Šviesolaidinių kabelių trūkumas kelia grėsmę technologijų bendrovių planams

Dėl pasaulinio šviesolaidinių kabelių trūkumo padidėjo jų kainos ir pailgėjo pristatymo laikas, o tai kelia grėsmę ambicingiems bendrovių planams diegti modernią telekomunikacijų infrastruktūrą.
Europoje, Indijoje ir Kinijoje pluošto kainos nuo rekordiškai žemo lygio 2021 m. kovą pakilo 70% nuo 3,7 iki 6,3 USD už kilometrą pluošto.
Nors dėl pandemijos kai kurie didžiausi technologijų ir telekomunikacijų koncernai sumažino investicijas, interneto ir duomenų perdavimo paslaugų paklausa išaugo, rašo dv.ee.
Siekdamos patenkinti didėjančią paklausą, didžiosios technologijų bendrovės, tokios kaip Amazon, Google, Microsoft ir Meta plečia savo duomenų centrus ir po vandenynu tiesia plačius tarptautinius šviesolaidinius tinklus.
Tuo pat metu viso pasaulio vyriausybės kelia ambicingus tikslus diegti itin spartų plačiajuostį ryšį ir 5G ryšį, o tam reikia nutiesti didelį kiekį šviesolaidinių kabelių po žeme.
Kadangi kabelių tiesimo sąnaudos staiga padvigubėjo, kyla abejonių, ar šalys sugebės pasiekti savo tikslus ir ar tai turės įtakos pasauliniam ryšiui, Michaelį Finchą, Cru Group analitiką cituoja Financial Times.
Šviesolaidinių kabelių trūkumo priežastis kylančios kai kurių svarbiausių šviesolaidžio technologijoje naudojamų žaliavų kainos. Helio, kuris yra itin svarbus stiklo pluošto gamybos komponentas, iš dalies trūksta dėl gamyklų prastovų Rusijoje ir JAV, todėl per pastaruosius dvejus metus šio elemento kaina padidėjo 135%. Silicio tetrachlorido, kito pagrindinio pluošto gamybos komponento, kaina išaugo 50%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti