Svarstoma, kam akcijas perleido „Lifosos“ savininkas

Šiandien EuroChem paskelbė apie Andrejaus Melničenkos atsistatydinimą iš kompanijos direktorių tarybos nario pareigų. Jis taip pat nustojo būti EuroChem naudos gavėju. Specialistai neatmeta, kad jis gali sugrįžti.
Šis A. Melničenkos sprendimas buvo priimtas po to, kai jis įtrauktas į Europos Sąjungos sankcijų sąrašą, o dviem EuroChem užsienio įmonėms Lifosai Lietuvoje ir EuroChem Antwerpen Belgijoje kilo grėsmė, kad bus sustabdyta gamyba.
Visiškai įmanoma, kad A. Melničenka perleido EuroChem akcijas oficialiai su juo nesusijusiai įmonei arba perleido vienam iš savo giminaičių ar patikimų partnerių. Ši galimybė taip pat neturėtų būti nuvertinta, komentuoja analitinė agentūra Fertilizer Daily.
Skaičiuojama, kad ES sankcijos EuroChem veiklai gali turėti labai stiprių neigiamų pasekmių. Ir ne tik dėl sutrikdytos veiklos.
2021 metais EuroChem pardavė 5,8 mln. tonų gaminių į Europą, o tai sudarė 21% visų pardavimų. Pinigine išraiška tai yra 2,552 mlrd. USD, arba 25% pajamų. Jei Europos Sąjungos šalių vartotojai atsisakys įsigyti mineralinių trąšų iš EuroChem, jos finansiniai rodikliai gali kristi jau 2022 metų I ketvirčio pabaigoje, komentuoja specializuotas trąšų portalas fertilizerdaily.ru.
Lifosa ir EuroChem Antwerpen pirmosios susidurtų su krovinių siuntų į Europos Sąjungos šalis nutraukimu.
Ir galiausiai derybos tarp EuroChem ir Borealis Group dėl azoto verslo pirkimo gali būti sustabdytos. Borealis Group vadovybė gali nenorėti turėti reikalų su toksiška EuroChem, rašo Fertilizer Daily.
Prieš mėnesį Verslo žinios rašė, kad Rusijos EuroChem Group už 455 mln. Eur perka Austrijos chemijos gigantės Borealis AG azoto verslą.
Tuomet EuroChem pranešime rašyta, kad EuroChem Group pateikė įpareigojantį pasiūlymą ir pradėjo išskirtines derybas dėl Borealis grupės azoto verslo įsigijimo.
Sandorį ketinta užbaigti 2022 m. antrąjį pusmetį.
Lietuvoje planavo investuoti 150 mln. Eur
EuroChem yra viena iš trijų kompanijų pasaulyje, gaminanti azoto, fosforo ir kalio trąšas.
Grupė turi pagrindines gamyklas Rusijoje, Belgijoje, Kazachstane ir Lietuvoje, kuriose dirba daugiau nei 27.000 žmonių.
Į Lifosos gamyklos rekonstrukciją iki 2026 metų akcininkas planavo investuoti apie 150 mln. Eur.
Praėjusius metus Lifosa vadina vienais sėkmingiausių įmonės istorijoje. Preliminariais duomenimis, apyvarta viršijo 0,5 mlrd. Eur.
Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2022/02/03/eurochem-perka-austrijos-azoto-trasu-gamintoja#ixzz7N99uqpkP
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti