Saulę įkinkiusi „Krekenavos agrofirma“ jau dirsčioja ir į vėją

Vien žalią elektros energiją naudojanti mėsos perdirbimo įmonė Krekenavos agrofirma dar šiais metais planuoja padvigubinti savo saulės jėgainės pajėgumus, biodujų jėgainėje pasigaminti 50 proc. suvartojamo dujų kiekio, o ateityje norėtų turėti ir nuosavą vėjo elektrinę.
Krekenavos agrofirma ir jos valdomi Arvi kalakutai sunaudoja 16 tūkst. megavatvalandžių (MWh) elektros energijos per metus maždaug tiek, kiek apytiksliai 15 tūkst. namų ūkių. Tik žalią elektros energiją naudojanti bendrovė dalį reikiamos elektros pasigamina pati: jos teritorijoje dar nuo 2019 metų veikia saulės jėgainė, kuri saulėtomis vasaros dienomis sugeba užtikrinti net iki ketvirtadalio viso elektros energijos poreikio.
Šiuo metu vyksta saulės jėgainės plėtra, o iki metų pabaigos jos pajėgumai išaugs du kartus. Nuo tada vien saulė pagamins apie 14 proc. viso bendrovės suvartojamo elektros energijos kiekio, o per metus bendrovė sutaupys iki 0,5 mln. eurų.
Tvarumo sprendimai greitai atsiperka ir duoda grąžą, todėl į juos žiūrime ne kaip į išlaidas, o kaip į investicijas. Be to, jie suteikia didelį konkurencinį pranašumą, kadangi žmonės reikalauja savo mėgstamus prekės ženklus būti atsakingais, tausoti aplinką. Verslai, kurie tvarumo keliu žengė anksčiau, šiandien jau skina saldžius šių sprendimų vaisius džiaugiuosi, kad esame vieni iš jų, sako Krekenavos agrofirmos vadovas Linas Grikšas.
Norėtų pasikinkyti ir vėją
Mėsos perdirbimo įmonėje elektra naudojama ištisą parą, o didžiausia dalis, iki 60 proc., suvartojama temperatūrinių režimų užtikrinimui gamybinėse patalpose. Taigi kad ir kokios efektyvios būtų saulės jėgainės, naktimis jos elektros negamina, mažiau jos sugeneruojama ir žiemą, kuomet dienos trumpesnės, vyrauja apsiniaukę orai.
Tačiau yra kitų alternatyvų, kurios leidžia elektra apsirūpinti tuo metu, kai saulė nešviečia. Pavyzdžiui, vėjo jėgainė. Apie tai svarsto ir Krekenavos agrofirma, jau pateikusi užklausą dėl galimybės savo teritorijoje pasistatyti vieną vėjo malūną. Kada jis galėtų iškilti, L. Grikšas dar nedrįsta spėlioti. Bet vieną skaičių turi: besisukantys sparnai galėtų sugeneruoti antra tiek, kiek pagamins išplėsta saulės jėgainė. Taigi kartu sudėjus bendrovė savo jėgomis užsitikrintų net iki trečdalio visos savo sunaudojamos elektros energijos.
Dovanoja saulės jėgainę
Didžiausiam Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondui BaltCap priklausanti bendrovė pati gamina ne tik elektrą, bet jau netrukus apsirūpins ir dujomis. Liepos mėnesį pradės veikti vietinė biodujų jėgainė, kurioje, naudojant šalutinius gamybos produktus, bus pagaminama apie 50 proc. bendrai sunaudojamo dujų kiekio.
Nuolat ieškome tvarių sprendimų, kurie leistų sumažinti energetinių ir kitų išteklių vartojimą, taršą, sąnaudas, palengvinti ar paspartinti procesus, tai nesibaigiantis procesas. Norime, kad ir žmonės žinotų, jog rinkdamiesi mūsų gaminius jie prisideda prie aplinkosaugos, todėl kviečiame ir juos prisijungti prie tvarumo kelionės, sako L. Grikšas.
Krekenavos agrofirma savo produkcijos pirkėjams įsteigė išskirtinę dovaną 7,5 tūkst. eurų vertės, 6 kW galios saulės elektrinę, esančią saulesparkai.lt platformoje. Ją laimės vienas iš žaidimo Krekenavos perki saulės jėgainę laimi dalyvių. Laimėtojas paaiškės jau liepos 18 dieną, daugiau informacijos ir žaidimo taisykles rasite bendrovės interneto svetainėje Krekenavos.lt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti