Kad iš namų augtum į verslą reikia nebijoti

Smulkiausių namudinių verslų, kuriems labiau nei didelių materialinių investicijų reikia laiko ir noro, pilnas feisbukas. Tačiau dalis jų paūgėja tiek, kad tampa bent darbo vieta sau.
Konditerija, valymas, rankdarbiai, fotografija ir dar daugybė laisvalaikio užsiėmimų gali nešti realų pelną.
Juolab, kad platformų, atveriančių kelius į rinką, yra. Pavyzdžiui, rankdarbių autoriai buriasi į tarptautinę Etsy.com, kurios nemaža dalis narių iš feisbuko krautuvėlių išaugęs verslas, ieškantis galimybių plėstis užsienyje.
Prieš 45 m., kai lietuviai tik pradėjo atrasti šią platformą, daugiausiai savo parduotuves ten kūrė jaunos mamos, turinčios patinkančią veiklą ir supratusios, kad iš hobio gali šį tą uždirbti. O dabar, priešingai, prisijungia jau veikiantys verslai, kurie aiškiai supranta, kas yra jų klientas, kaip reikia parduoti ir ieško ne dalinių pajamų. Tam reikia kryptingo darbo, geros prekės, rinkodaros strategijos ir apskaičiuotos maržos, nes dažnai laiko sąnaudos tinkamai neįvertinamos, yra sakiusi Aistė Kesminaitė-Jankauskienė, Etsy konsultacijos įkūrėja.
Entrepreneur.com teigimu, nors dauguma užsiimančių tokiomis veiklomis suvokia, kad jų kūriniai ar paslaugos būtų paklausūs rinkoje, nesistengia į ją patekti, nes bijo. Bijo, kad nepavyks uždirbti, o suklydus ta pati veikla nebeteiks tokio malonumo kaip anksčiau.
Bet pasiekti teigiamų rezultatų galima, ypač jei perėjimas nuo hobio prie verslo yra suplanuojamas iš anksto.
Pavyzdžiui, nereikia tikėtis, kad pomėgis pirmomis dienomis atneš milijonines pajamas, tačiau būtina siekti svarbiausio tikslo pirmojo pardavimo, visai nesvarbu, ar jo vertė bus 5 Eur ar 5.000 Eur.
Pardavimo strategija priklauso nuo produkto, jei siūloma paslauga pirmiesiems klientams rekomendacijų tikslais ji gali būti nemokama, taip pat nuo reklamos, o geriausias įrankis ją paskleisti minimaliomis investicijomis socialiniai tinklai.
Svarbu planuoti ir laiką. Dažniausiai hobiui skiriamas laisvas laikas po darbo, tačiau derinti veiklą, iš kurios norima gauti papildomas, o vėliau gal ir pagrindines pajamas, galima kūrybiškai pavyzdžiui, keltis anksčiau ir skirti jai laiko prieš darbą.
Paspirtis verslui dažnai yra kontaktai, todėl verta paieškoti bendruomenių, klubų, grupių, kuriose veikia tos srities profesionalai ar mėgėjai tai leis daugiau išmokti, sužinoti, kaip išaugti pavyko kitiems, taip pat gauti užsakymų.
O jei iš hobio iš tiesų norima gauti pajamų ir paversti jį pagrindine veikla, būtina laikytis požiūrio, kad užsiėmimas nebėra laisvalaikio pomėgis, o rimtas darbas, kuriam reikia skirti dėmesio, gilinti ne tik siauros srities, bet ir verslo pardavimų, rinkodaros žinias.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti