Prezidentas ragina spartinti elektros tinklų sinchronizavimo darbus

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį paragino paspartinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su žemynine Europa darbus, siekiant sumažinti priklausomybę nuo Rusijos.
Šalies vadovas siūlo priimti teisės aktus, kurie leistų sutrumpinti įvairias procedūras, o projekto koordinavimą nuolat prižiūrėti premjero vadovaujamai vyriausybinei komisijai.
Vienas iš būdų paspartinti darbus ir mes į tai orientuosimės priimti teisės aktus, kurie leistų sutrumpinti įvairių procedūrinių, teisinių, biurokratinių sprendimų priėmimą, kai įgyvendinami strateginiai, nacionalinės reikšmės projektai, sakė G. Nausėda Prezidentūroje surengtoje diskusijoje.
Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo pavyzdžiu jis siūlo sinchronizavimo klausimų sprendimą perkelti į ministro pirmininko vadovaujamos vyriausybinės komisijos lygmenį. Prezidento teigimu, kassavaitiniai susitikimai bei ministro pirmininko asmeninis dėmesys saugotų nuo biurokratinių trikdžių ir užtikrintų savalaikį projekto įgyvendinimą.
Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Europos Komisijos vadovai yra patvirtinę darbų kalendorių, kad sinchronizavimas turi būti įgyvendintas vėliausiai iki 2025 m., o EK dalyvaus derybose su Rusija ir Baltarusija, siekiant sklandaus atsijungimo nuo BRELL sistemos, valdomos iš Maskvos.
Įgyvendinant projektą, bus nutiestas povandeninis kabelis Baltijos jūra tarp Lenkijos ir Lietuvos Harmony Link.
G. Nausėda penktadienį pareiškė, kad su kabelio tiesimu susiję pirkimai turi būti pradėti jau kitais metais.
Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu veikia sinchroniniu režimu posovietinės energetinės sistemos vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo.
Po ilgų tarpusavio ginčų Baltijos šalys pernai patvirtino, kad su Vakarų Europa sinchronizuosis per Lenkiją.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti