„Gazprom“ vadovas: Maskva žais tik pagal savo nustatytas taisykles

Aleksejus Milleris, Rusijos energetikos milžinės Gazprom, šią savaitę sumažinusios dujų tiekimą į Vokietiją, vadovas, ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva žais tik pagal savo nustatytas taisykles.
Mūsų produktas, mūsų taisyklės. Nežaidžiame pagal taisykles, kurias kūrėme ne mes, pareiškė A. Milleris Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo viešoje diskusijoje.
Kiek anksčiau šią savaitę Gazprom sumažino gamtinių dujų tiekimą Nord Stream dujotiekiu, pareiškusi, kad Vokietijos Siemens atidėjo kompresorių blokų remonto darbus kompresorių stotyje Portovaja.
Kol kas niekaip nepavyksta išspręsti problemos, kuri iškilo dėl kompresorių stoties. Siemens vis dar tyli, mėgina rasti sprendimą, pareiškė A. Milleris.
Ketvirtadienį Gazprom pranešė, kad eksportas į buvusiai Sovietų Sąjungai nepriklausančias šalis nuo sausio 1 dienos iki birželio 15 dienos sumažėjo 28,9%, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Žinoma, Gazprom mažina dujų tiekimo į Europą apimtis, teigė A. Milleris, tačiau pabrėžė, kad kainos išaugo kelis kartus.
Maskva prarado keletą Europos klientų po to, kai pareikalavo, kad visos nedraugiškos šalys už rusiškas gamtines dujas mokėtų rubliais, reaguodama į Vakarų sankcijas, įvestas dėl Rusijos karinės intervencijos į Ukrainą.
Taip pat skaitykite: Jei ne Europa, tai dujų embargą įsives pati Rusija
Lenkijai, Bulgarijai, Suomijai ir Nyderlandams gamtinių dujų tiekimas buvo sustabdytas, kai šios šalys atsisakė mokėti rubliais.
Dujotiekis Nord Stream buvo pradėtas eksploatuoti 2012 metais, juo tiekiamos dujos iš šiaurės vakarų Rusijos į Vokietiją per Baltijos jūrą.
Kito dujotiekio Nord Stream 2, kuris turėjo padvigubinti Rusijos dujų tiekimą Vokietijai, paleidimas buvo sustabdytas reaguojant į Maskvos karinę kampaniją Ukrainoje.
Dujotiekyje Nord Stream 2 yra pasiektas reikiamas slėgis ir per jį dujos į Vokietiją gali būti tiekiamos net šiandien. Tačiau jis nebuvo pradėtas eksploatuoti, nes nėra sertifikuotas, pareiškė A. Milleris.
ES šalys siekia sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos energijos, tačiau nesutaria dėl gamtinių dujų embargo įvedimo, nes kelios valstybės narės labai priklausomos nuo rusiškos energijos tiekimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti