Kokiuose renginiuose šiemet verta dalyvauti Lietuvoje

Publikuota: 2017-01-29
VŽ koliažas
svg svg
VŽ koliažas
„Verslo žinios“

Masiniai renginiai aktualūs ne tik norintiems įdomiai praleisti laisvalaikį, bet ir savo prekes ar paslaugas juose siūlantiems verslininkams. VŽ skelbia Valstybinis turizmo departamento sudarytą pagrindinių šiemet Lietuvoje vyksiančių renginių sąrašą.

Sąraše ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkai skirti renginiai. Anot departamento, sąrašas nėra baigtinis, jis nuolat pildomas, tad kai kurie dėmesio verti šiemet planuojami renginiai į jį galėjo dar nepatekti.

Palangos Stinta – 2017 m. vasario 18 d.

Šventėje visų laukia agurkais kvepianti stinta, tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, žvejiškos melodijos. Visą dieną bus galima ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti įvairiose varžybose, stebėti Stintų grilio čempionatą. Kiekvienais metais šventę puošia sveikuolių maudynės ledinėje jūroje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Užgavėnės Žemaitijos nacionaliniame parke – 2017 m. vasario 28 d.

Žemaitijoje nuo senovės, gerokai prieš Užgavėnes kaimo vyrai pasidarydavo įvairiausių ličynų (kaukių). Puoselėdamas gražią, seną tradiciją, Žemaitijos nacionalinis parkas nuo 1996 m. organizuoja Užgavėnių kaukių parodas. Nuo 2000 m. ši paroda tapo konkursu. Nuo 2002 m. vertinamos ne tik tradicinės Užgavėnių kaukės, bet ir dekoratyvinės. Parodoje-konkurse dalyvauja ir moksleiviai. Užgavėnių kaukių parodos dalyviai – menininkai iš visos Žemaitijos.

Kaziuko mugė – 2017 m. kovo 03-05 d.

Kiekvienais metais kovo pirmomis dienomis Vilniaus senamiesčio gatves užlieja šurmuliuojantis Kaziuko savaitgalis. Tai pats gausiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris. Į Kaziuko mugę suguža ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Be tradicinių mugės akcentų, Kaziuko mugėje prekiaujama socialiai remtinų asmenų, globos namų auklėtinių dirbiniais. Mugėje visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.

Tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė“ – 2017 m. kovo 10–12 d.

Tradiciniu tapęs perkusinės muzikos festivalis, skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Festivalyje koncertuos garsūs atlikėjai ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio. Programoje – klasikinė muzika, džiazas, improvizacijos, šiuolaikinių kompozitorių kūryba.

Muziejų Naktis Trakuose – 2017 m. gegužės 19 d.

Renginio tikslas parodyti muziejų parodas naktį, kai paprasti muziejai nedirba ir pristatyti jas bendruomenei. Nuo 2006 metų Trakų istorijos muziejus kasmet organizuoja renginį, skirtą tarptautinei muziejų dienai. Vakarėjant pilis lyg prabunda iš šimtmečių miego – menėse įsikuria dvariškiai bei jų tarnai, kiemuose ginklus žvangina kariai, o priešpilyje šurmuliuoja amatininkų, pirklių ir smuklininkų miestelis.

Hanzos dienos Kaune – 2017 m. gegužės 19-21 d.

Kauniečių ir miesto svečių kaip visuomet laukia įspūdingi muzikiniai pasirodymai, Kauno pilies šturmas, taip pat tradicinis viduramžių riterių turnyras, kuriame savo žvangančiais ginklais susirems geriausi sportininkai. Kaip ir kasmet, šeštadienio nakties padangę nušvies įspūdingas fejerverkas. Po 608 metų, kuomet Kaunui buvo suteiktos Magdeburgo teisės, miestas vis dar priklauso Naujosios Hanzos miestų sąjungai. Tai vienintelis toks miestas visoje Lietuvoje.

Gatvės muzikos diena – 2017 m. gegužės 20 d.

Nuo 2007 m. pirmąjį gegužės šeštadienį dainų autoriaus ir atlikėjo Andriaus Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Kultūros savanoriai padeda atrasti vieną ar kitą grojančią grupę. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė.

Pažaislio muzikos festivalis – 2017 m. birželis – rugpjūtis

XI Pažaislio muzikos festivalis klausytojus kvies į daugiau nei keturias dešimtis koncertų. Per du dešimtmečius susiformavusios tradicijos įsitvirtino kiekvieno muzikos mylėtojo atmintyje ir dabar dažnas net neįsivaizduotų festivalio be iškilmingų koncertų Pažaislio vienuolyno kiemelyje, jaukių kamerinės muzikos projektų Zapyškio bažnytėlėje, išskirtinių atlikėjų pasirodymų Babtyno-Žemaitkiemio dvare. Visgi festivalio organizatoriai nenurimdami ieško vis naujų erdvių ir šiemet festivalis įžengs į naujai atgimusį, nuostabios gamtos apsuptą Paliesiaus dvarą, esantį rytiniame Lietuvos pakraštyje. Klausytojų dėmesio tikrai sulauks atviroje erdvėje Kaune ir Klaipėdoje vyksiantys koncertai „Skambančios varpų istorijos“, leisiantys pasimėgauti festivalyje dar neskambėjusiu instrumentu – karilionu.

Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalis – 2017 m. birželio 02-04d.

Rengiamas kiekvienais metais birželį arba liepą Klaipėdoje nuo 1994 metų šalia Klaipėdos pilies griuvėsių. Festivalio metu taip pat vyksta visą naktį besitęsianti džiazo muzikos sesija.

Kultūros naktis – 2017 m. birželio 16 d.

Renginio metu Vilniaus aikštes, gatves, parkus ir netikėčiausias erdves užpildo įvairiausių meno rūšių projektai – muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija, šiuolaikinės instaliacijos ir daugybė kitų. Tiesa, pirmaisiais metais festivalio metu Vilniaus mieste vyko tik apie 40 renginių, tačiau, kasmet, tiek renginių, tiek juos rengiančių menininkų ir dalyvių vis daugėjo – praėjusiais metais kultūros ir meno festivalis miesto svečius ir gyventojus pakvietė į 130 projektų, kuriuos pristatė 400 menininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Bliuzo naktys Varniuose – 2017 m. liepos 07-08 d.

Varniuose vykstantis festivalis „Bliuzo naktys“, vadinamas lietuviškuoju Vudstoku dėl jame tvyrančios ypatingos dvasios.

Žagarės vyšnių festivalis – 2017 m. liepos 13-16 d.

Vienintelis renginys Lietuvoje, kur nemokamai pristatomi aukščiausius apdovanojimus pelnę Lietuvos kino, teatro, džiazo, klasikinės ir populiariosios muzikos laureatai bei žymūs užsienio šalių atlikėjai. 2017 m. liepos 13-16 dienomis jūsų lauks jau 13-asis Žagarės vyšnių festivalis.

Tarptautinis Thomo Manno festivalis „Pandoros skrynia?“ – 2017 m. liepos 15-22 d.

Festivalis prasidės atidarymo koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Jame turėtų dalyvauti ir festivalio globėjas prezidentas Valdas Adamkus. Koncerte nuskambės specialiai festivalio užsakymu sukurto Dianos Čemerytės kūrinio premjera. Ir kitomis dienomis vyks koncertai, o VDA Nidos meno kolonijoje, Kuršių nerijos istorijos memorialiniame muziejuje ir V. ir K. Mizgirių menininkų namuose vyks parodos. Vokietijos Goethes institutas Vilniuje organizuos kino naktis Nidos KTIC „Agila“. Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje tomis dienomis vyks diskusijos ir susitikimai.

Kristupo Vasaros Festivalis – 2017 metų Liepa – Rugpjūtis

Tai didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos festivalių Lietuvoje, kuris trunka du mėnesius. Jo metu klausytojams pristatoma per 50 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose. Šis festivalis netelpa į jokius stilistinius rėmus, kadangi jo moto –„visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“. Taigi, greta klasikinės muzikos šedevrų čia skamba džiazas, pasaulinė muzika, vyksta eksperimentiniai projektai, rengiami tradiciniai ciklai.

Jūros Šventė – 2017 m. liepos 28 - 30 d.

Didžiausias kasmetinis renginys, vykstantis Klaipėdoje nuo 1934 metų, pasižymintis giliomis ir turtingomis jūrininkystės tradicijomis. Tai žinomiausias ir labiausiai lankomas renginys Klaipėdoje.

Granatos Live – Rumšiškės – 2017 m. rugpjūčio 04-06 d.

Jau penktą kartą Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse madingą muziką, unikalią aplinką ir tūkstančius gražių žmonių apjungs muzikos festivalis „Granatos Live“. Per ketverius metus „Granatos Live“ užtikrintai tapo didžiausiu Lietuvos festivaliu, jame jau pasirodė ne viena muzikos pasaulyje puikiai žinoma grupė ar atlikėjas – „LostFrequencies“, Wilkinson, EllaEyre, JessGlynne, „CleanBandit“, JessieWare, „Bastille“, JohnNewman, Dub FX ir kt. – bei gausybė Lietuvos muzikinės scenos žvaigždžių.

Tarptautinis džiazo festivalis „Nida Jazz maratonas 2017“ – 2017 m. rugpjūčio 04-06 d.

Suteiks galimybę turiningai praleisti laisvalaikį, pabendrauti, paklausyti įvairiausių pakraipų džiazo muzikos, praturtinti savo kultūrinę džiazo patirtį.

Apuolės festivalis Skuode 2017 m. rugpjūčio 12-13 d.

Apuolė - pati pirmoji Lietuvos vietovė paminėta pasaulio metraščiuose (IX a.). Rimberto kronikoje „Šv. Auscharijaus gyvenimas“ minima, jog Apuolės gyventojai atrėmė danų antpuolį. 853 m. Švedijos karalius Olafas su didelėmis pajėgomis puolė Apuolę. Tai vienas didžiausių gyvosios istorijos renginių pabaltijyje sutraukiantis šimtus dalyvių ir keliasdešimt kart tiek daugiau lankytojų. Jau tradiciniu tapusiame festivalyje vyksta kuršių – vikingų kariuomenių susirėmimai, kovų turnyrai, senoviniai žaidimai bei rungtys, lankininkų rungtynės, koncertuoja įvairios archajinio folkloro grupės. Tai puiki galimybė aktyviai pailsėti nuostabiame gamtos ir istorijos kampelyje, vaikams tai puiki pramoga tiesiogiai prisiliesti prie mūsų istorijos.

„Senųjų amatų dienos“ Trakų salos pilyje – 2017 m. rugpjūčio 19-20 d.

Dvi dienas amatininkai bei amatų rekonstruktoriai demonstruoja per dvidešimt amatų, vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, riterių ir muzikinių kolektyvų pasirodymai. Į salos pilį susirenka daugiau nei 100 dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Sostinės dienos – 2017 m. rugsėjo 01-03 d.

Didžiausia Vilniaus miesto šventė, skirta visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Tai įvairių žanrų aukšto meninio lygio renginiai, patenkinantys visapusiškus miesto gyventojų bei svečių poreikius ir sutraukiantys itin gausią auditoriją. Rengiamas nuo 1993 metų.

Žuvienės virimo čempionatas Šilutėje - pirmąjį rugsėjo savaitgalį

Jau tradicija tapusi šventė, kasmet privilioja tūkstančius žiūrovų. Ir tai nenuostabu: vaikštinėdami katilų ir puodų alėjoje jie gali stebėti žuvienės virimą nuo pat pradžios iki pabaigos ir nemokamai pasivaišinti sriuba. Kaip tikroje žuvies pirklių Mekoje vienu ritmu daugiatūkstantinėje minioje skamba ne tik lietuvių, bet ir lenkų, turkų, vokiečių, anglų, norvegų, latvių, rusų ir estų didingos kalbos mūsų uosto žuvienės katilų alėjoje. Čempionate varžomasi dėl geriausios žuvienės ir geriausios žuvies sriubos titulų. Absoliučiam Žuvienės virimo čempionui įteikiamas Šilutės rajono savivaldybės mero prizas – Žuvienės virimo čempiono žiedas, o skaniausiai išvirusiam žuvies sriubą – Šilutės seniūno specialus prizas.

Grybų šventė Varėnoje – 2017 m. rusėjo 30 d.

Šventė tradiciškai prasidės Lietuvos grybavimo čempionatu Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti Marcinkonių kaimo miškuose. Azartiškiausius šiemet jau penkioliktojo čempionato dalyvius į mišką palydės, o po keleto valandų su liaudiškomis dainomis sutiks ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišins Marcinkonių etnografinio ansamblio dainininkai. Daugiausia grybų radusi grybautojų komanda ir šiemet į namus išsiveš įspūdingą Varėnos krašto juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę. Ji jau laukia savojo šeimininko. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato dalyviai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Infliacijos įtaka: „Tesco“ klientai taupo, „Danone“ mažina asortimentą Premium

JK mažmeninės prekybos tinklo „Tesco“ prekybos duomenys rodo, kad kylanti infliacija keičia vartotojų...

Prekyba
2022.07.05
„Homa“ Vilniuje pradėjo prekybinių sandėlių plėtrą

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Homa Group“ pranešė sostinėje, greta Vilniaus Vakarinio aplinkkelio,...

Statyba ir NT
2022.07.05
„SCT Lubricants“ grynojo pelno marža viršijo 20% Premium 3

Klaipėdos automobilių alyvų ir skysčių gamybos UAB „SCT Lubricants“ pardavimo pajamos per 2021 metus išaugo...

Pramonė
2022.07.05
„Reitan Convenience Lithuania“ vadovas: drąsinu išmėginti jėgas, jeigu kyla minčių Premium

Saulius Žilėnas, septintą mėnesį pareigas einantis „Reitan Convenience Lithuania“ direktorius, pakeitęs...

Prekyba
2022.07.05
„Normalių rusų“ be prekių nenorėjusi palikti „Decathlon“ visgi užsidaro – stringa tiekimas Premium

Nepaisydama kritikos bangos, boikotų ir agresorei Rusijai taikomų sankcijų, Prancūzijos sporto prekių...

Prekyba
2022.07.05
„Gartner“ prognozuoja pasaulinės kompiuterių ir telefonų rinkos susitraukimą

Tyrimų kompanijos „Gartner“ naujausiomis prognozėmis, tarptautinė asmeninių kompiuterių rinka 2022-aisiais...

Inovacijos
2022.07.04
Maskvos prekybos centrai ištuštėjo: užimtumas žemiausias nuo 2010 m. Premium

Neužimtų prekybinių plotų dalis Maskvos prekybos centruose (PC) per 2022 m. šešis mėnesius padidėjo 1,5 proc.

Prekyba
2022.07.04
„Maximai“ koją pakišo sudėtingos sąlygos regiono rinkoje Premium 3

„Maxima“ žingsnis į obligacijų rinką sudėtingoje situacijoje nepavyko visai taip, kaip tikėtasi. ECB svarsto,...

Rinkos
2022.07.04
„Maxima grupė“ 5 metams pasiskolino su 6,5% pajamingumu

Mažmeninės prekybos grupė 5 metams obligacijomis pasiskolino 240 mln. Eur su 6,25% kuponu ir 6,5% pajamingumu.

Rinkos
2022.07.04
D. Mertinas apie „Vingio Akropolio“ PC: svarbus balansas ir populiariausių prekės ženklų geriausios parduotuvės Premium

Baltijos šalyse prekybos centrus valdanti „Akropolis Group“ parengė daugiafunkcio komplekso „Akropolis...

Prekyba
2022.07.04
Lojalumo kortelė „Mylimiausia“ turės virtualų variantą 1

Viena didžiausių šalyje pirkėjų lojalumo programa „Mylimiausia“ ruošiasi įžengti į virtualią erdvę. Interneto...

Rinkodara
2022.07.03
Klastotės pandemijos metais: padirbti produktai toliau keroja Premium

Lietuvos muitinės duomenimis, 2021 m. sulaikyta daugiau nei 120.000 vienetų prekių, kurios galimai buvo...

Prekyba
2022.07.03
„Aprangos“ grupės apyvarta šiemet augo 57%

„MG grupės“ kontroliuojamos didžiausios Baltijos šalių mažmeninės drabužių prekybos grupės „Apranga“ apyvarta...

Prekyba
2022.07.01
Pernai bendrovės „Bolt“ nuostolis išaugo iki 547,2 mln. Eur 2

„Bolt“ prekės ženklą naudojantis Estijos startuolis „Bolt Technology“ 2021-aisiais patyrė 547,2 mln. Eur...

Logistika
2022.07.01
„Omniva“ investuoja 40 mln. Eur – statys siuntų paskirstymo terminalą Kaune Premium 16

Siuntų UAB „Omniva LT“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statys savo siuntų terminalą, kuris turėtų...

Logistika
2022.07.01
„Akropolis Vingis“: pristatytos naujo Vilniaus kvartalo detalės 11

Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centrus valdanti „Akropolis Group“ penktadienį visuomenei pristato...

Prekyba
2022.07.01
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
2022.07.01
Apeiti sankcijas: į gudrias schemas įpainiotos ir Baltijos šalys Premium

Išradingumui, siekiant apeiti Rusijai taikomas sankcijas, nėra ribų. Ir tai daro ne tik pačios Rusijos, bet...

Pramonė
2022.07.01
„Eurovaistinė internete“ darbo užkulisiai: griežtos kontrolės ir intuityvaus aptarnavimo balansas Verslo tribūna

Nors e. vaistinių sektoriaus specifika paremta griežtu reguliavimu ir kontrole, jai galioja bendri e.

Prekyba
2022.07.01
„Maxima grupei“ piešia daugiau kaip 6% skolinimosi kainą Premium 1

Kapitalo rinką 300 mln. Eur emisijai žvalganti ir milijardines skolinimosi obligacijomis ambicijas turinti...

Rinkos
2022.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku