Kas tai? Prekės ženklas

„Narbutas“ kuria sveiką ir komfortišką biurą

Publikuota: 2018-02-07
Evaldo Lasio nuotr.
Evaldo Lasio nuotr.

Baldų prekybos įmonė „Narbutas“ visai neseniai įsikūrė verslo centre „Narbuto 5“, iškilusiame sostinės T. Narbuto gatvėje. Triguba ne tik pavadinimų galia  – naujose erdvėse bendrovė pritaikė ir daugiasluoksnę veiklos koncepciją.

Viena žinomiausių Lietuvoje baldų gamybos ir prekybos kompanija pavadinta jo įkūrėjo vardu – Petras Narbutas ryžosi suteikti savo pavardę įmonei kaip pažadą būsimiems jos klientams ir partneriams apie suteikiamą kokybę ir ilgalaikius rezultatus.  Po keleto metų jo kompanija įžengs į ketvirtą savo istorijos dešimtį – solidi sukaktis lietuviškai įmonei. 

Ne vieną sudėtingą krizę įveikusi bendrovė šiandien – jau įmonių grupė, kurią sudaro gamybinė kompanija UAB „Narbutas Furniture Company“, bendrovės prekybinis padalinys UAB „Narbutas“ ir bendrovės padaliniai užsienio šalyse: SASU Narbutas France, Narbutas Nordic, Narbutas Gmbh ir Narbutas LTD. 

Praėjusius metus įmonių grupė „Narbutas“ baigė su rekordiniais finansiniais rodikliais: grupės pardavimo pajamos per metus augo 41% iki 51 mln. EUR. „Tai nulėmė nauji ir paklausūs produktai, konkurencinga kaina ir aktyvi pardavimų plėtra, –  įspūdingus rezultatus komentuoja Gabrielė Vaitonytė, „Narbuto“ marketingo vadovė Lietuvoje. – Sparčiausiai bendrovės produkcijos pardavimai augo didžiausioje mūsų eksporto rinkoje – Jungtinėje Karalystėje, taip pat Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV, kur žengėme pirmuosius ir sėkmingus žingsnius. Aktyviai stiprinome savo pozicijas ir Italijoje, Šveicarijoje, Austrijoje.“ Iš viso „Narbuto“ gaminiai eksportuojami į 51 užsienio valstybę, bendrovė turi daugiau nei 440 prekybos partnerių. 

Kompanijos baldai gimsta prieš dešimtmetį Ukmergėje pastatytoje įspūdingo, trijų futbolo stadionų dydžio, gamykloje. Prieš dešimtmetį statytoje gamykloje augant bendrovės pardavimams jau darosi ankšta, tad pradėta gamyklos plėtra: į 7500 kv. m ploto priestatą ir gamybinę įrangą bendrovė ketina investuoti 7 mln. EUR. „Skaičiuojame, kad gamyklos plėtra sukurs apie 100 naujų darbo vietų“, – sako G. Vaitonytė. 

Naujovėms ir naujiems kontaktams atvira lietuviška kompanija šįmet vėl dalyvaus didžiausioje tarptautinėje biuro baldų parodoje ORGATEC, kas du metus vykstančioje Vokietijos mieste Kelne. Į ją „Narbutas“ vyksta jau nuo 2000 metų. Laukia ir dar vienas ypatingas įvykis:  dalyvavimas kasmetinėje dizaino parodoje „NeoCon“, kuri vyks JAV, Čikagoje. 

„Gyva“ ekspozicija 

„Narbuto“ vardas rinkoje šiandien siejamas su moderniais, šiuolaikines biuro tendencijas atitinkančiais baldais ir išmanymu, kaip turi atrodyti rytojaus biuras, kad žmonės jame jaustųsi laimingi. Tad nekeista, kad bendrovės prekybiniam padaliniui nutarus kraustytis į erdvesnes patalpas, buvo apsistota ties nauju verslo centru, pavadintu tokiu pat vardu, kaip ir pati kompanija.

 „Sutampantys vardai – smagi detalė, kuri dar labiau sustiprins „Narbuto“ baldų žinomumą. Tiek verslo centro plėtotojai, tiek ir mūsų kompanija vadovaujasi tais pačiais verslo principais, kurių centre – žmogaus gerovė, jo patogumas ir gera savijauta. Be to, dabar mūsų salonas įsikūręs labai gerai matomoje miesto vietoje, o tai patogu klientams“, – sako Gabrielė Vaitonytė.

„Narbutas“ įsikūrė pirmajame modernaus verslo centro aukšte, 435 kv. m. ploto patalpose. Baldų salonas tarnauja ne tik kaip ekspozicija – jame įrengtos ir darbo vietos bendrovės darbuotojams. Tad pirkėjai gali ne tik apžiūrėti, paliesti ir išbandyti įmonės siūlomus baldus, bet ir išvysti, kaip jie pritaikomi praktiškai, kasdieniame biuro gyvenime.

„Ekspozicija yra funkcionali, „gyva“, veikianti pagal paskirtį, – pabrėžia G. Vaitonytė. – Pats salono interjeras įkvėptas architektūros studijos „Plazma“ architektų. Čia demonstruojamos ne tik  šiuolaikinės biuro baldų tendencijos, bet ir pavyzdiniai darbo erdvių išplanavimai, taikomi moderniausiuose pasaulio biuruose.“

Salone galima rasti ne tik pačios bendrovės gaminamų, bet ir žinomų Europos gamintojų baldų. Ypač platus kėdžių pasirinkimas. Čia eksponuojamos ir itin pasaulyje vertinamos Vokietijos kompanijos „Interstuhl“ darbui ir konferencijoms skirtos kėdės – UAB „Narbutas“ yra šios kompanijos atstovas Lietuvoje. Be pagrindinių baldų – darbo stalų bei kėdžių – yra ir priimamajam, pasitarimo kambariams, vadovų kabinetams skirti baldai, minkšti biuro baldai. Taip pat  bendram interjerui formuoti reikalingi akustiniai sprendimai: prie lubų ar sienų tvirtinamos panelės, įvairios pertvaros. 

Vyksta ir seminarai 

Ne paslaptis, kad geriausių sveikos darbo vietos rezultatų pasiekiama ne tik turint funkcionalius baldus, tačiau ir tinkamai jais naudojantis: net ir prabangiausia kėdė su specialiomis funkcijomis gali sukelti nugaros skausmus, jeigu ant jos sėdėsite netinkamai. Tad „Narbuto“ salone organizuojami edukaciniai seminarai, kuriuose bendrovės darbuotojai pasitelkę fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistus išsamiai papasakoja, kaip efektyviausiai išnaudoti naujųjų baldų privalumus.

„Per seminarus pasakojame, kaip susikurti sveikesnę darbo vietą, dalijamės praktiniais patarimais. Mūsų tikslas – ne tik parduoti baldą, bet ir edukuoti jo vartotoją. Juk daugelis mūsų biure dirba sėdimą darbą, tad patogūs ir tinkamai sureguliuoti baldai – svarbi detalė“, – sako G. Vaitonytė. Pasak jos, stuburo sveikata ir kūno padėtis sėdint bei stovint glaudžiai susiję, o išugdžius tinkamus įpročius, žmogaus savijauta iškart pagerėja.

Ji džiaugiasi, kad šiandien dauguma Lietuvos įmonių jau nesvarstydamos renkasi reguliuojamo aukščio stalus, nes jau yra girdėję ne vieną gerą atsiliepimą iš tokius stalus naudojančių kompanijų. Vadinamieji „sėsk-stok“ stalai geriausiai atliepia šiandienos tendencijas, yra labai patogūs ir ergonomiški, todėl jau tapę neatsiejama šiuolaikinio biuro dalimi.

„Pastebime, kad kuo toliau, tuo labiau galvojama apie biuruose dirbančius žmones ir jų patogumą. Kuriant interjero koncepciją, įrengiant erdves, renkantis biuro baldus daug diskutuojama – tam, kad biure žmonės jaustųsi gerai, galėtų komfortiškai ir produktyviai dirbti visą darbo laiką. Ypač daug dėmesio skiriama darbo vietoms, atidžiai renkamasi ergonomiškus, vadinasi, patogiausius stalus ir kėdes. Biure praleidžiame trečdalį paros, tad kuo sveikesnė ir ergonomiškesnė bus jo aplinka, tuo sveikesni bus ir jo darbuotojai.“

FOTOGALERIJA Naujasis „Narbuto“ biuras-salonas verslo centre „Narbuto 5“ (6 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaip Lietuvai pasiekti turizmo proveržio  – ekspertų receptai 1

Prabėgę 2018-ieji Lietuvos turizmo sektoriui buvo puikūs – vien per devynis mėnesius į šalį atvyko 1,37 mln.

Sparčiausiai besiplėtę prekybininkai 2018 m.

Lietuvoje 2018 m. daugiausiai į plėtrą investavo rinkoje įsitvirtinti siekiantys nauji žaidėjai: Vokietijos...

Turizmas 2018 m.: stagnuojanti Ispanija ir atostogų kelionių renesansas 3

Turkija atsigauna, Ispanija ima stagnuoti, o europiečiai vėl atsigręžia į atostogų keliones – tokias...

Maitinimo įmonių apyvarta per metus išaugo beveik dešimtadaliu

Šiemet lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, maitinimo ir gėrimų...

Pirkėjai skundžiasi „Lidl“ pirktoje ledų pakuotėje radę skutimosi peiliuką 7

Prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėje Panevėžyje pirktoje vanilinių ledų pakuotėje rastas skutimosi peiliukas,...

„Hondos“ atstovybė Vilniuje tapo „Autoerdvės“ nuosavybe 7

Estijos įmonės „Nippon Auto“ Lietuvoje įkurta „Hondos“ atstovybė galutinai perėjo į Lietuvos verslininkų...

Transportas
2018.12.28
Mažmenininkų apyvarta per metus išaugo 7%

2018 m. lapkritį, palyginti su 2017 m. lapkričiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, mažmeninės prekybos...

ES direktyvoje – baigtinis įrodymų sąrašas taikant 0% PVM Premium

Europos Sąjungos Taryba patvirtino „greitus“ PVM direktyvos pataisymus, kurie palengvins verslui 0% PVM...

Finansai
2018.12.28
2019 m. laukia 30 mokesčių pakeitimų, amnestija ir gėdos stulpas 15

Kitais metais laukia mažesnė mokesčių našta darbo užmokesčiui, kitokių pajamų mokesčių lengvatų. Taip pat bus...

Finansai
2018.12.28
Licencijas prekiauti degalais išduos Kainų komisija 1

Vyriausybė siūlo, kad licencijas prekiauti nefasuotais naftos produktais išdavinėtų ne savivaldybės, bet...

Teismas: Konkurencijos taryba neprivalo vaistinėms grąžinti paimtų dokumentų 1

Konkurencijos taryba neprivalo grąžinti tyrimo metu paimtos informacijos vienus didžiausių vaistinių tinklų...

„Panoramai“ dešimt metų – penkios išmoktos pamokos Rėmėjo turinys 4

Dešimt metų prekybos versle – daug. Per tokį laikotarpį gali pasikeisti klientų poreikiai, prekybos kanalai,...

„Lidl“ investicijos šiemet stelbė kitus rinkos dalyvius 5

Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovė „Lidl Lietuva“ į plėtrą šiemet investavo 47 mln. eurų –...

Svarbiausi prekybos sektoriaus sandoriai 2018 m. Premium

2018 m. mažmeninės prekybos rinkoje netrūko įsigijimų. Tiesa, kai kurie planuoti sandoriai neįvyko, dalis...

Svarbiausi mokesčių pokyčiai: prekybos sektoriui 2019 m. bus sunkūs Premium 1

Ateinančiais metais prekybos sektoriuje bus labai daug pasikeitimų, verslui tai bus sunkus laikas. Vien jau...

Prekybos sektoriaus teisinis reguliavimas: svarbiausi pokyčiai Premium

2019 m. Vyriausybės programoje numatyta imtis priemonių, siekiant užtikrinti grįžtamąjį ryšį tarp priežiūros...

Kova su šešėliu: centralizuos degalų prekybos leidimų išdavimą 7

Vyriausybė užsimojo centralizuoti ir sugriežtinti prekybos nefasuotais naftos produktais licencijavimą.

Verslo aplinka
2018.12.25
Nepamiršta idėjos riboti prekybos centrų darbą 9

Valdantieji tikisi, kad kitąmet bus priimti įstatymai, apribojantys didelių prekybos centrų darbą...

Verslo aplinka
2018.12.25
Turizmo sektoriuje sukurta pridėtinė vertė per 2017 metus padidėjo 12%

2017 m., palyginti su 2016 m., turizmo sektoriuje sukurta pridėtinė vertė padidėjo 11,9% ir sudarė 1,2 mlrd.

Kūrė žvakes, kurios atrodytų „nelietuviškai“ 1

Prekybinės mugės didina ne tik smulkiųjų pardavimus, bet ir padeda susipažinti su klientais, sužinoti, ko jie...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau