Kaliningrado verslas prašo nuleisti kokybės kartelę

Be vakarietiškų technologijų, kurios tapo nebepasiekiamos, Kaliningrado srities pramonė teigia nepajėgsianti laikytis privalomų techninių reglamentų ir prašo sumažinti reikalavimus kokybei.
Valerijos Voitiukas, bedrovės Laboratorija riska, kuri užsiima programinių produktų, kompleksiškai vertinančių pramonės įmonių riziką kūrimu vadovas ir buvęs srities pramonės viceministras akcentuoja, kad nauja realybė pramonės įmonėms neleidžia užtikrinti techninių reglamentų reikalavimų laikymosi.
Jo teigimu, visas Rusijos verslas susidurs su sunkumais. O kalbėdamas apie Kaliningrado sritį pabrėžia, kad viskas, kas susiję su mechanine inžinerija, taps problema. Tiek automobilius surenkančiam Avtotor, tiek uosto terminalą valdančiai Sodružestvo.
Auginame sojas, tačiau joms apdoroti reikalinga speciali technologinė įranga, kuri gaminama tik Vakaruose. Ši įranga leidžia pasiekti europinius, tiek mūsų Eurazijos ekonominės sąjungos techninius reglamentus. Jeigu eksploatacijos metu ši įranga susidėvi, vadinasi, pakaitalo jai nėra, nėra rusiškų analogų, V. Voitiuką cituoja rugrad.eu.
Pramonės įmonių naudojama užsienio įranga yra priklausoma nuo komponentų ir eksploatacinių medžiagų.
Tai, kas apskaičiuota tūkstančiui ciklų, turi būti pakeista po tūkstančio ciklų. Jei nėra kuo keisti, įrenginys stovės, įspėja įmonės Laboratorija riska vadovas.
Jis neįžvelgia katastrofiškų pasekmių, jei ekstremaliu atveju valstybė imtųsi mažinti techninių reglamentų reikalavimus. Ir primena, kad 1960 m. galioję reikalavimai kokybei buvo žemesni, tačiau nei žmonės apsinuodydavo duona, nei kelnės plyšdavo, nei motociklai Ural lūždavo perpus. Tad jau geriau nuleisti kokybės kartelę, nei leisti žmonėms likti apiplyšusiems ir alkaniems.
Sergejus Lutarevičius, konservus gaminančios valstybinės korporacijos Za rodinu valdybos pirmininkas taip pat pažymi, kad maisto pramonėje daug importinių įrenginių ir siūlė neapsunkinti jiems gyvenimo.
Jo teigimu, įmonė ieško galimybės viską, kas europietiška, pakeisti analogais iš Kinijos ar kitų šalių.
Europos šalių pagaminta įranga, atsižvelgiant į euro kursą ir jų kainas, visada buvo pati brangiausia. Bet mes ją pirkome, nes ji buvo labai naši. Tie analogai, kurių dabar ieškosime, turiu galvoje atsargines dalis, gali kainuoti pigiau. Bet, deja, mūsų staklių gamyba atsilieka 15 metų. Tikiuosi, kad Pramonės ministerija pradės vytis prarastą laiką, kalba S. Lutarevičius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti