Pasaulinės maisto kainos gegužę šiek tiek traukėsi

Pasaulinės maisto kainos gegužę traukėsi antrąjį mėnesį iš eilės, tačiau kviečių kainos toliau augo dėl karo Ukrainoje ir Indijai uždraudus šios prekės eksportą, penktadienį pranešė Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija.
Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą maisto kainos kovo mėnesį pasiekė rekordines aukštumas, nes abi šalys yra svarbios žemės ūkio prekių eksportuotojos. Tokia padėtis kelia nerimą dėl pasaulinės maisto krizės.
Pasak organizacijos, maisto kainų indeksas gegužę, palyginti su balandžio mėnesiu, sumenko 0,6%, mažėjant pieno produktų ir augalinio aliejaus kainoms.
Visgi kainos vis dar buvo 56,2% didesnės nei prieš metus.
Tuo tarpu kviečių kainos gegužę, palyginti su ankstesniu mėnesiu, ūgtelėjo 5,6%.
Jos išaugo reaguojant į Indijos paskelbtą eksporto draudimą ir susirūpinimą dėl derliaus sąlygų keliose pirmaujančiose eksportuojančiose šalyse, taip pat atsižvelgiant į dėl ??karo sumažėjusias gamybos perspektyvas Ukrainoje, nurodė JT organizacija.
Atsižvelgdama į infliaciją ir savo aprūpinimo maistu poreikius, Indija praėjusį mėnesį uždraudė bet kokį naujų kviečių eksportą be vyriausybės sutikimo, kai karščiausias visų laikų kovo mėnuo, dėl kurio kaltinamas klimato kaita, paveikė derlių.
Savo ruoštu Europos Sąjunga paragino savo tarptautines partneres vengti prekybos barjerų žemės ūkio produktams, kai Rusijos karas Ukrainoje gali dar labiau komplikuoti bręstančią pasaulinę maisto krizę.
Augalinio aliejaus kainos sumažėjo 3,5% iš dalies dėl to, kad Indonezija panaikino palmių aliejaus eksporto draudimą.
[infogram id="fd811fbc-5024-4af2-b7e2-5f5c1448f7a1" prefix="aAw" format="interactive" title="Pasaulinis maisto kainų indeksas 2003-2022 05"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti