„Achema“ balandį neplanuoja pirkti dujų iš „Gazprom“

Ne visu pajėgumu nuo praėjusio rudens dirbanti didžiausia Lietuvoje gamtinių dujų importuotoja, Jonavos azotinių trąšų gamintoja Achema artimiausiu metu neplanuoja pirkti dujų iš Rusijos koncerno Gazprom, o kaip bus ateityje, nežinia, teigia bendrovės atstovė.
Balandį tikrai nepirksime, o apskritai planuoti, kas vyks po kelių mėnesių, dabartinėje situacijoje yra tikrai sudėtinga. Produkciją realizuoti sunku, nežinome net, kaip dirbsime gegužę, ar daliniu, ar pilnu pajėgumu, nuo gamybos priklausys, kiek ir ko reikės, BNS sakė Jolita Macelytė, Achemos grupės komunikacijos specialistė.
Anot jos, dabar Achemoje dirba tik vienas iš dviejų amonio gamybos cechų, o tai reiškia, kad įmonė veikia trečdaliu pajėgumų. Anot jos, situacija nuo pernai rugsėjo nepakito.
Ramūnas Miliauskas, Achemos generalinis direktorius, prieš beveik dvi savaites sakė, kad Lietuvos rinkoje įmonė įprastai parduodavo apie 30% trąšų, tačiau dabar pirkimai beveik sustojo. Jo teigimu, gamtinės dujos yra pagrindinė žaliava, ji sudaro daugiau nei 80% amonio trąšų savikainos.
Bendrovės atstovė J. Macelytė kovo 23 dieną BNS teigė, jog Achema iš Gazprom iki tol pirko tam tikrą dalį dujų, tačiau balandį bendrovė pirkti dujų iš Kremliaus kontroliuojamo koncerno nėra suplanavusi.
VŽ rašė, kad Vyriausybė gali uždrausti Lietuvos įmonėms įsigyti rusiškų dujų, jeigu jos ateityje nuspręstų jų pirkti, sako Dainius Kreivys, energetikos ministras.
Energetikos ministerija savaitgalį pranešė, kad Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų ir yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, užsitikrinusi nepriklausomybę nuo Gazprom, o visą šalies poreikį nuo šiol patenkins Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalas kas mėnesį į jį atplauks po tris didelius SkGD krovinius, kurių, planuojama, užteks visiems klientams.
Be to, jei reikės, dujos gali būti pristatomos iš Inčukalnio saugyklos per dujų jungtį su Latvija, o nuo gegužės 1 dienos ir per dujų jungtį su Lenkija.
Didžioji dalis Lietuvai reikalingų gamtinių dujų iki šiol buvo gaunama per Klaipėdos SkGD terminalą, o dujų importas iš Rusijos pastaraisiais metais nesiekė trečdalio šalies dujų poreikio.
Amber Grid duomenimis, pernai Lietuva importavo 26,3 teravatvalandės (TWh) gamtinių dujų: per Klaipėdos SkGD terminalą 16,3 TWh (62%), iš Rusijos 6,8 TWh (26%), iš Latvijos 3,2 TWh (12%).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti