„Franmax“ tampa „Maxima grupės“ antrine bendrove

Iki šiol Vilniaus prekybai pavaldi bendrovė Franmax tampa UAB Maxima grupė dalimi. Toks sprendimas priimtas siekiant išgryninti įmonių grupės struktūrą ir sutelkti mažmeninės prekybos veiklą vykdančių bendrovių patirtį, finansinius ir intelektinius resursus tolesnei plėtrai.
Franmax veikla franšizės teikimas. Bendrovei priklauso Maximos prekės ženklas ir už jį bei susijusias paslaugas ji gauna mokestį iš Maxima grupės. Franmax buvo įkurta 2011 m., atskyrus nuo Maxima grupės.
Petras Jašinskas, Maxima grupės valdybos pirmininkas, teigia, kad Franmax įsiliejimas į yra nuoseklus žingsnis, sustiprinantis Maxima grupės finansinį pajėgumą ir žmogiškąjį potencialą.
Šiuo metu vienas iš pagrindinių Maxima grupės uždavinių yra aktyvi plėtra. Šis sprendimas mums suteiks daugiau išteklių ir leis efektyviau veikti Baltijos šalyse bei sparčiau plėstis kitose užsienio rinkose, bendrovės išplatintame pranešime cituojamas p. Jašinskas.
Maxima grupė šiuo metu valdo prekybos tinklus Maxima (Baltijos šalyse), Aldik (Lenkijoje), T-Market (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto parduotuvę Barbora. Konsoliduota Maxima grupės apyvarta 2016 m. sudarė 2,693 mlrd. Eur. Bendrovė Franmax veikia nuo 2011 metų. Ji yra Vilniaus prekybos dalis.
Franmax istorija
Franmax pirmtakė Maxima Group buvo įkurta 2011 m. Dabartinis pavadininimas atsirado 2014 m. Ši bendrovė su visais darbuotojais buvo atskirta nuo Maxima grupės .
Per reorganizavimą Franmax atiteko Estijos Franmax OU (ši paskui pavadinta Klarus Funds). Pastaroji įmonė priklauso Klarus Group Holdings, vienai iš keliolikos pagrindinių VP grupės bendrovių, kurią su kitomis sieja tie patys akcininkai.
VŽ rašė, kad 2015 m. viduryje Klarus Funds OU bendrovę Franmax už 47 mln. Eur pardavė Liuksemburgo bendrovei Carson Sarl, arba vos trečdaliu daugiau nei 2015 m. bendrovės pelnas. Kaip tik tuo metu prasidėjo VP akcininkų konfliktas, kai smulkusis grupės akcininkas Mindaugas Marcinkevičius įmones bei kitus bendraturčius apkaltino mokesčių vengimu. Šiuo metu dėl tokių teiginių vis dar vyksta teisminiai procesai, kuriais norima p. Marcinkevičių įpareigoti paneigti tokią informaciją.
Carson Sarl vėliau, 2016 m., už 47 mln. Eur bendrovę pardavė UAB Vilniaus prekyba. Kitaip tariant, VP sukūrė franšizės holdingą Lietuvoje, iškėlė į Estiją, pardavė Liuksemburge ir vėl grąžino atgal į Lietuvą.
Vienas iš sandorių buvo atkreipęs Estijos mokesčių ir muitų valdybos dėmesį, kai p. Marcinkevičius paprašė įvertinti jų kainą. Pasak Estijos mokesčių ir muitų tarnybos, išnagrinėjus Klarus Funds OU sandorius, vykusius 2015 m. gegužębirželį, pažeidimų nenustatyta.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti