30 ABB metų Lietuvoje: pasaulinio lygio patirtis ir motyvuota komanda

Reklama publikuota: 2022-05-03
svg svg

Jau 30 metų mūsų šalyje sėkmingai veikianti kompanija ABB yra viena pirmųjų tarptautinių įmonių, įsikūrusių nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien ji – viena iš energetikos ir automatizacijos rinkos lyderių šalyje, siūlančių itin platų produktų ir paslaugų portfelį. Keturių pagrindinių bendrovės verslo šakų Lietuvoje vadovų teigimu, tokią poziciją įmonei pelnė ilgametė patirtis, nuolatinis inovacijų taikymas ir suburta tarptautinė ekspertų komanda.

„ABB yra elektronikos ir automatikos pionierė, padedanti spręsti pasaulio energetikos iššūkius. Mūsų sprendimai daro namus, biurus, gamyklas ir transportą efektyvesnius ir saugesnius, o energiją – pigesnę. Integruodama programinės įrangos sprendimus į keturis pagrindinius verslo portfelius, bendrovė siekia peržengti nusistovėjusias technologines ribas ir nustatyti naujus efektyvumo bei našumo standartus. Esame tikri, kad 130 metų siekiančią ABB grupės sėkmingą istoriją lemia apie 105 tūkst. darbuotojų daugiau nei 100 šalių“, – įsitikinęs elektros pavarų ir variklių verslo vadovas Lietuvoje Justinas Pesliakas.

Dainius Bružas, ABB UAB valdybos narys, teigia, kad nuolatinis įmonės technologinis vystymasis ir darbas su inovacijomis leidžia bendrovei atliepti pastaruoju metu itin išaugusius visuomenės ir klientų lūkesčius diegti tvaresnius sprendimus.

„Tvirtai laikydamiesi įmonės vystymosi krypties, kurioje tvarumas užima itin svarbią vietą, ir išnaudodami savo stiprybes elektrifikacijos, robotikos, automatizacijos ir elektros pavarų srityse, galime savo klientams ir partneriams pasiūlyti didžiausią vertę kuriančius ir pasauliniame kontekste pirmaujančius sprendimus“, – pažymi D. Bružas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Džiaugiasi augimu visose keturiose veiklos srityse

Itin platų paslaugų portfelį valdanti bendrovė, dirbanti su įvairiomis pramonės šakomis, savo veiklą skaido į keturias pagrindines dalis. Elektros pavarų ir variklių verslo šaka atsakinga už elektros variklių, generatorių, pavarų produktų tiekimą ir jų aptarnavimą, taip pat – įvairius automatizavimo sprendimus.

„Nuolat investuojame į mokslinius tyrimus ir technologijų vystymą. Tad mūsų produktų portfelį sudaro modernūs, energiškai efektyvūs ir inovatyvūs sprendimai. Pavyzdžiui, dažninių pavarų ir el. variklių prevencinio stebėjimo platforma geba nuspėti galimą įrangos gedimą, o jį pašalinus –  išvengti gamybinių prastovų. Svarbu paminėti, kad ABB grupė vysto globalią iniciatyvą „Energy Efficiency movement“, kurios tikslas – ieškoti būdų efektyviau išnaudoti turimus resursus bei įrangą, taip pat paskatinti investuoti į aukštesnės efektyvumo klasės įrangą ir taip pasiekti tą patį gamybinį našumą su mažesnėmis elektros sąnaudomis“, – tikina J. Pesliakas.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1450?placement=

Procesų automatizavimo skyrius teikia projektavimo ir projektų įgyvendinimo paslaugas, siūlo automatizavimo ir dispečerizavimo sprendimus. Tarp jų klientų – įvairių pramonės šakų atstovai: gamybos įmonės, maisto pramonės kompanijos, šilumos ir energijos gamintojai, naftos perdirbimo įmonės, dujų perdavimo bendrovės.

„Pastaruoju metu procesų automatizavimo srityje ABB patobulėjo teikdama energijos efektyvumo ir sąnaudų monitoringo sprendimus, tai – viena pagrindinių mūsų veiklos krypčių. Greta naujovių toliau vystome klientų energetinio tinklo ir automatikos sistemų projektavimo ir atnaujinimo darbus. Tarp svarbiausių mūsų paskutinių metų pasiekimų – įdiegta, išplėtota ir toliau palaikoma didžiausio Lietuvos šilumos gamintojo DCS valdymo sistema, įgyvendintas  daugiau nei 56MW galios saulės parko jėgainės projektas. Imtis tokio kalibro darbų ir teikti sprendimus „iki rakto“ mums leidžia ilgametė patirtis ir suburta puikių specialistų komanda“, – teigia procesų automatizavimo skyriaus vadovas Lietuvoje Indrekas Gerulaitis.

Audrius Lapinskas, elektrifikacijos verslo vadovas Lietuvoje, taip pat džiaugiasi pastarojo meto pasiekimais. Jo vedama verslo šaka siūlo platų produktų, skaitmeninių sprendimų ir paslaugų spektrą – nuo pastočių iki jungiklių, užtikrinančių saugią, išmanią ir tvarią elektros energiją. Tarp diegiamų skaitmeninių inovacijų – elektromobilių įkrovos sprendimai, elektros modulinės pastotės, paskirstymo automatizavimas, instaliacinės medžiagos, valdymo bei kontrolės prietaisai ir kt.

„Eilę metų glaudžiai dirbdama su savo klientais ABB užsitikrino patikimo rinkos lyderio poziciją. Dirbame su sprendimų priėmėjais įvairiuose segmentuose – pramonės atstovais, skirstomojo ir perdavimo elektros tinklo operatoriais, ugdymo įstaigomis, elektros ir automatizacijos projektavimo bei viešojo sektoriaus įmonėmis. Kartu su klientais išsprendėme daugybę įvairių technologinių rebusų bei įgyvendinome ne vieną svarbų projektą. Vienas svarbiausių pastarųjų metų laimėjimų – Kauno kogeneracinės jėgainės projektas“, – pažymi A. Lapinskas.

Robotikos verslo vadovas Lietuvoje Marius Kizerskis įsitikinęs, kad šiuo metu stipriai besivystantys ir rinkos dar tik atrandami robotikos ir dirbtinio intelekto sprendimai jau greitu metu bus neatskiriama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Todėl vadovas teigia šiuo metu labiausiai besikoncentruojantis į talentingos komandos motyvavimą ir nuolatinį kompetencijų ugdymą.

„ABB robotikos verslas šiuo metu užima didžiausią rinkos dalį šalyje. Mūsų klientai – pirmaujančios vietos ir tarptautinės kompanijos, veikiančios įvairiose – maisto pramonės, metalo, medienos, elektronikos ir kt. – srityse. Svarbių projektų negalėtume imtis be mūsų suburtos stiprios ir patyrusios specialistų komandos. Būtent jų kompetencijos leidžia pasiūlyti pilną robotikos produktų ir jų priežiūros paslaugų spektrą bei lyderiauti rinkoje“, – sako M. Kizerskis.

Vertina ir klientai, ir darbuotojai

Visi keturi verslo šakų vadovai pažymi, kad dirbdama su visiškai skirtingose srityse veikiančiomis įmonėmis, bendrovė kiekvienam pramonės segmentui gali pasiūlyti specialiai jų poreikiams pritaikytą produktą ar paslaugą, paremtą pasaulinio lygio patirtimi ir technologijomis. Tokį klientų pasitikėjimą pelno tiek aukštos suburtų specialistų kompetencijos, tiek bendrovės darbo stilius.

„Klientai vertina ne tik mūsų siūlomas inovatyvias technologijas, galimybę konsultuotis dėl kompleksinių sprendimų su didelę patirtį turinčia tarptautine komanda, bet ir mūsų darbo metodus. Jų pasitikėjimą stiprina kolektyvo įsitraukimas visuose lygmenyse – nuo tiekimo grandinės specialistų iki skyrių vadovų“, – teigia I. Gerulaitis.

J. Pesliakas pažymi, jog glaudus ryšys su klientais praverčia sprendžiant iškilusias technines problemas ar diegiant naujus sprendimus. Jo teigimu, kartais besąlygiškas kliento ir užsakovo įsitraukimas yra lemiamas veiksnys norint pasiekti geriausių rezultatų.

Vadovai priduria, jog kartais iškylantys iššūkiai, įdomūs ir sudėtingi klientų poreikiai motyvuoja ir ABB darbuotojus. „Jaučiame, kad mūsų specialistai vertina galimybę iš arti stebėti pasaulinius technologijų pokyčius ir dirbti su pažangiausiais sprendimais, prireikus konsultuotis su savo srities profesionalais iš viso pasaulio, tobulėti ir augti tarptautinėje kompanijoje. Tai patvirtina ir mūsų vidiniai tyrimai – pasitikėdami savo specialistais ir atverdami galimybes savarankiškai priimti sprendimus galime pasiekti įspūdingų rezultatų“, – teigia M. Kizerskis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Rašyti komentarą 0
COVID-19 vakcina vėl paskatino įspūdingą „Pfizer“ pajamų augimą

JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ pranešė apie dar vieną ketvirtį įspūdingo pajamų augimo, kurį užtikrino jos...

Pramonė
2022.05.03
„Stellantis“ perka BMW ir „Mercedes“ dalijimosi automobiliais verslą

JAV ir Europos automobilių gamintoja „Stellantis“ antradienį pareiškė sutikusi įsigyti Vokietijos automobilių...

Rinkos
2022.05.03
Bulgarijos premjeras tikisi, kad naujas SGD terminalas Graikijoje pakeis Europos energetikos žemėlapį

Graikijos šiaurės rytų uostamiestyje Aleksandrupolyje įrengiamas plaukiojantis suskystintų gamtinių dujų...

Verslo aplinka
2022.05.03
Detalių pristigęs Rusijos automobilių gamintojas pagalbos kreipėsi į Iraną

Rusijos automobilių gamintojas paprašė Irano tiekti jam svarbius komponentus, kurių jis nebegali gauti iš...

Pramonė
2022.05.03
TOP 20 maisto ir gėrimų pramonės įmonių, I ketvirtį sumokėjusių daugiausia mokesčių Premium

Per šių metų pirmąjį ketvirtį TOP 20 Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės įmonės valstybei pervedė daugiau nei...

Pramonė
2022.05.03
Estijos pramonė per metus didėjo 7,8%

Estijos pramonės gamyba kovą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, palyginamosiomis kainomis didėjo...

Pramonė
2022.05.03
Karantinai Kinijoje smukdo JAV pramonės aktyvumą

Dėl naujos pandeminių karantinų Kinijoje bangos padaugėjus tiekimo grandinių sutrikimų, aktyvumas JAV...

Pramonė
2022.05.03
„Continental Automotive Lithuania“ pelningai dirbti pradės 2025 m. 2

Elektronikos komponentų ir sensorių gamybos UAB „Continental Automotive Lithuania“, pabrangus žaliavoms,...

Pramonė
2022.05.03
ES ruošiasi galimam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį įspėjo nares pasirengti galimam visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui,...

Pramonė
2022.05.03
Karo išvakarėse inovaciją pristatę kretingiškiai pardavimus didins kartais Premium

Pernai vasarį pradėję naujojo produkto – PET su „FlexBlow“ deguonies barjeru – kūrimą UAB „Terekas“ turbūt nė...

Pramonė
2022.05.03
Iššūkiai žemės ūkyje skatina sektoriaus modernizaciją Verslo tribūna

Rusijos karo sukelti padariniai maisto grandinėms, kylančios kainos, infliacija, darbo jėgos trūkumas, ES...

Agroverslas 2023
2022.05.03
30 ABB metų Lietuvoje: pasaulinio lygio patirtis ir motyvuota komanda Verslo tribūna

Jau 30 metų mūsų šalyje sėkmingai veikianti kompanija ABB yra viena pirmųjų tarptautinių įmonių, įsikūrusių...

Pramonė
2022.05.03
Suomių „Fennovoima“ stabdo naujos atominės elektrinės kontraktą su „Rosatom“

Suomijos konsorciumas „Fennovoima“ pirmadienį pranešė nutraukiantis sutartį dėl atominės elektrinės statybos...

Verslo aplinka
2022.05.02
D. Kreivys mano, jog paspartinti sinchronizaciją būtų įmanoma dalį projektų įgyvendinant vėliau

Lietuvos elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa būtų galima pagreitinti pirmiau įgyvendinus...

Pramonė
2022.05.02
„Litgrid“ akcininkai pritarė 38,6 mln. Eur sutarčiai su „Žilinskis ir Co“

Elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ akcininkai pritarė 38,6 mln. Eur (su PVM) vertės sutarčiai...

Pramonė
2022.05.02
Dujų srautai iš Lietuvos į Lenkiją siekia trečdalį GIPL pajėgumo

Sekmadienį pradėjus veikti vienam svarbiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos strateginių projektų –...

Pramonė
2022.05.02
Infograma: Rusijos veiksmai užgrobtuose Ukrainos branduoliniuose objektuose

VŽ pateikia visų svarbiausių žinomų Rusijos veiksmų sąrašą užgrobtuose Ukrainos branduoliniuose objektuose.

Verslo aplinka
2022.05.02
Vilniaus kogeracinė jėgainė iki metų pabaigos veikti nepradės 5

„Ignitis grupės“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro katilų sistemas už 30 mln. Eur įrengs...

Pramonė
2022.05.02
„Lavango Engineering“: vietos užsakovai atsigręžė į mus, užsakymų turime iki rudens

Maisto pramonės įrenginių gamyba užsiimanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Lavango Engineering“ pernai padidino...

Pramonė
2022.05.02
ES susitarimą dėl rusiškos naftos embargo temdo Vengrijos veto 4

Trys Europos Sąjungos šalys – Vengrija, Austrija ir Slovakija – nusprendė nebeblokuoti siūlymų įvesti naftos...

Pramonė
2022.05.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku