„Caverion Lietuva“ ir „Viking Malt“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius

Reklama publikuota: 2022-03-07
Salyklo gamintojos „Viking Malt“ ir inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrovės „Caverion Lietuva“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius. Bendrovės nuotrauka.
svg svg
Salyklo gamintojos „Viking Malt“ ir inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrovės „Caverion Lietuva“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius. Bendrovės nuotrauka.

Versle itin vertinama partnerystė, kai užsakovo ir tiekėjo santykis perauga į vertę kuriantį bendradarbiavimą. Stabilūs santykiai apdovanoja abi puses, jie reiškia gerai sustyguotus, patikimus procesus, nuspėjamą ir kokybišką rezultatą, o neretai – ir papildomas kompetencijas, kurias prireikus galima pasitelkti į pagalbą. Ne metais, o dešimtmečiais trunkančios partnerystės yra tikros sėkmės istorijos. Toks yra ir gamybos bendrovės „Viking Malt“ bei inžinerinių paslaugų ekspertų „Caverion Lietuva“ bendradarbiavimo pavyzdys.

Didžiausia Baltijos šalyse salyklo gamintoja „Viking Malt“ turi šešias gamyklas, viena jų – Lietuvoje. Panevėžyje įsikūrusi pilnai automatizuota gamykla per metus gamina 80 tūkst. tonų salyklo, kuriuo aprūpina ne tik Baltijos regiono, bet ir įvairių pasaulio šalių aludarius. 

Bendrovė naujos gamyklos projektą Lietuvoje pradėjo 2002 m. Statant gamyklą, elektros instaliacija, vėdinimo, šildymo bei šaldymo, vandentiekio, nuotekų, gaisrinės signalizacijos sistemų projektavimu ir diegimu rūpinosi konkursą laimėjusi bendrovė, šiandien žinoma „Caverion Lietuva“ vardu. Gamyklai pradėjus veiklą, įmonei buvo patikėta ir šių inžinerinių sistemų priežiūra. 

Už poros metų Panevėžio salyklo gamyklai sukaks dvidešimt metų. Lygiai tiek pat – du dešimtmečius – tęsiasi ir partnerystė su „Caverion Lietuva.“ Sutartį su šia inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrove jau ne kartą pratęsę „Viking Malt“ sako, kad tai – partneris, kurio indėlis į gamyklos darbą jau seniai peržengia vien formalias sutartinių funkcijų atlikimo ribas. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kliento įmonėje – kasdien dirbantis technikas 

Gamykloje kaip techninės priežiūros skyriaus darbuotojas kasdien dirba „Caverion“ technikas.
Gamykloje kaip techninės priežiūros skyriaus darbuotojas kasdien dirba „Caverion“ technikas. Bendrovės nuotrauka.

„Bendradarbiavimą su „Viking Malt“ pavadinčiau etaloniniu pavyzdžiu kalbant apie tarpusavio supratimą, vertybių atitikimą bei bendrų tikslų siekimą. Jaučiame besąlygišką pasitikėjimą iš kliento pusės dėl mūsų kompetencijos, paslaugų kokybės ir jų reikalingumo, o mes, savo ruožtu, stengiamės veikti proaktyviai, būti ne tiesiog paslaugų teikėju, o inžinerinio know-how partneriu. Užbėgti už akių gedimams, pasiūlyti patobulinimus, kurie duotų apčiuopiamus teigiamus rezultatus, įžvelgti tai, kas šiandien dar nematoma plika akimi, bet rytoj jau gali kelti problemų, patarti, pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis ten, kur jos galėtų būti klientui naudingos (net jei tai tiesiogiai nesusiję su mūsų įsipareigojimais) – taip mes suprantame partnerystę. Šis bendradarbiavimas yra būtent tokios partnerystės pavyzdys“, – kalba Darius Šokaitis, „Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo padalinio vadovas. 

Panevėžio gamykloje „Caverion“ atsakingi už šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, elektros energijos, vandentiekio ir nuotekų sistemas. Įmonė rūpinasi ir orinio šildymo įrenginių degiklių, katilinės įrengimų, technologinio šaldymo įrangos bei priešgaisrinės apsaugos technine priežiūra. 

Gamykloje kasdien dirba „Caverion“ technikas, kuris nuolat stebi inžinerinių sistemų darbą,  pirmasis reaguoja į bet kokius trikdžius ir yra kaip gamyklos techninės priežiūros skyriaus darbuotojas. Bendrovei, kuriai bet kokia prastova kainuoja didelius pinigus, toks operatyvumas reiškia dar didesnį saugumą ir patikinimą, kad svarbūs gamybiniai procesai nesustos dėl inžinerinių sistemų kaltės. Per du dešimtmečius tokia grėsmė šiai gamyklai neiškilo nė karto. 

Linas Strakšys, „Viking Malt“ Techninės priežiūros vadovas, pabrėžia, kad specialisto buvimas vietoje vargu ar būtų tiek vertingas, jei ne bendras visos jį nominavusios organizacijos siekis sklandžiai ir greitai spręsti kliento problemas. Anot jo, „Caverion Lietuva“ yra bendrovė, kuri ne tik labai operatyviai reaguoja į užklausas ir greit sprendžia klausimus, bet ir yra pasiruošusi pagelbėti bet kuriuo paros metu. Dar daugiau: būdami itin arti „Viking Malt“ gamybinių procesų ir reguliariai bendraudami, „Caverion“ specialistai visada pasiūlo pagalbą ten, kur jų žinios, kontaktai ar tiesiog žmoniškieji ištekliai gali praversti lojaliam klientui. 

„Jei kažkas atsitiko pas mus, jei kyla sunkumų dėl gamybos ar bet kur kitur, iškart pasisiūlo padėti. Matydami, kad gali pasitarnauti, pasiūlyti naudingų inovacijų, visada klausia, gal jums būtų įdomu ir naudinga?  Jų nereikia ieškoti, patys aktyviai ir neformaliai palaiko ryšį. Paprasčiausiai klausia – kuo mes jums galėtume padėti? Net jei ta pagalba, tokia, atrodytų, elementari, bet ji svarbi – pavyzdžiui, sutvarkyti gamyklos teritoriją, nuvalyti sniegą. Tai mums labai daug reiškia“, – apie glaudų bendradarbiavimą šneka L. Strakšys. 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1333?placement=

Rami galva ir planuojami kaštai 

Praėjusiais metais „Viking Malt“ į ilgamečių partnerių rankas perdavė dar vieną atsakomybės sritį – pastatų konstrukcijų priežiūrą. 

„Jie išsyk pamatė pastatuose tokių vietų, kurias iš tiesų reikėtų tvarkyti, tik anksčiau jos tiesiog niekam nekrito į akis. „Caverion“ turi tikrai gerus specialistus, kurie geba aptikti kartais ir menkai pastebimus, bet reikšmingus dalykus. Jų privalumai – aukšta kvalifikacija ir patirtis. Ypač patirtis, nes būtent per ją ateina supratimas ir profesionalumas“, – pasakoja L. Strakšys. 

2021m. „Caverion Lietuva“ integravo LOTO saugos sistemą gamyklos katilinėje ir šaldymo agregatų patalpose.
2021m. „Caverion Lietuva“ integravo LOTO saugos sistemą gamyklos katilinėje ir šaldymo agregatų patalpose. Bendrovės nuotrauka.

„Caverion Lietuva“ vieninteliai Lietuvoje teikia tokį platų inžinerinių paslaugų spektrą. Per 28 veiklos metus bendrovė sukaupė turtingos patirties dirbdama su įvairių sričių užsakovais, vykdydama ir mažesnius, ir itin kompleksiškus projektus. Šiandien įmonėje dirba 450 profesionalių inžinierių, technikų, darbų vadovų ir kitų specialistų, kurie nuolat atestuojami, kelia kvalifikaciją.  Profesionalių žinių ir didelės patirties bagažas itin praverčia mezgant atsakingus ir sąžiningus santykius su savo klientais, kurie dažnai pasitelkia „Caverion“ kompetencijas spręsdami ir klausimus dėl naujos įrangos įsigijimo, jos veikimo efektyvumo, įvairių rekonstrukcinių, plėtros projektų ir panašiai. 

Kita vertus, D. Šokaitis neslepia, kad rinkoje apie priežiūros kompanijas vyrauja skeptiška nuomonė ir tai yra iššūkis, tačiau „Caverion Lietuva“ požiūris į savo vaidmenį teikiant paslaugas – kardinaliai priešingas. 

„Kartais jaučiasi tas stereotipas rinkoje, kad rangovas būtinai apgaus, nepadarys, ką žadėjęs. Būna, išgirstame, kad neva visos priežiūros kompanijos vienodai nieko nedirba, tik vieni nedirba už brangiau, kiti – už pigiau. Mūsų veiklos principai kitokie. Mes išties dirbame ir dirbame ne formaliai, bet taip, kad klientui nereikėtų sukti galvos dėl tų sričių, kurias kuruojame. Net matydami problemą, kurios negalime išspręsti, atvirai apie ją kalbame, pasakome, kad patys nesutvarkysime, tačiau galime padėti organizuojant darbus iš šalies. Bet nenutylime, nenumojame ranka, kad ne mūsų sritis. Tada ir išsivysto toks abipusiai naudingas bendradarbiavimas, kuris ne tik kuria vertę, bet ilgalaikėje perspektyvoje ir finansiškai apsimoka“, – tikina „Caverion Lietuva“ padalinio vadovas. 

Iniciatyvus požiūris į gamybos procesų priežiūrą pašalina neplanuotas prastovas ir padidina gamyklos produktyvumą, o renkami ir analizuojami inžinerinių sistemų duomenys leidžia numatyti būsimas investicijas ir vykdyti racionalią priežiūrą. Visa tai lemia mažesnius eksploatacinius kaštus, kurie neabejotinai yra dar viena labai svarbi tikrosios partnerystės su priežiūros kompanija vertė klientui. 

Visgi anot „Viking Malt“ atstovo, esminis sklandaus bendradarbiavimo faktorius yra ne kas kita, kaip žmonės. Jis itin vertina situaciją, kai abi pusės iš pusės žodžio supranta viena kitą, kai partneriui nebereikia ilgai aiškinti savo problemų ar pageidavimų, o šis žino, kas klientui svarbu. 

„Aš turiu įvairios bendradarbiavimo patirties, nes samdėme ir samdome ne vieną išorės paslaugų teikėją. Labiausiai dirbti trukdo žmonių kaita. Išaiškini viską vienam vadybininkui, žiūrėk, po kurio laiko jau ateina naujokas, ir vėl viskas iš naujo, prireikia laiko, kol perpranta mūsų veiklos niuansus. Todėl labai džiugu ir tikrai be galo patogu, kai santykiai su partnerio žmonėmis nusistovėję ir su jais dirbi metai iš metų. Kalbu ne tik apie „Caverion“ Panevėžio padalinio darbuotojus, su kuriais, aišku, palaikome glaudžiausius ryšius, bet ir įmonės vadovus. Toje įmonėje netrūksta ilgamečių profesionalų ir mums tai – labai didelis privalumas. Todėl manau, kad su „Caverion Lietuva“ sėkmingai bendradarbiausime tol, kol jie išsaugos savo gerus specialistus“, – dėsto L. Strakšys. 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Rašyti komentarą 0
V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
09:57
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 2

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
05:45
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31
„Gren“ įsigijo „Energia Verde“ Latvijoje

Baltijos šalyse šilumos energiją gaminanti bendrovė „Gren“ užbaigė įsigijimo sandorį, pagal kurį iš „BaltCap...

Rinkos
2022.03.31
EIB skolina 43 mln. Eur Vilniaus šilumos tinklų modernizavimui

Europos investicijų bankas (EIB) bendrovei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skolina iki 43 mln. Eur. Bankas ir...

Pramonė
2022.03.31
Vyriausybė balandį planuoja siūlymus dėl vėjo ir saulės parkų sausumoje plėtros 2

Ingrida Šimonytė, ministrė pirmininkė, teigia, jog atsinaujinančių energetikos išteklių plėtra yra vienas...

Pramonė
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku