„KG Constructions Group“ į naują gamyklą kraustosi su ambicija: metų planas – 85 mln. Eur apyvarta

  Reklama publikuota: 2023-01-27
  „KG Constructions Group“ generalinis direktorius Linas Karžinauskas.
  svg svg
  „KG Constructions Group“ generalinis direktorius Linas Karžinauskas.

  16 veiklos metų – tiek šiemet skaičiuoja Lietuvoje seniausia, didžiausią patirtį fasadų gamybos srityje sukaupusi aliuminio-stiklo konstrukcijų gamintoja „KG Constructions Group“. Po savo sparnu projektavimo, gamybos, transportavimo, montavimo ir projektų valdymo kompetencijas laikančiai grupei šie metai neeiliniai – pažymėti naujos gamyklos atidarymu ir ambicingais planais. Apie juos ir naujos lokacijos privalumus, griaunančius eilinio gamybos verslo įvaizdį, kalba Linas Karžinauskas, grupės generalinis direktorius.

  Iš garažo į sau lygių neturinčią gamyklą

  Pirmiausia – su neseniai minėtu veiklos gimtadieniu. Ką 16 metų reiškė įmonei? Kontrastas tarp verslo pradžios ir šiandieninės pozicijos turėtų būti gana ryškus.

  Kaip, tikėtina, ir kiti rinkos dalyviai, pradedantys verslą, pirmaisiais veiklos metais sunkiai įsivaizdavau, kaip įmonė atrodys po 16 metų. 2007 m. sausio 17 d. pradėję verslą garaže šiandien turime dvi gamyklas, esame tarptautinės rinkos žaidėjas ir, drįsčiau teigti, savo srities lyderis Šiaurės Europos regione.

  Per visą, dar neilgą, verslo gyvavimo laikotarpį, buvo įvairių iššūkių – kelios krizės, pandemija ir visi ją lydėję veiklos, tiekimo grandinės trikdžiai, žaliavų kainų šuoliai. Esame ypatingai priklausomi nuo energetikos, nes stiklo gamyboje veikia du elementai – dujos ir smėlis, aliuminio lydymo procese – dujos arba elektra, todėl pergyvenome, kad energetinė krizė verslui turės ypač didelį poveikį. Karas ir ekonominis nestabilumas neleidžia nurimti ir šiandien.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Tačiau visame chaose buvo ir nemažai laimėjimų, kurių rezultatas šiandien – auganti apyvarta, ilgametė komanda su vos 3 proc. siekiančia darbuotojų kaita, plati veiklos geografija ir nauja, moderni, sau lygių regione neturinti gamykla, pritaikyta ne tik gamybai, bet ir administraciniam darbui. O kalbant skaičiais – šiuos metus planuojame baigti 23 proc. augimu – pasiekti 85 mln. Eur apyvartą, kitąmet – 100 mln. Eur apyvartą. Gal skaičiai ir ambicingi, tačiau tai yra mūsų šiandienos tikslai, kuriuos su naujos gamyklos pajėgumais turime šansų pasiekti.

  Nemažai verslų pandemija buvo vienas sudėtingiausių laikotarpių veiklos istorijoje.

  Skirtingai nei kitus verslus, šis reiškinys mus paveikė kitaip. Tuomet, pandemijos metais, viskas atrodė nauja ir sudėtinga, kadangi mūsų kartos žmonės dar nėra turėję tokio sveikatos, ekonomikos ir politikos sistemas apimančio sukrėtimo, tačiau praėjus šį etapą ir šiandien žvelgiant atgal, panašu, kad mums tai buvo ne sudėtingiausias, bet įdomiausias karjeroje laikotarpis.

  Istorija rodo, kad visada buvo vienokių ar kitokių iššūkių, tačiau gyvenimas nesustoja ir mūsų atvejis yra puikus to pavyzdys – kadangi šioje veiklos srityje projektų planavimas ir įgyvendinimas yra pakankamai ilgas procesas, jau seniai įsivažiavę projektai pandemijos metais mums leido kvėpuoti – 2021 m. baigti su 40 mln. Eur apyvarta ir 17 proc. augimu, pernai – 59 proc. augimo šuoliu ir 64 mln. Eur apyvarta. Dar pandemijai nepasibaigus pradėjome planuoti naujos gamyklos statybos darbus. Visos krizės ir netikėti iššūkiai galiausiai padeda prisitaikyti ir išmokti kitaip reaguoti į ateities rizikas.

  Panašu, kad susikūrėte atsparumą krizinėms situacijoms. Kaip?

  Pavyzdžiui, šiandien girdime, kad smarkiai traukiasi nekilnojamojo turto rinka, kurios dalis esame. Tai matome, tačiau nejaučiame. Kodėl? Manau, kad formulė gana paprasta: stiprių gamybinių organizacijų, kurios ne tik išmano amatą, bet turi didelę, efektyviai veikiančią organizacinę struktūrą su darniais administracijos ir gamybos padaliniais, moderniausiomis technologijomis, kurios padeda optimizuoti procesus, ir kompetencijas projektą įgyvendinti nuo jo vizijos iki realaus objekto, Šiaurės Europoje yra vienetai, o aukštųjų technologijų poreikis pasaulyje – didžiulis.

  Griauna standartus

  Didžiausias grupės pajamų šaltinis – užsakymai užsienyje. Kiek grupei šiandien vis dar aktuali Lietuvos rinka?

  Lietuvoje šiandien vyksta visa gamyba, o projektinės veiklos intensyvumas priklauso nuo užsakymų. 2020 m. pardavimai čia sudarė 23 proc., 2021 – 9 proc., o 2022 – net 48 proc. visų grupės pardavimų. Šiemet Lietuva turėtų atsiriekti 21 proc. Kitaip tariant – kursuojame, tačiau veikti tėvynėje niekada neatsisakėme. Lietuva – mūsų namų rinka ir čia darome labai daug. Vadovaujamės taisykle, kad jeigu nesi lyderis namų rinkoje, tai klausimas, ar esi visai.

  Tiesa, tie, kurie galvoja, kad Lietuvoje skurdi architektūra – nėra teisūs, ji auga ir tobulėja, todėl čia jau turime ir pasaulyje žymių projektų.

  embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1830?placement=

  Metų pradžia jums intensyvi – persikeliate į naują gamyklą. 17,3 mln. Eur investicija Vilniaus Molėtų plente realiu objektu virto per metus. Kokias esmines naujos lokacijos vertes išskirtumėte?

  Naujos gamyklos viziją turėjome dar 2012 m. – norėjome suprojektuoti ir pastatyti unikalų objektą. Pagaliau pavyko ją realizuoti ir tai tik pirmas mūsų plėtros plano etapas.

  Grupei nauja gamykla reiškia padidėjusius gamybos pajėgumus, infrastruktūrą, pritaikytą naudoti efektyviausius gamybos mechanizmus ir technologijas – ne gamybą pritaikyti prie pastato, bet pastatą prie gamybos yra didžiulė vertė. Tai taip pat reiškia ir sukurtas naujas darbo vietas įvairių kompetencijų specialistams – praėjusius metus pradėjome su 449 darbuotojais, šiandien jų turime 615. Planuojama, kad vien nauja gamykla ateityje turėtų generuoti 100 mln. Eur apyvartą.

  Šis darnus projektas yra ir geriausias mūsų požiūrio į darbuotojus atspindys – suprojektuotas taip, kad gamybinėse patalpose būtų maksimaliai išnaudota natūrali šviesa, įrengtos buitinės patalpos, vėdinimo sistemos, dirbama su moderniomis technologijomis, sukurtos sąlygos poilsiui ir sportui, taip pat yra valgykla, parkavimo vietos, kiekvieno be išimties administracijos darbuotojo darbo vieta yra prie lango. Nauja gamykla visiškai sugriauna standartinį gamybos sektoriaus įmonės įvaizdį – kuria tokią aplinką darbuotojams kaip darbdavio siūlomų verčių pavyzdžiu Lietuvoje išskiriami bankai ar telekomunikacijų bendrovės.

  Toliau siekiant veiklos tvarumo, ilgainiui ant pastato stogo atsiras ir saulės kolektoriai, papildantys turimų nutolusių saulės elektrinių pajėgas.

  Kokią „KG Constructions Group“ matote švenčiant jubiliejinius veiklos metus?

  Trumpai – 150-200 mln. Eur siekiančios pardavimo pajamos, dar labiau išsiplėtusi infrastruktūra, nuo 100 iki 200 tūkst. kv. metrų pagaminamos produkcijos išaugęs gamybinis pajėgumas, o Jungtinėje Karalystėje esame tarp TOP 5 srities lyderių. Turėdami tokias technologijas, komandą, darbo erdves ir kryptingai veikdami, tikiu, kad šiuos tikslus pasieksime.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Pramonė“
  Rašyti komentarą 0
  V. Kučinsko imperijos griūtį sukėlusi „Arvi NPK“: vadovė nuteista, įmonę perėmė „Uralchem“ Premium

  Verslininko Vidmanto Kučinsko trąšų įmonei „Arvi NPK“ Kaliningrado srityje vadovavusi Natalija Gudkova už...

  Agroverslas
  11:37
  „Dojus agro“ pradeda saulės elektrinių statybų verslą

  Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „Dojus agro“ žemės ūkio ir kitiems subjektams teiks saulės elektrinių...

  Energetika
  11:12
  TOP prekės didžiuosiuose tinkluose: bananams iššūkį meta šilauogės Premium

  Didžioji dalis populiariausių prekių vartotojo krepšelyje išlaiko pozicijas ne vienus metus. Tačiau, kaip...

  Prekyba
  2023.01.28
  Tyrimas: sporto prekių ir dviračių pramonė investuos, kad tiekimo grandinės trumpėtų

  Pasak sporto prekes ir dviračius gaminančių įmonės vadovų, didėjančios sąnaudos, recesijos grėsmė, žemas...

  Pramonė
  2023.01.28
  Vokietija žaliąjį vandenilį iš Australijos žada pradėti importuoti iki 2030 m.

  Vokietija tikisi, kad ne vėliau kaip 2030 m. iš Australijos pradės gauti ekologiškais būdais išgautą...

  Energetika
  2023.01.27
  V. Sinkevičius: elektros rinkos reformą EK pateiks kovą

  Europos Sąjungos (ES) elektros rinkos reforma, atsiejant jos kainą nuo dujų kainos, bus pateikta kovą, sako...

  Energetika
  2023.01.27
  Milijoninė „Elektrum“ ir sankcionuotos „Vydmantai Wind Park“ byla sustabdyta nepagrįstai

  Apygardos teismas turės spręsti, ar elektros tiekėja „Elektrum Lietuva“ teisėtai sustabdė sutartį su UAB...

  Energetika
  2023.01.27
  Baltijos šalys padvigubino suskystintų naftos dujų importą iš Rusijos, dalį perdavė Ukrainai 1

  Rusijos suskystintų naftos dujų eksportuotojai pernai daugiau nei padvigubino tiekimą Baltijos valstybėms,...

  Rinkos
  2023.01.27
  „Arvi ir ko“ pardavimo kaina šįkart mažinama iki 2,3 mln. Eur

  Iki šiol nepavykus parduoti verslininko Vidmanto Kučinsko valdytos bankrutavusios bendrovės „Arvi ir ko“, vėl...

  Pramonė
  2023.01.27
  Rusijoje – savas „Vynotekos“ atitikmuo, lietuviškas tinklas sako nieko bendra neturįs

  Gėrimų parduotuvių tinklą „Vynoteka“ valdančios įmonės „Gelsva“ vadovė Aurelija Gumbrevičienė sako, kad jos...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Prognozuoja, kad Ukrainos grūdų derlius šiemet toliau mažės 1

  Ukrainos grūdų ir aliejinių augalų derlius šiais metais toliau mažės dėl tebesitęsiančios Rusijos invazijos,...

  Pramonė
  2023.01.27
  Lietuvos verslas nori Bučoje statyti mokyklą – tik nuvykę suvokė, ką reiškia karo akivaizdoje planuoti projektą Premium 2

  Lietuvos investuotojai ir visuomenininkai buria iniciatyvą didelės karo tragedijos paženklintame Ukrainos...

  Statyba ir NT
  2023.01.27
  Suomijos liftų gamintoja „Kone“ atleidžia 1.000 darbuotojų

  Suomijos liftų gamintoja „Kone“ paskelbė apie planuojamą restruktūrizavimą, dėl kurio visame pasaulyje...

  Pramonė
  2023.01.27
  Vengrija vetuos sankcijas „Rosatom“ 13

  Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, penktadienį kalbėdamas šalies nacionalinio radijo eteryje pareiškė,...

  Verslo aplinka
  2023.01.27
  Japonija ir Nyderlandai jungsis prie lustų įrangos eksporto ribojimų Kinijai

  Japonija ir Nyderlandai ketina prisijungti prie JAV įvestų apribojimų pažangios lustų gamybos įrangos...

  Inovacijos
  2023.01.27
  Ieškote darbuotojų feisbuke? Tik nesusipainiokite Premium

  Feisbuko paskyra gali būti naudinga ne tik įmonės reklamai, įvaizdžiui, bet ir kaip darbuotojų pritraukimo...

  Gazelė
  2023.01.27
  Recesija – ant slenksčio. Ar liks anapus durų?

  Ar galima šiandien nuspėti, kur link pasuks ant recesijos slenksčio esanti ekonomika? Pasaulines rinkas...

  Nuomonės
  2023.01.27
  Žaliojo vandenilio gamybai – Europos pinigai, o degalinės ir automobiliai laukia eilėje Premium 36

  Pirmasis Centrinės projektų valdymo agentūros kvietimas dėl vandenilio gamybos subsidijavimo artėja prie...

  Logistika
  2023.01.27
  „KG Constructions Group“ į naują gamyklą kraustosi su ambicija: metų planas – 85 mln. Eur apyvarta Verslo tribūna

  16 veiklos metų – tiek šiemet skaičiuoja Lietuvoje seniausia, didžiausią patirtį fasadų gamybos srityje...

  Pramonė
  2023.01.27
  Prognozuojama, kad antrąjį ketvirtį metalo kainos pradės kilti

  Iki praėjusių metų pabaigos metalų sektoriuje nebeliko karo pradžios panikos kainų pėdsakų, tačiau tai gali...

  Pramonė
  2023.01.26

  Verslo žinių pasiūlymai