„Lidl“ susigrąžina įtarimų dėl taršos sukėlusius „Wipasz“ vištienos gaminius

Lenkijos gamintojas Wipasz ir Lidl Lietuva prašo vartotojų maistui bei gyvūnų ėdalui nenaudoti kai kurių įsigytų vištienos produktų ir juos grąžinti prekybininkui.
Papildyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos komentaru.
Tai Skonio ženklas viščiukų broilerių sparnelių peteliai, Skonio ženklas viščiukų broilerių krūtinėlės kepsniams, Skonio ženklas viščiukų blauzdelės be sąnario, Skonio ženklas sparnelių vidinės dalys, kurių galiojimo laikas baigėsi gruodžio 7 d.
Nurodytuose produktuose gali būti mikrobiologinė tarša, todėl įmonė Wipasz ragina vartotojus, įsigijusius šiuos produktus, atkreipti dėmesį į pateiktą informaciją, ir jų nenaudoti maistui bei gyvūnų ėdalui.
Produktai buvo parduodami Lidl Lietuva parduotuvėse nuo 2020 m. lapkričio 29 d.
Wipasz ir Lidl Lietuva informuoja, kad šiuos produktus susigrąžina iki 2020 m. gruodžio 19 d. Atšaukimas galioja išimtinai tik paminėtiems produktams, kiti gamintojo Wipasz Lidl parduotuvėse parduodami produktai nėra atšaukiami iš prekybos.
Valdas Lopeta, Lidl Lietuvos komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovas, VŽ sako, kad šiuo atveju mikrobiologinės taršos rizika buvo nustatyta patikrinus šio tiekėjo vištienos sparnelių petelius, tačiau su tokiu pačiu partijos numeriu ir galiojimo data buvo dar trys produktai iš to paties tiekėjo.
Kadangi vertiname tokią situaciją labai griežtai, nedelsiant visus šios partijos produktus išėmėme iš prekybos bei informavome vartotojus, teigia V. Lopeta.
Jurgitos Savickaitės, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viešųjų ryšių skyriaus vedėjos teigimu, tarnybai nustačius patogeninių mikroorganizmų salmonelių uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos Lenkijos gamintojo Wipasz minimą paukštienos produkciją. Vadovaudamasi VMVT nurodymu surinkti nesaugią produkciją iš rinkos, informaciją vartotojams įmonė paskelbė savo interneto svetainėje ir prekybos vietose. Vartotojams, įsigijusiems minėtos produkcijos ir išsaugojusiems jos likučių, rekomenduojama jų nevartoti. Vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, vartotojai turi teisę grąžinti nesaugų produktą į prekybos vietą, iš kurios jis įsigytas, ir atgauti už jį sumokėtus pinigus.
J. Savickaitė VŽ sako, kad įtarimų sukėlusios produkcijos atšaukimas iš rinkos ir skubus vartotojų informavimas tokiose situacijose yra prievolė, kurios įmonės turi laikytis. Jos teigimu, suvartojus mikroorganizmais užterštos produkcijos, jeigu produktas tinkamai termiškai apdorotas, sveikatai žalos nepadaroma. Tačiau visuomet, kai sunegaluojama, patariama kreiptis į šeimos gydytoją.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti