Jungtinės Tautos priėmė istorinę rezoliuciją plastiko taršai užbaigti

Pirmą kartą istorijoje pasaulio lyderiai priėjo sutarimo pažaboti plastiko taršą. Jungtinių Tautų rezoliucijoje numatytas ambicingas siekis teisiškai įpareigoti valstybes kovoti su šia problema.
Tai tiesiog nuostabus pavyzdys, ką pasaulis gali padaryti, kai dirbame kartu", Washington Post sako JAV delegatė Monica Medina, valstybės sekretoriaus padėjėja vandenynų ir tarptautinių aplinkosaugos ir mokslo reikalų klausimais.
Tai yra plastiko rykštės šioje planetoje pabaigos pradžia. Manau, kad į tai atsigręšime kaip į mūsų vaikų ir anūkų dieną", džiaugiasi ji.
Nutarime raginama sukurti tarpvyriausybinį derybų komitetą, kuris iki 2025 metų turės parengti specialią sutartį.
Joje, be kita ko, tikimasi pabrėžti būtinybę įgyvendinti tvarų ir saugų plastiko produktų gyvavimo ciklą, skatinti nacionalinį ir tarptautinį bendradarbiavimą, siekiant sumažinti plastiko taršą jūrose, rengti, įgyvendinti ir atnaujinti nacionalinius šalių veiksmų planus kovojant su plastiko atliekomis.
Plastiko tarša išaugo į epidemiją. Šiandienine rezoliucija mes oficialiai pradedame gijimą, sakė Espenas Barthas Eideas, Jungtinių Tautų (JT) aplinkos asamblėjos prezidentas ir Norvegijos klimato ir aplinkos ministras.
Pasak Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjos, plastiko tarša išaugo nuo dviejų milijonų tonų 1950 m. iki 348 milijonų tonų 2017 m. ir tapo pasauline pramonės šaka, kurios vertė siekia 522,6 mlrd. USD. Manoma, kad iki 2040 m. jos pajėgumai padvigubės.
Anot JT, plastiko gamybos ir taršos poveikis planetos krizei yra trejopas: klimato kaitai, gamtos nykimui ir taršai. Plastikas kenkia žmonių sveikatai ir gali paveikti vaisingumą, hormonų, medžiagų apykaitos ir neurologinę veiklą, o atviras plastiko deginimas prisideda prie oro taršos.
Kad neapdairus plastiko vartojimas yra visuotinė problema, rodo ir apklausos.
Trys ketvirtadaliai žmonių visame pasaulyje nori, kad vienkartinis plastikas būtų kuo greičiau uždraustas.
Nuo 2019 m. visiškam draudimui pritariančių žmonių skaičius paaugo 4% punktais nuo 71% iki 75%, o kad būtų naudojama mažiau plastiko pakuočių pasisako 82%, kai prieš trejus metus šis skaičius siekė 75%, rodo IPSOS rezultatai.
Apklausoje dalyvavo daugiau nei 20.000 žmonių 28 šalyse.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti