NT valdytojams kylančius iššūkius padės spręsti skaitmeninis pagalbininkas

Reklama publikuota: 2022-09-30
svg svg

Neabejotinai šiandien vienas iš didžiausių galvosūkių, kankinančių nekilnojamo turto valdytojus bei savininkus – kaip kuo efektyviau vartoti energijos išteklius. Tačiau eksploatuojant pastatus tenka spręsti ir daugiau sudėtingų, ne ką mažiau svarbių klausimų: kaip pastate pasiekti ir palaikyti gerą mikroklimatą, užtikrinti jame esančių žmonių komfortą, didinti tvarumą ir mažinti poveikį aplinkai, o taip pat – sumaniai planuoti investicijas.

Priimti sprendimus padeda turima tiksli informacija, pirmiausia – apie paties pastato būklę. Išsamūs duomenys, jų stebėjimas realiu laiku, o kartu ir galimybė palyginti įvairius parametrus tinkamų sprendimų priėmimą itin palengvina. Be to, nuolat laikant ranką ant pastato „pulso“ ir matant užduotų parametrų nuokrypius, reikiamų veiksmų galima imtis čia ir dabar, nelaukiant, kol problema įsisenės.

Pažangių statybos bei inžinerijos paslaugų bendrovė „Caverion“ neseniai savo klientams Lietuvoje pristatė paslaugą, kuri bus gera pagalbininkė sprendžiant nekilnojamo turto eksploatacijos uždavinius. Kitose šalyse jau pasiteisinusi „SmartView“ – tarsi interaktyvus pastato dienoraštis, kuriame esamuoju laiku pateikiama informacija apie pastatą ir jo priežiūros darbus, galima teikti užklausas ir kaupti reikalingą pastato įrenginių dokumentaciją. Visa tai – aiškiai ir patogiai, vos kelių mygtukų paspaudimu.

Ir duomenys, ir įžvalgos

„Naujoji skaitmeninė platforma „SmartView“ sujungia skirtingų inžinerinių sistemų duomenis į vieną skaitmeninę sąsają ir ženkliai palengvina kasdienybę žmonėms, priimantiems sprendimus dėl pastato. Įsitikinome tuo, daugiau nei metus testuodami šią sistemą savo centriniame biure Vilniuje. Tikime, kad ir mūsų klientams ji pasirodys patraukli ir naudinga – būtent tai rodo ir kolegų patirtis kitose šalyse“, – sako statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius Valentinas Jasinevičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius Valentinas Jasinevičius.
„Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius Valentinas Jasinevičius.

„SmartView“ realiu laiku pateikia pastato patalpų parametrus: temperatūrą, drėgmę, CO2, slėgį. Jie vaizduojami pastato plane, tad nesunku pastebėti problemines vietas, analizuoti, dėl ko nukrypstama nuo normos, ir imtis priemonių.

Sistema ne tik fiksuoja rodiklius ar nukrypimus nuo normos, bet ir pateikia pastato valdytojui konkrečias įžvalgas, apibendrina tai, kas vyksta (pavyzdžiui, antrame aukšte drėgmės lygis krenta). Dar vienas „SmartView“ privalumas – BMS analitika. Duomenis, kuriuos surenka pastato valdymo sistema (BMS), platforma perleidžia per platų algoritmų sąrašą ir aptikusi, kad kažkas veikia nekorektiškai, apie tai išsamiai informuoja. Ne tik nurodydama, kas negerai ir kiek laiko tai vyksta, bet ir įvardydama galimas priežastis ir galimus sprendimo būdus.

Norintiems pasigilinti į atskiras, galbūt labiau problemines sritis, sudarytos visos galimybės kurti savo grafikus, stebėti skaitiklių duomenis ir lyginti įvairius parametrus tarpusavyje, aptinkant susijusius ryšius. „SmartView“ pateikia ir įvairių energijos sąnaudų rūšių – elektros, šildymo, vėsinimo, vandens – trijų paskutinių metų mėnesių suvartojimą ir lygina jį su einamuoju mėnesiu. Galima matyti ir absoliutines, ir normines, atsižvelgiančias į lauko temperatūrą, šilumos suvartojimo reikšmes. 

„Toks įrankis kaip „SmartView“ pagelbėja vizualiai ir greitai, vos keliais paspaudimais, stebėti, kaip kas veikia. Tarkime, mes analizuodami savo biuro patalpų parametrus pastebėjome, kad vėdinimo įrenginys įsijungia naktimis, kai to neturėtų būti. Aiškinomės, kodėl taip yra, koregavome valdiklio nustatymus. Dabar, įsibėgėjant šildymo sezonui, bus ypač aktualu pamatyti zonas, kur, galbūt, temperatūra nuolat iškrenta iš konteksto ir imtis patobulinimų“, – dėsto Tomas Jonkaitis, bendrovės efektyvaus energijos vartojimo grupės vadovas.

Platforma sudaryta iš skirtingų modulių, jie komplektuojami pagal poreikį. Vienas iš modulių – perdirbamų atliekų kontrolė, kartu su CO2 pėdsako skaičiavimu – įmonėms padės dar labiau prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo. Tiems, kuriems svarbus pastato tvarumo parengties rodiklis (angl. SRI, Smart Readiness Indicator), pravers atskiras šio rodiklio apskaičiavimui skirtas modulis.

„SmartView“ moduliai.
„SmartView“ moduliai.

Daugiau skaidrumo

„SmartView“ sistemoje galima sekti ir priežiūros darbų vykdymą, taip pat ir juos užsisakyti.  Kalendoriuje išdėstyti visi vykdomi arba planuojami darbai su išsamia informacija: kas, kur, kada bus atlikta, koks specialistas atsakingas už darbo įvykdymą, kokie gedimai užfiksuoti; jei darbas neįvykdytas, dėl kokių priežasčių, o jeigu atliktas – kas buvo daryta. Yra galimybė komentuoti. Taip pat – pavaizduoti ne tik užfiksuotų gedimų šalinimo darbus, bet ir susiplanuoti artimiausių penkių metų remontus, atnaujinimus.

Čia integruota ir biudžeto planavimo funkcija, leidžianti pastato valdytojui planuotis ir savo inicijuojamus su objektu susijusius darbus.

„Iš tiesų ši sistema ir buvo pradėta kurti nuo darbų grafiko-kalendoriaus, kuris turėjo būti patogus įrankis užsakovui ir garantuoti visišką skaidrumą bendraujant su paslaugas teikiančia bendrove. Vėliau, atliepiant klientų poreikius, „SmartView“ buvo pildoma naujais funkcionalumais ir gerokai išsiplėtė. Šiandien tai yra interaktyvus pastato valdytojo pagalbininkas, leidžiantis sekti pastato priežiūros darbų vykdymą, užsakyti paslaugas, identifikuoti problemines pastato vietas ir proaktyviai reaguoti į neefektyvų energijos vartojimą. Turint visą su pastatu susijusią informaciją vienoje skaitmeninėje platformoje, ne tik paprasčiau spręsti įvairius su nekilnojamo turto objektu susijusius iššūkius – šią informaciją galima panaudoti daug plačiau, pavyzdžiui, komunikuojant su darbuotojais ar pritraukiant potencialius nuomininkus“, – tikina V. Jasinevičius.

„Caverion Lietuva“ teikia visas pastatų ūkio valdymo paslaugas: inžinerinių sistemų techninę priežiūrą, sistemų atnaujinimo ir renovacijos darbus, pastatų techninio ūkio skaitmenizavimą, išmanių sprendinių diegimą. Bendrovės ekspertai gali pateikti rekomendacijas, kaip gerinti pastato energijos vartojimo efektyvumą, atlikti auditą ir teikti investicinius pasiūlymus pastato SRI rodikliui pagerinti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Rašyti komentarą 0
Smunkančios Italijos pramonės viltis – aviacija ir kosmosas

Gamyba Italijoje traukiasi jau beveik tris dešimtmečius, o šis procesas labiausiai pastebimas šalies šiaurės...

Pramonė
2022.10.01
Rusija nutraukė dujų tiekimą Italijai

Rusijos valstybės kontroliuojama įmonė „Gazprom“ sustabdė gamtinių dujų tiekimą Italijai, taip dar labiau...

Pramonė
2022.10.01
JAV ekspertas: „Nord Stream“ dujotiekius galėjo apgadinti povandeniniai dronai iš Kaliningrado Premium

Skandinavijos šalys antradienį pranešė apie nuotėkius iš Baltijos jūros dugnu nutiestuose dujotiekiuose „Nord...

Pramonė
2022.10.01
Klaipėdos SGD terminalas po planinės patikros atnaujino įprastinę veiklą

Dėl techninės priežiūros nuo antradienio laikinai sustabdytas Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD)...

Pramonė
2022.10.01
Užsipirko „auksinės“ medienos, pardavė nuostolingai, bet taip išsaugojo verslą 5

Daryti taip, kaip pačiam atrodo geriausia, ir nepasiduoti minios instinktui – pats geriausias variantas.

Pramonė
2022.10.01
VŽ klausomiausi podkastai rugsėjį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Žiniasklaida
2022.10.01
„Snaigės“ apyvarta pirmąjį pusmetį mažėjo 29% 2

Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovės...

Pramonė
2022.09.30
„Pieno žvaigždės“ pirmąjį pusmetį baigė su 800.000 Eur nuostoliu

Viena didžiausių pieno perdirbimo AB „Pieno žvaigždės“ per šių metų pirmąjį pusmetį gavo 101,7 mln. Eur...

Pramonė
2022.09.30
„Mantinga“ įsigijo latvių „Fresh Food Production“

Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių gamintoja „Mantinga“ iš „Orkla Latvija“ įsigijo Rygoje veikiančią įmonę...

Pramonė
2022.09.30
D. Kreivys: šalys, iš kurių Lietuva importuoja elektrą, turės pasidalinti nenumatytosiomis pajamomis 1

Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams penktadienį pritarus siūlymui perskirstyti pigiai elektrą...

Pramonė
2022.09.30
„Žemaitijos pieno“ pirmojo pusmečio pajamos augo 31,5%

Viena iš didžiausių šalies pieno perdirbimo grupių „Žemaitijos pienas“ pirmąjį 2022 m. pusmetį gavo 122,7...

Pramonė
2022.09.30
Mažėja be tiekėjo likusių „Perlas energijos“ klientų, mažėja ir reikalingų Vyriausybės kompensacijų suma

Rugsėjį dar beveik 10.000 buvusių nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas energija“ vartotojų pasirinkus...

Pramonė
2022.09.30
ES ministrai susitarė dėl energetikos įmonių nenumatytųjų įplaukų apmokestinimo 3

Europos Sąjunga (ES) pritarė Europos Komisijos (EK) pasiūlymui perskirstyti pigiai elektrą gaminančių...

Verslo aplinka
2022.09.30
„Klaipėdos nafta“: Lietuva, Latvija ir Lenkija rezervavo 60% Klaipėdos SkGD terminalo pajėgumų 1

Didieji Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos dujų tiekėjai rezervavo apie 60% visų Klaipėdos suskystintų gamtinių...

Pramonė
2022.09.30
„Orlen“ akcininkai palaimino koncerno sujungimą su PGNiG

Lenkijos energetikos giganto „Orlen“ akcininkai per neeilinį susirinkimą pritarė sujungimui su valstybės...

Rinkos
2022.09.30
Panevėžio „Lino“ pajamos pirmąjį pusmetį augo 5,1%

Panevėžio tekstilės bendrovė „Linas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 526.000 Eur konsoliduoto grynojo pelno...

Pramonė
2022.09.30
Rugsėjį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Rugsėjį Vilniuje pradėtos „Lidl“ logistikos centro, daugiabučių, Šilalės rajone – karinio miestelio statybos.

Statyba ir NT
2022.09.30
K. Simson: turime pasiūlyti kainų „lubas“ rusiškoms dujoms

Už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson palaiko siūlymą įvesti kainų lubas iš Rusijos...

Pramonė
2022.09.30
„Ignitis grupė“ į vėjo parko projektą Lenkijoje investuoja 240 mln. Eur 11

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ antrinė įmonė „Ignitis renewables“ įsigijo vėjo jėgainių projektą...

Rinkos
2022.09.30
Ekonominių vertinimų rodiklis rugsėjį sumažėjo

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika,...

Verslo aplinka
2022.09.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku