Baltarusija Astravo AE antrąjį energijos bloką planuoja įjungti pirmąjį 2022 m. ketvirtį

Astravo atominės elektrinės (AE) antrojo energijos bloko energetinis įjungimas planuojamas 2022 metų pirmąjį ketvirtį, Baltarusijos televizijos STV eteryje pirmadienį vakare pareiškė Vladimiras Gorinas, jėgainės vyriausiojo inžinieriaus pavaduotojas.
Į antrąjį energijos bloką pakrautos visos 163 branduolinio kuro rinklės. Dabar turime užduotį reaktorių surinkti, užpildyti reikiamais technologiniais skysčiais ir atlikti būtinų darbų komplektą hidrobandymus, tankinimą ir, tarkime, fizinius eksperimentus kitam etapui energetiniam paleidimui, kuris numatytas ateinančių metų pirmąjį ketvirtį, kalbėjo V. Gorinas.
Kaip jau buvo skelbta, branduolinis kuras į Astravo AE antrąjį reaktorių pradėtas krauti gruodžio 22-ąją ir baigtas gruodžio 27 dieną.
Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas (Gosatomnadzor) praėjusios savaitės pradžioje pranešė apie sprendimą išduoti licenciją Astravo AE antrojo energijos bloko fiziniam įjungimui.
Rusijos valstybinės energetikos korporacijos Rosatom statomos Astravo AE pirmasis reaktorius buvo fiziškai įjungtas 2020 metų rugpjūtį, jo pramoninių bandymų etapas pradėtas pernai gruodį ir truko beveik pusmetį, o pramoninis (komercinis) naudojimas pradėtas birželio 10 dieną. Per pastarąjį pusmetį įvyko keli pirmojo energijos bloko atjungimai nuo šalies energetikos sistemos, iš jų du dėl automatinės apsaugos sistemos suveikimo.
Anksčiau skelbta, jog antrojo reaktoriaus fizinis įjungimas planuojamas iki šių metų pabaigos, o pramoninio naudojimo pradžia numatyta 2022-ųjų pirmąjį pusmetį.
Netoli Lietuvos sienos statoma pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė turės du vienodos galios rusiško VVER projekto reaktorius po beveik 1,2 gigavato. AE statyba finansuojama Rusijos valstybine paskola.
Lietuva teigia, kad Astravo AE pastatyta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų.
VŽ rašė, kad atlikus žurnalistinį tyrimą paaiškėjo, jog Astravo AE dėl keliolikos tūkstančių trūkumų buvo stabdoma apie 40% potencialaus darbo laiko. Tokius duomenis, remdamasis savo partneriais Belarusian Investigative Center (BIC), praėjusią savaitę paskelbė tiriamosios žurnalistikos centras Siena.
BIC nurodo, kad nuo pramoninio naudojimo šių metų birželį pradžios Astravo AE oficialių institucijų ekspertai nustatė apie 18.000 trūkumų. Tarp defektų ir sistemos, nuo kurių tinkamo veikimo tiesiogiai priklauso elektrinės saugumas kritinėse situacijose.
Tyrėjų kalbintų atominės energetikos ekspertų vertinimu, kai kurie trūkumai tiek rimti, kad Vakarų valstybėje tokia elektrinė negalėtų būti eksploatuojama.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti