„Continental“ patvirtina anksčiau skelbtų planų nekeičianti: šiemet Kaune samdys dar 300 darbuotojų

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad dėl politinės situacijos susklosčiusios su Kinija, Continental gali pasitraukti iš Lietuvos , Shayanas Ali, Continental Automotive Lithuania vadovas, atsako į klausimus.
Sakykite, prašom, ar informacija yra pagrįsta? Ar Continental svarsto apie pasitraukimą?
Susidariusios politinės situacijos nekomentuojame. Nepriklausomai nuo to, jokių naujienų dėl mūsų planų Lietuvoje pasikeitimo nėra. Mūsų planai Lietuvoje tokie patys, kokius skelbėme nuo pat pradžių 1.500 darbo vietų ir daugiau nei 185 mln. Eur investicijų. Toliau sparčiai augame šiemet tikimės, jog mums pavyks pasamdyti dar 300 darbuotojų Kaune.
Ar eksporto iš Lietuvos boikotas į Kinijos rinką paveikė Continental Kaune?
Kaune gaminamus elektronikos produktus eksportuojame į visą pasaulį, tad neabejotinai buvome paveikti susidariusios situacijos. Dėjome visas pastangas prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių.
Ar buvote patenkinti 2021ųjų kompanijos rezultatais, ar pasiekėte užsibrėžtus tikslus?
Galiu komentuoti tik apie Continental Lietuvoje rezultatus, bendri korporacijos rezultatai bus pristatyti tik kovo mėnesį.
Kalbant apie gamyklos Kaune rezultatus ir tikslų pasiekimą, atsakymas būtų ir taip, ir ne. 2021 m. rezultatuose dar vis aiškiai matosi per COVID-19 pandemiją prasidėjusios ir toliau besitęsiančios komponentų krizės padariniai. Elektronikos gamybai būtinų komponentų trūksta visame pasaulyje, tad ir mes nebuvome išimtis. Tai lėmė ir atitinkamą tikslų peržiūrėjimą bei pritaikymą prie realios situacijos.
O tai kas buvo mūsų kontrolėje ir ką turėjome įvykdyti pavyko. Kauno gamyklos komanda, nors dar ir jauna savo patirtimi, yra motyvuota. Šalia sparčiai augančių gamybos pajėgumų, dar turime užtikrinti, kad atitinkame pasaulinius automobilių gamybos sektoriaus reikalavimus. Tad laiko pailsėti tarp auditų, sertifikatų įgyjimo ir kitų procedūrų, reikalingų mūsų jaunai gamyklai, tikrai neturime.
Kokie, jūsų manymu, sprendimai lėmė sėkmę paskutiniais veiklos metais?
Daug veiksnių prisidėjo prie sėkmės, tačiau išskirčiau du esminius. Pirmiausia, labai greitai ir griežtai reagavome į pandemiją. Gamykloje įsivedėme griežtą prevencinę politiką dar prieš paskelbiant karantiną šalyje. Visą laikotarpį viduje taikėme griežtesnius ribojimus, nei buvo šalyje. Tikrai ne visada darbuotojai buvo patenkinti, visi buvome pavargę nuo ribojimų, tačiau mūsų atveju tos priemonės tikrai pasiteisino per visą pandemijos laikotarpį neturėjome nei vieno vidinio atvejo gamykloje, t.y. nebuvo nei vieno susijusio užsikrėtimo darbo aplinkoje. Tai tikrai įspūdingas pasiekimas 500 žmonių dydžio komandai.
Kitas svarbus dalykas sėkmei didelis dėmesys gamybinių žaliavų, medžiagų ir komponentų valdymui. Kaip ir minėjau anksčiau, elektronikos gamybai reikiamų komponentų krizė palietė visą pasaulį. Tai reiškė, kad turime gerokai perdėlioti gamybos procesą, pergalvoti prioritetus, koncentruotis maksimaliai į tai, kaip sumažinti brokuotų produktų skaičių, nes kiekvienas produktas šios krizės metu - itin vertingas. Kai trūksta detalių iš gamyklų neišvažiuoja automobiliai. Dėl to, kaip dauguma turbūt pastebėjo, norint įsigyti automobilį pastaruoju metu reikia ilgai palaukti. Tad stengėmės, kaip galėjome, produktus gaminti kuo efektyviau ir greičiau kad daugiau mūsų klientų gaminamų mašinų galėtų būti pilnai sukomplektuotos ir keliautų pas vartotoją.
Kokie jūsų planai Lietuvoje 2022-iesiems?
2021 m. prie komandos sėkmingai prisijungė daugiau nei 250 žmonių. Šiemet norime augti dar greičiau, tad planuose dar 300 specialistų paieškos. Pradėjome aktyviai samdyti ne tik Kaune, bet ir Jonavoje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose ir kituose miesteliuose aplink. Didelį augimą matome ne tik komandos dydyje, bet ir profesiniame augime: per 2021uosius pareigose pakilo trečdalis mūsų darbuotojų. Labai džiaugiames visokeriopai augančia bendruomene.
Šiemet taip pat pradėsime gaminti daug naujų produktų Kaune. Jei situacija bus stabili ir planai pavyks produktų, gaminamų Kaune, portfolio bus kur kas didesnis, turėsime dar daugiau aukštos pridėtinės vertės ir technologiškai itin pažengusių technologijų gamybą Kauno padalinyje.
Taip pat planuojame jau šiemet baigti pirmosios plėtros etapo statybas, tad turėsime dvigubai didesnes gamybos patalpas, nei turime šiandien.
Kokių specialistų trūkumą labiausiai jaučiate Kaune ar Lietuvoje?
Sunku rasti žmonių, kurie turėtų patirties automobilių elektronikos srityje. Kyla iššūkių ieškant kokybės kontrolės ir įrenginių priežiūros specialistų, sudėtingus elektronikos gamybos procesus išmanančių žmonių, ypač trūksta patyrusių inžinierių.
Ne pirmus metus jaučiame, kad nėra lengva rasti elektronikos ir automatikos specialistų. Vis sunkiau randame procesų, kokybės, įrangos priežiūros inžinierių ir technikų. Pradėjome dairytis už Kauno rajono ribų bei specialistų iš kitų šalių. Taip pat visomis išgalėmis bandome prisidėti ir prie specialistų Kaune auginimo.
Kokių daugiausiai specialistų reikės šiemet?
Kadangi samdysime 300 žmonių, mums reikalingų specialistų profilis labai įvairus. Ieškosime kolegų į administracijos pozicijas, kur reikia finansų, logistikos, projektų valdymo, žmogiškųjų santykių valdymo specialistų. Reikės nemažai duomenų analitikų, projektų vadovų paslaugų tiekimo ir klientų aptarnavimo funkcijoms.
Toliau intensyviai ieškosime žmonių į gamybą: operatorių, technikų, gamybos linijų vadovų. Ir žinoma, su tokiu technologiškai pažangiu produktų portfolio, kokį planuojame šiemet, neapsieisime be inžinierių, besispecializuojančių kokybės, procesų, įrenginių priežiūros, automatikos ir kitose srityse.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti