Kas tai? Prekės ženklas

„Narbutas“ kuria sveiką ir komfortišką biurą

Publikuota: 2018-02-07
Evaldo Lasio nuotr.
Evaldo Lasio nuotr.

Baldų prekybos įmonė „Narbutas“ visai neseniai įsikūrė verslo centre „Narbuto 5“, iškilusiame sostinės T. Narbuto gatvėje. Triguba ne tik pavadinimų galia  – naujose erdvėse bendrovė pritaikė ir daugiasluoksnę veiklos koncepciją.

Viena žinomiausių Lietuvoje baldų gamybos ir prekybos kompanija pavadinta jo įkūrėjo vardu – Petras Narbutas ryžosi suteikti savo pavardę įmonei kaip pažadą būsimiems jos klientams ir partneriams apie suteikiamą kokybę ir ilgalaikius rezultatus.  Po keleto metų jo kompanija įžengs į ketvirtą savo istorijos dešimtį – solidi sukaktis lietuviškai įmonei. 

Ne vieną sudėtingą krizę įveikusi bendrovė šiandien – jau įmonių grupė, kurią sudaro gamybinė kompanija UAB „Narbutas Furniture Company“, bendrovės prekybinis padalinys UAB „Narbutas“ ir bendrovės padaliniai užsienio šalyse: SASU Narbutas France, Narbutas Nordic, Narbutas Gmbh ir Narbutas LTD. 

Praėjusius metus įmonių grupė „Narbutas“ baigė su rekordiniais finansiniais rodikliais: grupės pardavimo pajamos per metus augo 41% iki 51 mln. EUR. „Tai nulėmė nauji ir paklausūs produktai, konkurencinga kaina ir aktyvi pardavimų plėtra, –  įspūdingus rezultatus komentuoja Gabrielė Vaitonytė, „Narbuto“ marketingo vadovė Lietuvoje. – Sparčiausiai bendrovės produkcijos pardavimai augo didžiausioje mūsų eksporto rinkoje – Jungtinėje Karalystėje, taip pat Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV, kur žengėme pirmuosius ir sėkmingus žingsnius. Aktyviai stiprinome savo pozicijas ir Italijoje, Šveicarijoje, Austrijoje.“ Iš viso „Narbuto“ gaminiai eksportuojami į 51 užsienio valstybę, bendrovė turi daugiau nei 440 prekybos partnerių. 

Kompanijos baldai gimsta prieš dešimtmetį Ukmergėje pastatytoje įspūdingo, trijų futbolo stadionų dydžio, gamykloje. Prieš dešimtmetį statytoje gamykloje augant bendrovės pardavimams jau darosi ankšta, tad pradėta gamyklos plėtra: į 7500 kv. m ploto priestatą ir gamybinę įrangą bendrovė ketina investuoti 7 mln. EUR. „Skaičiuojame, kad gamyklos plėtra sukurs apie 100 naujų darbo vietų“, – sako G. Vaitonytė. 

Naujovėms ir naujiems kontaktams atvira lietuviška kompanija šįmet vėl dalyvaus didžiausioje tarptautinėje biuro baldų parodoje ORGATEC, kas du metus vykstančioje Vokietijos mieste Kelne. Į ją „Narbutas“ vyksta jau nuo 2000 metų. Laukia ir dar vienas ypatingas įvykis:  dalyvavimas kasmetinėje dizaino parodoje „NeoCon“, kuri vyks JAV, Čikagoje. 

„Gyva“ ekspozicija 

„Narbuto“ vardas rinkoje šiandien siejamas su moderniais, šiuolaikines biuro tendencijas atitinkančiais baldais ir išmanymu, kaip turi atrodyti rytojaus biuras, kad žmonės jame jaustųsi laimingi. Tad nekeista, kad bendrovės prekybiniam padaliniui nutarus kraustytis į erdvesnes patalpas, buvo apsistota ties nauju verslo centru, pavadintu tokiu pat vardu, kaip ir pati kompanija.

 „Sutampantys vardai – smagi detalė, kuri dar labiau sustiprins „Narbuto“ baldų žinomumą. Tiek verslo centro plėtotojai, tiek ir mūsų kompanija vadovaujasi tais pačiais verslo principais, kurių centre – žmogaus gerovė, jo patogumas ir gera savijauta. Be to, dabar mūsų salonas įsikūręs labai gerai matomoje miesto vietoje, o tai patogu klientams“, – sako Gabrielė Vaitonytė.

„Narbutas“ įsikūrė pirmajame modernaus verslo centro aukšte, 435 kv. m. ploto patalpose. Baldų salonas tarnauja ne tik kaip ekspozicija – jame įrengtos ir darbo vietos bendrovės darbuotojams. Tad pirkėjai gali ne tik apžiūrėti, paliesti ir išbandyti įmonės siūlomus baldus, bet ir išvysti, kaip jie pritaikomi praktiškai, kasdieniame biuro gyvenime.

„Ekspozicija yra funkcionali, „gyva“, veikianti pagal paskirtį, – pabrėžia G. Vaitonytė. – Pats salono interjeras įkvėptas architektūros studijos „Plazma“ architektų. Čia demonstruojamos ne tik  šiuolaikinės biuro baldų tendencijos, bet ir pavyzdiniai darbo erdvių išplanavimai, taikomi moderniausiuose pasaulio biuruose.“

Salone galima rasti ne tik pačios bendrovės gaminamų, bet ir žinomų Europos gamintojų baldų. Ypač platus kėdžių pasirinkimas. Čia eksponuojamos ir itin pasaulyje vertinamos Vokietijos kompanijos „Interstuhl“ darbui ir konferencijoms skirtos kėdės – UAB „Narbutas“ yra šios kompanijos atstovas Lietuvoje. Be pagrindinių baldų – darbo stalų bei kėdžių – yra ir priimamajam, pasitarimo kambariams, vadovų kabinetams skirti baldai, minkšti biuro baldai. Taip pat  bendram interjerui formuoti reikalingi akustiniai sprendimai: prie lubų ar sienų tvirtinamos panelės, įvairios pertvaros. 

Vyksta ir seminarai 

Ne paslaptis, kad geriausių sveikos darbo vietos rezultatų pasiekiama ne tik turint funkcionalius baldus, tačiau ir tinkamai jais naudojantis: net ir prabangiausia kėdė su specialiomis funkcijomis gali sukelti nugaros skausmus, jeigu ant jos sėdėsite netinkamai. Tad „Narbuto“ salone organizuojami edukaciniai seminarai, kuriuose bendrovės darbuotojai pasitelkę fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistus išsamiai papasakoja, kaip efektyviausiai išnaudoti naujųjų baldų privalumus.

„Per seminarus pasakojame, kaip susikurti sveikesnę darbo vietą, dalijamės praktiniais patarimais. Mūsų tikslas – ne tik parduoti baldą, bet ir edukuoti jo vartotoją. Juk daugelis mūsų biure dirba sėdimą darbą, tad patogūs ir tinkamai sureguliuoti baldai – svarbi detalė“, – sako G. Vaitonytė. Pasak jos, stuburo sveikata ir kūno padėtis sėdint bei stovint glaudžiai susiję, o išugdžius tinkamus įpročius, žmogaus savijauta iškart pagerėja.

Ji džiaugiasi, kad šiandien dauguma Lietuvos įmonių jau nesvarstydamos renkasi reguliuojamo aukščio stalus, nes jau yra girdėję ne vieną gerą atsiliepimą iš tokius stalus naudojančių kompanijų. Vadinamieji „sėsk-stok“ stalai geriausiai atliepia šiandienos tendencijas, yra labai patogūs ir ergonomiški, todėl jau tapę neatsiejama šiuolaikinio biuro dalimi.

„Pastebime, kad kuo toliau, tuo labiau galvojama apie biuruose dirbančius žmones ir jų patogumą. Kuriant interjero koncepciją, įrengiant erdves, renkantis biuro baldus daug diskutuojama – tam, kad biure žmonės jaustųsi gerai, galėtų komfortiškai ir produktyviai dirbti visą darbo laiką. Ypač daug dėmesio skiriama darbo vietoms, atidžiai renkamasi ergonomiškus, vadinasi, patogiausius stalus ir kėdes. Biure praleidžiame trečdalį paros, tad kuo sveikesnė ir ergonomiškesnė bus jo aplinka, tuo sveikesni bus ir jo darbuotojai.“

FOTOGALERIJA Naujasis „Narbuto“ biuras-salonas verslo centre „Narbuto 5“ (6 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Įsikūrė turtingiems turistams ant tako, bet ne senamiestyje Premium 2

Kai prekybos centrai įmonės nepriėmė dėl per mažos apyvartos, o senamiestyje, kur dažniausiai įrengiami...

Didžiausios algos odontologijos klinikose vasarį 7

VŽ surikiavo privačias odontologijos klinikas pagal šiemet vasario mėnesį mokėtą vidutinį mėnesio atlyginimą.

Pavasario mugės: kada, kur ir už kiek

Pavasarį smulkiųjų laukia bent kelios didelės prekybinės mugės, kuriose prekybos vietos kaina siekia nuo...

„West Express“ vadovas: keliauti ima ir tie, kurie anksčiau sėdėjo namie Premium

Viena didžiausių turizmo rinkos dalyvių – „West Express“ grupė – 2017 m. skelbia pasiekusi geresnių...

Nesėkmės skolas „atidirbo“ – antras medienos verslas auga sėkmingai Premium

Kelią į verslą galima pradėti nuo nesėkmės ir skolų, kurias reikia atidirbti juodu darbu svetur. Tačiau, be...

Mobiliosios programėlės ir duomenų apsauga: kaip išvengti baudų Premium

Mobiliosios programėlės gali rinkti labai daug informacijos apie asmenį: jo sveikatą, buvimo vietą, finansus...

BDAR: kaip ruošiasi mobiliųjų programėlių valdytojai  Premium

Įmonės, prekėms ar paslaugoms parduoti naudojančios mobiliąsias programėles, sako, kad prisitaikyti prie...

Antkainių ribojimai ir rinkos ekonomika nedera Premium 2

Savo prekių tiekimo ir lentynos kainas lyginantys gamintojai teigia, kad kai kurie prekybininkai turi kur kas...

Trumpas vėl užsipuolė „Amazon“: „Nemoka mokesčių, žlugdo prekybininkus“ 6

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį užsipuolė interneto prekybos milžinę „Amazon“, kaltindamas...

Kriterijai, pagal kuriuos vertina 17-os „Rimi“ parduotuvių pirkėją Premium

Konkurencijos taryba, šiuo metu atliekanti bendrovės „Rimi Lietuva“ pateiktų potencialių pirkėjų kandidatūrų...

„Pinterest“ įsileis daugiau reklamos

Socialinis tinklas „Pinterest“, pastaruoju metu su didžiaisiais prekybininkais bandęs savo „Shopping Ads“...

PPO į vatą nevynioja: jei kils prekybos karas, pasaulio ekonomika sustos Premium

Pasaulio prekybos organizacija (PPO), po užsitęsusios tylos prabilusi apie pasaulyje kunkuliuojančią prekybos...

Verslo aplinka
2018.03.29
Pasaulinį pripažinimą pelniusiame viešbutyje galima patenkinti visus penkis pojūčius  Rėmėjo turinys 3

Dėl aukščiausio lygio aptarnavimo, unikalaus „Medical SPA&Wellnes“ centro ir išskirtinės vietos Lietuvoje...

Laisvalaikis
2018.03.29
„Gucci“ savininkė įtariama vengusi mokesčių

Prancūzijos prabangos prekių grupei „Kering“, kuriai priklauso ir „Gucci“ prekės ženklas, teks atsakyti į...

Vasarį, kaip įprasta, mažmenininkų apyvartos smuktelėjo

Mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) 2018 m. vasarį sudarė 761,2 mln. Eur to meto kainomis ir,...

„Ermitažas“ įsilieja į e. prekybos lenktynes 5

Statybinių ir apdailos medžiagų bei namų apyvokos prekių tinklas „Ermitažas“, vos prieš du mėnesius atidaręs...

„Varėnos pienelio“ istorija: kaip provincijos pieninė tapo konkurencinga eksportuotoja Rėmėjo turinys 5

Prieš septynerius metus, kai dabartinė „Varėnos pienelio“ vadovė Jolanta Kuzminienė atėjo dirbti į įmonę, ši...

„Amazon“ rado nišą sausakimšoje Prancūzijos rinkoje

JAV interneto prekybos milžinė „Amazon“ žengė tvirtą žingsnį į Europos prekybos maisto prekėmis rinką –...

Reklamos rinką augina didžiųjų konkurencija Premium

2017 m. Lietuvos reklamos rinka fiksavo 3,8% augimą ir siekė 111,2 mln. Eur. Pridėjus verslo investicijas į...

Rinkodara
2018.03.28
Prekybos centrų žvaigždės pagal pardavimų rodiklį Premium

Didžiausią apyvartą vienam kvadratiniam metrui skaičiuoja vos kelis kvadratinius metrus besinuomojantys...

Rinkodara
2018.03.27

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau