„Siena“: „Vičiūnai Rus“ iš Rusijos biudžeto pernai gavo 14 mln. Eur subsidijų

Visvaldo Matijošaičio, Kauno mero, ir Liudo Skieriaus kontroliuojamos Vičiūnų grupės įmonė Kaliningrade pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras Siena.
Grupės įmonė Vičiūnai Rus pernai sausį gavo 1,25 mlrd. RUB (2021-ųjų sausio kursu apie 13,77 mln. Eur) Rusijos valdžios subsidijų sutartis dėl jų sudaryta su Rusijos ekonomikos ministerija.
Sienos surinkti duomenys taip pat rodo, kad Vičiūnų grupės rusiškas verslas taip pat palaikė aktyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą: Kaliningrado įmonė VTB bankui skolinga 1,63 mlrd. RUB, 800 mln. RUB bankui Alfa Bank, dar daugiau nei 2 mlrd. RUB Gazprombank, kuris į sankcijų sąrašus neįtrauktas, bet priklauso dujų milžinei Gazprom.
Dainius Matijošaitis, Vičiūnų grupės valdybos narys, teigia, kad subsidijomis pasinaudota pagal Laisvosios ekonominės zonos nuostatus, kurie reglamentuoja darbo vietų kūrimą ir verslo skatinimą, o darbas su bankais vyksta iš inercijos, tačiau esą siekiama kaip įmanoma greičiau šiuos santykius užbaigti.
Vičiūnų grupė nurodo, kad nebuvo svarstoma galimybė atsisakyti Rusijos subsidijų dėl jos pradėto karo prieš Ukrainą.
Registrų centrui pateiktoje Vičiūnų grupę valdančios VG Holding praėjusių metų veiklos ataskaitoje teigiama, kad grupės Kaliningrado gamyklos produkcija parduodama Rusijoje, kitose Rytų rinkose, kur pardavimai sudaro apie 37% grupės pajamų, tačiau pasitraukimas jai tęsti veiklos nesutrukdys.
Vičiūnų grupė kovo 7 dieną pranešė stabdanti veiklą Rusijoje dėl jos invazijos į Ukrainą, teigiama, kad nuo to laiko nutrauktos visos investicijos į gamybą, logistiką, prekybą, sustabdytos visos rėmimo ir rinkodaros kampanijos, gamyklai Kaliningrade nebeperkamos jokios žaliavos, o gamyba tęsiama ir anksčiau įsigytų žaliavų tik tam, kad būtų atsiskaitoma su tiekėjais ir finansiniais partneriais Europoje.
Gegužę įmonė informavo, jog turi 30 susidomėjusių pirkėjų iš viso pasaulio. Tada pranešta, kad vykdomą procesą ketinama užbaigti ir pardavimo sutartį pasirašyti maždaug per du mėnesius.
Bendrovė birželio pabaigoje pranešė, jog potencialūs pirkėjai, kurių ji neskelbia, norėtų įsigyti visą grupės verslą Rusijoje. Jie kelia sąlygą, kad Karaliaučiaus fabrike turi būti visu pajėgumu veikiančios gamybos linijos, išsaugotos darbo vietos, užtikrintas žaliavų tiekimas dar kelis mėnesius įsigijus verslą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti