Kas tai? Prekės ženklas

„Narbutas“ kuria sveiką ir komfortišką biurą

Publikuota: 2018-02-07
Evaldo Lasio nuotr.
Evaldo Lasio nuotr.

Baldų prekybos įmonė „Narbutas“ visai neseniai įsikūrė verslo centre „Narbuto 5“, iškilusiame sostinės T. Narbuto gatvėje. Triguba ne tik pavadinimų galia  – naujose erdvėse bendrovė pritaikė ir daugiasluoksnę veiklos koncepciją.

Viena žinomiausių Lietuvoje baldų gamybos ir prekybos kompanija pavadinta jo įkūrėjo vardu – Petras Narbutas ryžosi suteikti savo pavardę įmonei kaip pažadą būsimiems jos klientams ir partneriams apie suteikiamą kokybę ir ilgalaikius rezultatus.  Po keleto metų jo kompanija įžengs į ketvirtą savo istorijos dešimtį – solidi sukaktis lietuviškai įmonei. 

Ne vieną sudėtingą krizę įveikusi bendrovė šiandien – jau įmonių grupė, kurią sudaro gamybinė kompanija UAB „Narbutas Furniture Company“, bendrovės prekybinis padalinys UAB „Narbutas“ ir bendrovės padaliniai užsienio šalyse: SASU Narbutas France, Narbutas Nordic, Narbutas Gmbh ir Narbutas LTD. 

Praėjusius metus įmonių grupė „Narbutas“ baigė su rekordiniais finansiniais rodikliais: grupės pardavimo pajamos per metus augo 41% iki 51 mln. EUR. „Tai nulėmė nauji ir paklausūs produktai, konkurencinga kaina ir aktyvi pardavimų plėtra, –  įspūdingus rezultatus komentuoja Gabrielė Vaitonytė, „Narbuto“ marketingo vadovė Lietuvoje. – Sparčiausiai bendrovės produkcijos pardavimai augo didžiausioje mūsų eksporto rinkoje – Jungtinėje Karalystėje, taip pat Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV, kur žengėme pirmuosius ir sėkmingus žingsnius. Aktyviai stiprinome savo pozicijas ir Italijoje, Šveicarijoje, Austrijoje.“ Iš viso „Narbuto“ gaminiai eksportuojami į 51 užsienio valstybę, bendrovė turi daugiau nei 440 prekybos partnerių. 

Kompanijos baldai gimsta prieš dešimtmetį Ukmergėje pastatytoje įspūdingo, trijų futbolo stadionų dydžio, gamykloje. Prieš dešimtmetį statytoje gamykloje augant bendrovės pardavimams jau darosi ankšta, tad pradėta gamyklos plėtra: į 7500 kv. m ploto priestatą ir gamybinę įrangą bendrovė ketina investuoti 7 mln. EUR. „Skaičiuojame, kad gamyklos plėtra sukurs apie 100 naujų darbo vietų“, – sako G. Vaitonytė. 

Naujovėms ir naujiems kontaktams atvira lietuviška kompanija šįmet vėl dalyvaus didžiausioje tarptautinėje biuro baldų parodoje ORGATEC, kas du metus vykstančioje Vokietijos mieste Kelne. Į ją „Narbutas“ vyksta jau nuo 2000 metų. Laukia ir dar vienas ypatingas įvykis:  dalyvavimas kasmetinėje dizaino parodoje „NeoCon“, kuri vyks JAV, Čikagoje. 

„Gyva“ ekspozicija 

„Narbuto“ vardas rinkoje šiandien siejamas su moderniais, šiuolaikines biuro tendencijas atitinkančiais baldais ir išmanymu, kaip turi atrodyti rytojaus biuras, kad žmonės jame jaustųsi laimingi. Tad nekeista, kad bendrovės prekybiniam padaliniui nutarus kraustytis į erdvesnes patalpas, buvo apsistota ties nauju verslo centru, pavadintu tokiu pat vardu, kaip ir pati kompanija.

 „Sutampantys vardai – smagi detalė, kuri dar labiau sustiprins „Narbuto“ baldų žinomumą. Tiek verslo centro plėtotojai, tiek ir mūsų kompanija vadovaujasi tais pačiais verslo principais, kurių centre – žmogaus gerovė, jo patogumas ir gera savijauta. Be to, dabar mūsų salonas įsikūręs labai gerai matomoje miesto vietoje, o tai patogu klientams“, – sako Gabrielė Vaitonytė.

„Narbutas“ įsikūrė pirmajame modernaus verslo centro aukšte, 435 kv. m. ploto patalpose. Baldų salonas tarnauja ne tik kaip ekspozicija – jame įrengtos ir darbo vietos bendrovės darbuotojams. Tad pirkėjai gali ne tik apžiūrėti, paliesti ir išbandyti įmonės siūlomus baldus, bet ir išvysti, kaip jie pritaikomi praktiškai, kasdieniame biuro gyvenime.

„Ekspozicija yra funkcionali, „gyva“, veikianti pagal paskirtį, – pabrėžia G. Vaitonytė. – Pats salono interjeras įkvėptas architektūros studijos „Plazma“ architektų. Čia demonstruojamos ne tik  šiuolaikinės biuro baldų tendencijos, bet ir pavyzdiniai darbo erdvių išplanavimai, taikomi moderniausiuose pasaulio biuruose.“

Salone galima rasti ne tik pačios bendrovės gaminamų, bet ir žinomų Europos gamintojų baldų. Ypač platus kėdžių pasirinkimas. Čia eksponuojamos ir itin pasaulyje vertinamos Vokietijos kompanijos „Interstuhl“ darbui ir konferencijoms skirtos kėdės – UAB „Narbutas“ yra šios kompanijos atstovas Lietuvoje. Be pagrindinių baldų – darbo stalų bei kėdžių – yra ir priimamajam, pasitarimo kambariams, vadovų kabinetams skirti baldai, minkšti biuro baldai. Taip pat  bendram interjerui formuoti reikalingi akustiniai sprendimai: prie lubų ar sienų tvirtinamos panelės, įvairios pertvaros. 

Vyksta ir seminarai 

Ne paslaptis, kad geriausių sveikos darbo vietos rezultatų pasiekiama ne tik turint funkcionalius baldus, tačiau ir tinkamai jais naudojantis: net ir prabangiausia kėdė su specialiomis funkcijomis gali sukelti nugaros skausmus, jeigu ant jos sėdėsite netinkamai. Tad „Narbuto“ salone organizuojami edukaciniai seminarai, kuriuose bendrovės darbuotojai pasitelkę fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistus išsamiai papasakoja, kaip efektyviausiai išnaudoti naujųjų baldų privalumus.

„Per seminarus pasakojame, kaip susikurti sveikesnę darbo vietą, dalijamės praktiniais patarimais. Mūsų tikslas – ne tik parduoti baldą, bet ir edukuoti jo vartotoją. Juk daugelis mūsų biure dirba sėdimą darbą, tad patogūs ir tinkamai sureguliuoti baldai – svarbi detalė“, – sako G. Vaitonytė. Pasak jos, stuburo sveikata ir kūno padėtis sėdint bei stovint glaudžiai susiję, o išugdžius tinkamus įpročius, žmogaus savijauta iškart pagerėja.

Ji džiaugiasi, kad šiandien dauguma Lietuvos įmonių jau nesvarstydamos renkasi reguliuojamo aukščio stalus, nes jau yra girdėję ne vieną gerą atsiliepimą iš tokius stalus naudojančių kompanijų. Vadinamieji „sėsk-stok“ stalai geriausiai atliepia šiandienos tendencijas, yra labai patogūs ir ergonomiški, todėl jau tapę neatsiejama šiuolaikinio biuro dalimi.

„Pastebime, kad kuo toliau, tuo labiau galvojama apie biuruose dirbančius žmones ir jų patogumą. Kuriant interjero koncepciją, įrengiant erdves, renkantis biuro baldus daug diskutuojama – tam, kad biure žmonės jaustųsi gerai, galėtų komfortiškai ir produktyviai dirbti visą darbo laiką. Ypač daug dėmesio skiriama darbo vietoms, atidžiai renkamasi ergonomiškus, vadinasi, patogiausius stalus ir kėdes. Biure praleidžiame trečdalį paros, tad kuo sveikesnė ir ergonomiškesnė bus jo aplinka, tuo sveikesni bus ir jo darbuotojai.“

FOTOGALERIJA Naujasis „Narbuto“ biuras-salonas verslo centre „Narbuto 5“ (6 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vaistai atsiras ir parduotuvėse bei degalinėse 14

Kai kurie nereceptiniai vaistai nedidelėmis pakuotėmis nuo kitų metų galės atsirasti Lietuvos maisto prekių...

Verslo aplinka
2018.06.30
GPAIS rakštis – spręs, ar pratęsti pereinamąjį laikotarpį Premium 4

Birželio 30 d. baigiasi Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), kuria...

Derybos su atliekų vežėjais dėl kainų didinimo – finišo tiesiojoje Premium

Atliekų vežėjams po nelengvų ir užsitęsusių derybų pavyko pasiekti, kad gamintojų organizacijos padidintų...

Restoranų ir kavinių apyvarta smagiai kyla jau šeštą mėnesį iš eilės 17

Maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos įmonių apyvarta gegužę, atmetus kainų kilimo įtaką, buvo 7,2% didesnė nei...

Vartojame daugiau: mažmenininkų apyvarta gegužę augo 5,9% 7

Lietuvių apetitas vartojimui toliau didėja. Statistikos duomenimis, gegužę, palyginti su tuo pačiu pernai...

Prekybos karai: aidui atstumas nesvarbus

Lietuvos ūkio plėtros tempai spartūs, tačiau metų pabaigoje augimas gali pradėti lėtėti, gali kiek smukti ir...

Verslo aplinka
2018.06.27
Ligoninė apsisprendė: gydytojų algas kelia iki 3.000 Eur, slaugytojoms mokės 1.000 23

Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė praneša kelianti algas. Pasak ligoninės vadovo, gydytojo...

„Kesko Senukai“ sostinėje atidarė statybų profesionalams skirtą prekybos erdvę-sandėlį 5

Vilniuje, Savanorių prospekte, atidaryta naujos koncepcijos statybų didmeninės prekybos erdvė-sandėlis...

„Lidl Lietuva“ taikiai susitarė su prokurorais dėl sklypo sostinėje 1

Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovė „Lidl Lietuva“ patvirtino taikiai susitarusi su prokurorais...

Statyba ir NT
2018.06.26
„Viada LT“ Lietuvoje ir Latvijoje pernai gavo 541,2 mln. Eur pajamų 1

Buvusio „Lukoil Baltijos“ vadovo Ivano Paleičiko šeimos kontroliuojama bendrovė „Viada LT“, perėmusi Rusijos...

„Ermitažo“ ir „Bauhof“ sandoris: dabar žiūri į Latviją 1

Prisijungusi Estijos apdailos, sodo prekių ir statybinių medžiagų parduotuvių tinklą „Bauhof“, UAB „Vilniaus...

Pirmąkart paskelbė „Chanel“ ataskaitą: apyvarta beveik 10 mlrd. USD

Per savo 108 metų istoriją mados namai „Chanel“ pirmąkart paskelbė metinę ataskaitą: per 2017 m. mados namų...

Pramonė
2018.06.26
Antalijoje – rekordiniai turistų srautai 4

Turkijos Antalijos kurorto valdžia, suskaičiavusi poilsiautojų srautus ir jų augimo tempą, tikslina 2018-ųjų...

Kaip pasiekti, kad pirkėjas sugrįžtų

Kuo smulkesnis verslas, tuo jis turi užmegzti artimesnį ryšį su pirkėju. Ir nesvarbu, ar prekiaujama...

Apsisprendė, kuri institucija koordinuos Lietuvos pristatymą pasauliui 2

Nacionaliniu šalies pristatymo užsienyje koordinatoriumi patvirtintas Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos...

„Ermitažas“ plečiasi Baltijos šalyse: perka Estijos „Bauhof“ Premium 2

Lietuvos statybos, apdailos ir buities prekių parduotuvių tinklas „Ermitažas“ perka tame pačiame sektoriuje...

Daugiausiai Lietuvoje išleidžia airių turistai, taupiausi – latviai ir estai

2017 m. į Lietuvą su viena ar daugiau nakvynių atvykę užsieniečiai išleido 871,5 mln. Eur – 8,1% daugiau nei...

Šiukštu, tik nespauskite eurais! 3

Praleidęs smagias atostogas užsienyje retas susimąsto, kad grynindamas pinigus ar atsiskaitydamas mokėjimo...

Finansai
2018.06.23
Lietuviai apsipirkimui užsienyje išleidžia daugiausia iš Baltijos šalių 2

Lietuviai apsipirkimui užsienyje išleidžia daugiausia pinigų iš visų Baltijos šalių. Daugiausia lietuviai ir...

Čekių loterija atnešė beveik 2 mln. Eur papildomų mokesčių į biudžetą 8

Praėjusių metų pabaigoje prasidėjusi čekių loterija į valstybės biudžetą papildomai atnešė 1,85 mln. Eur...

Finansai
2018.06.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau