„Lifosa“ analizuoja galimybes tęsti veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė analizuoja visas galimybes tęsti veiklą, apsirūpindama reikalingomis žaliavomis iš Europos Sąjungos valstybių bei kitų trečiųjų šalių. Tokią poziciją ataskaitiniame susirinkime Lifosos darbuotojams išsakė įmonės generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.
Pasak jo, radus išeitį iš padėties, kurioje atsidūrė įmonė pritaikius sankcijas ir apribojus jos galimybes disponuoti turimais ištekliais, Lifosa ilgainiui būtų visiškai pajėgi tęsti gamybą ir eksportą, užtikrindama, kad būtų laikomasi tarptautinės bendruomenės sankcijų visiems asmenims ir organizacijoms, kurioms jos pritaikytos.
Glaudžiai bendradarbiaujame su visomis atsakingomis valstybės institucijomis ir nepriklausomais teisės ekspertais, kad rastume būdų darbo vietoms Lifosoje išsaugoti ir įmonės veiklai tęsti. Esame tam pasirengę: turime ryšių su žaliavų tiekėjais, eksporto rinkomis, kurios niekaip nesusijusios su kariniame konflikte dalyvaujančiomis valstybėmis ar sankcionuotais subjektais, pranešime cituojamas R. Proscevičius.
Pasak jo, įmonė gavo teisę vykdyti dalį būtiniausių finansinių operacijų. Užsienio reikalų ministerijai pritaikius išimtį apribojimams disponuoti turimais ištekliais, bendrovė gali mokėti darbo užmokestį ir kitas išmokas darbuotojams, atsiskaityti už paslaugas, būtinas ir įmonės veiklai vykdyti ir saugumui užtikrinti.
Pagal galimybes vykdysime visus būtiniausius mokėjimus. Esame dėkingi valstybės institucijoms už konstruktyvumą ir pastangas drauge ieškoti išeičių iš susidariusios padėties. Vis dėlto, ji išlieka itin sudėtinga, bendrovės veikla tebėra pristabdyta, teigia AB Lifosa generalinis direktorius.
Bendrovės darbuotojams pristatyti galimi tolesnės įmonės veiklos scenarijai. Vadovo žodžiais, Lifosa yra pasirengusi skelbti ir visišką arba dalinę prastovą. Vis dėlto, R. Proscevičius pažymėjo tikįs, kad to neprireiks, ir Lifosa galės dirbti toliau.
Įmonė yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje ir Kėdainių rajone, su ja glaudžiai susijusi didelė dalis regiono verslo. Lifosos veiklos sustabdymas turėtų skaudžias pasekmes ir krašto, ir šalies ekonomikai, jau nekalbant apie socialinę įtampą, kurią sukeltų daugiau kaip tūkstančio gerai apmokamų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų praradimas. Taigi dabar būtini skubūs, paties aukščiausio lygmens sprendimai, kad ši bendrovė galėtų dirbti toliau. Bendrovės veiklos tęstinumas turėtų būti ne tik Kėdainių krašto, bet ir visos valstybės prioritetas, susirinkime sakė Valentinas Tamulis, Kėdainių rajono meras.
AB Lifosa yra vienas stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės iždą papildė daugiau kaip 32,6 mln. Eur mokesčių.
100% Lifosos akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai EuroChem Group, kurios 90% priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei AIM Capital.
EuroChem Group kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka, kuriam taikomos ES sankcijos, nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas. Tačiau kaip konkrečiai tai padaryta, nepranešama.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti