Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko 87% didelių buitinių vartotojų

Lietuvai liberalizuojant elektros tiekimo rinką, nepriklausomą elektros tiekėją laiku spėjo pasirinkti 85.300 (87%) daugiausiai elektros suvartojančių namų ūkių, atnaujintus duomenis skelbia Energijos skirstymo operatorius (ESO).
Gruodžio 10-ąją pasibaigė pirmasis šios energetikos reformos etapas, kurio metu nepriklausomą tiekėją rinkosi daugiau kaip 5.000 kWh per metus suvartojantys gyventojai. Tokių namų ūkių yra apie 98.000, o iš viso buitinių vartotojų apie 1,6 mln.
ESO atstovai aiškina, kad daugelis vartotojų apsisprendė paskutinę minutę. Anksčiau skelbta, kad, gruodžio 9 dienos duomenimis, nepriklausomą tiekėją buvo pasirinkę apie du trečdaliai 66.600 pirmojo etapo vartotojų.
Didžiausiu intensyvumu pasižymėjo paskutinės savaitės ir dienos iki gruodžio 10 dienos. Didžiuliai paskutinės minutės klientų srautai sukėlė iššūkius tiekėjams greitai apdoroti visus galutinius pirmojo etapo duomenis, pranešime teigė ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.
Gruodžio 21 dienos duomenimis, bendras nepriklausomą tiekėją pasirinkusių namų objektų skaičius siekia daugiau negu 194.000 (iš jų daugiau kaip 109.000 vartotojų priklauso kitiems liberalizavimo etapams).
Nepriklausomą tiekėją norintys pasirinkti buitiniai vartotojai gali rinktis iš septynių bendrovių: Elektrum Lietuva, Enefit, Inregnum, Perlas Energija, Birštono elektra, EGTO Energija ir Ignitis (ši bendrovė veikia ir kaip visuomeninis, ir kaip nepriklausomas tiekėjas).
Tiems pirmojo etapo dalyviams, kurie iki gruodžio 10 dienos nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo, nuo sausio 1 dienos bus tiekiama pagal garantinio tiekimo paslaugą ji bus brangesnė ir laikina. Per šešis kitų metų mėnesius tiems vartotojams vis tiek teks apsispręsti dėl nepriklausomo tiekėjo.
Kitais metais prasidės antrasis etapas, kai priimti sprendimą dėl tiekėjo turės 1.0005.000 kWh suvartojantys namų ūkiai. Daugiausia tai daugiabučių gyventojai, taip pat mažesnių ar energetiškai efektyvesnių namų savininkai. Bendras jų skaičius siekia daugiau nei 700.000.
Trečiaisiais reformos metais, 2022-aisiais, pasirinkti tiekėją bus pakviesti tie namų ūkiai, kurių elektros suvartojimas per metus nesiekia 1.000 kWh. Šiai grupei priskiriami ir socialiai pažeidžiami bei valstybės lėšomis remiami gyventojai.
Elektros rinkos liberalizavimas yra vienas iš Lietuvos įsipareigojimų Europos Sąjungai. Estijoje elektros energijos tiekimo rinka visiškai liberalizuota 2013 metais, Latvijoje 2015 metais, Švedijoje 1996 metais, Suomijoje 1997 metais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti