienas lengviausiai suprantamų pavyzdžių, kuria linkme judės prekyba, yra dirbtinis intelektas. Pavyzdžiui, ruošiatės kelionei į kalnus ir prireikia naujų batų. Telefone savo virtualaus asistento paprašote pateikti kelis galimus pasirinkimus. Virtualus asistentas, pasitelkęs dirbtinį intelektą, išanalizuoja kalnų maršrutą, patikrina netoliese esančias parduotuves ir pateikia tris tinkamiausias batų poras. Jūs pasirenkate tinkamiausią porą, o informaciją apie jūsų batų dydį ir užsakymą virtualus asistentas automatiškai perduoda parduotuvei. Šitaip netolimoje ateityje greičiausiai elgsis vis daugiau pirkėjų.
Šiandienos pardavėjams tenka daugiau stengtis, jeigu jie nori augti. Jau kurį laiką vienas prekybos modelis visiems pirkėjams nebetinka: vieni perka fizinėse parduotuvėse, kiti tik internetinėse, o treti pirkimo kelionę pradeda viename kanale, o užbaigia kitame, sako p. Melkova.
Prognozuojama, kad pirkėjui atvykus į parduotuvę pardavėjas jau turės parengęs užsakymą bei tuo pačiu pasiūlys kitų naudingų priedų, kuriuos jam kompiuteryje pagal kliento, tarkime, to, vykstančio į kalnus, planuojamą maršrutą pateiks parduotuvės virtualus asistentas.
Su dirbtinio intelekto panaudojimu susiję sprendimai vis dar yra finansiniškai sunkiai prieinami prekybininkams, be to, dvejojama dėl grąžos, kurią jie suteiktų. Tiesa, prekybos technologijų parodose įvairūs sprendimai sulaukia vis daugiau dėmesio.
VŽ rašė, kad JAV Silicio slėnis ir kiti pasaulio technologjų centrai yra pametę galvas dėl dirbtinio intelekto plėtros. Tačiau plataus masto procesų optimizavimas kelia ir grėsmes, apie kurias reikia kalbėti.
Naujas dirbtinio intelekto plėtros pavasaris žymi didžiausią kompiuterijos plėtros etapą mano gyvenime. Kai 90-aisiais įkūrėme bendrovę, dirbtiniai neuroniniai tinklai kompiuterių moksle buvo pamiršti. Dabar ši technologija panaudojama visoje paletėje sričių, teigia Sergejus Brinas, technologijų gigantės Google įkūrėjas ir ją kontroliuojančios Alphabet prezidentas.
Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras, įsitikinęs, kad Europos Sąjungos valstybės turi imtis bendrų pastangų skatindamos dirbtinio intelekto (DI) plėtrą, nes kitu atveju daugelyje sektorių, kuriuose taikoma ši technologija, galėtų atsirasti atskirtis tarp didžiųjų ir mažųjų ES valstybių narių.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti