2020-ieji – „Grigeo Klaipėdos“ pokyčių metai: po skandalo sustiprintas dėmesys tvarumui ir aktualioms problemoms

Reklama publikuota: 2021-01-07
svg svg

Prabėgus vieneriems metams nuo incidento, kai į Kuršių marias tekėjo nepilnai apvalytos nuotekos, „Grigeo Klaipėda“ ir toliau nuosekliai tęsia pokyčius, kad panašios istorijos daugiau nepasikartotų. Kaip sako bendrovės generalinis direktorius Tomas Eikinas, 2020-ųjų sausio 7 dieną paaiškėję faktai tapo didžiausia pamoka, kurią „Grigeo Klaipėda“ pasiryžusi paversti esminiais pokyčiais, leisiančiais įmonei žengti tvarumo keliu bei prisidėti prie Klaipėdos bendruomenei aktualių problemų sprendimo. Būtent tam tikslui praėjusių metų pabaigoje buvo pristatytas įmonės atsinaujinimo planas, apimantis pagrindines veiklos sritis, kurio įgyvendinimą bendrovė kryptingai tęs ir šiemet.

Siekia greičiau kompensuoti žalą

„Grigeo Klaipėda“ nuo pat pradžių prisiėmė ir prisiims atsakomybę už savo veiklą, todėl siekdama nustatyti žalos aplinkai faktą ir mastą, pasitelkė tarptautinius ekspertus „TIG Environmental“, kurie praėjusiais metais atliko ne vieną mėnesį trukusį ekspertinį tyrimą ir pateikė savo išvadas.

„Bendrovės prioritetas yra kuo greičiau objektyviai išsiaiškinti poveikį gamtai bei atkurti pirminę aplinkos būklę, todėl patys iniciavome užsienio ekspertų tyrimą. Remiantis skaičiavimais ir užsienio ekspertų išvadomis, „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų paveiktas Kuršių marių plotas turėjo būti ribotas, o poveikis žuvims bei zooplanktonui nepadarytas“, – kalba T. Eikinas.

„Grigeo Klaipėda“, vos tik gavusi nepriklausomų užsienio ekspertų išvadas, jas perdavė Aplinkos apsaugos departamentui, Aplinkos apsaugos agentūrai bei Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Kadangi nesame aplinkosaugos ekspertai, neturime kompetencijos vertinti šios informacijos. Todėl ji buvo perduota atsakingoms institucijoms tikintis, kad jos toliau galės tęsti tyrimo eigai būtinus veiksmus. Taip pat ir toliau bendradarbiaujame bei palaikome dialogą, teikiame visą turimą informaciją, kad tyrimas būtų kuo greičiau baigtas“, – tikina „Grigeo Klaipėdos“ vadovas.

Prioritetas tvarumui ir aplinkosaugai

Praėjusiais metais „Grigeo Klaipėda“ taip pat nuodugniai peržiūrėjo savo veiklos ir vadybos procesus ir atliko ne vieną auditą, padėjusį ištaisyti silpnąsias vietas bei žengti tvarumo keliu. Pavyzdžiui, pasaulinė kokybės užtikrinimo ir rizikos valdymo organizacija DNV GL po spalio mėnesį atlikto papildomo audito „Grigeo Klaipėdoje“ priėmė sprendimą įmonei sugrąžinti atitikimą aplinkosauginiams standartams žymintį sertifikatą ISO 14001, kuris buvo suspenduotas 2020-ųjų sausį.

Šio sertifikato susigrąžinimas bendrovei yra itin svarbus ne tik norint įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, tačiau ir siekiant susigrąžinti visuomenės bei klientų pasitikėjimą. „Tai yra įrodymas, kad ne tik pasimokėme iš praeityje padarytų klaidų, bet ir ėmėmės reikšmingų pokyčių, jog panašūs incidentai bendrovėje daugiau nepasikartotų. Mums svarbu ne tik turėti šį sertifikatą, bet ir savo veiklą grįsti reikalavimais, kurie jam keliami. Todėl atitinkamai stipriname „Grigeo Klaipėdos“ vadovų komandą, rengiame ir ketiname įgyvendinti naują tvarumo strategiją, padėsiančią pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – sako T. Eikinas.

DNV GL vykdyto audito buvo įvertinta, kad šiuo metu „Grigeo Klaipėda“ turi galiojantį TIPK leidimą bei galiojančią sutartį su „Klaipėdos vandeniu“ dėl gamybinių nuotekų valymo, todėl atitinka teisinius reikalavimus. Audito metu taip pat buvo vertinamas vadovybinės analizės ir vidaus auditų procesų rezultatyvumas, vadybos sistemos atnaujinimai, sertifikavimo ženklų ir sertifikavimo nuorodų naudojimo kontrolė bei įmonės iškelti tikslai. Šis sertifikatas yra bendrovės brandos įvertinimas, atspindintis jos požiūrį į tvarumą, aplinkosaugą bei socialinę atsakomybę.

Sprendžia bendruomenei aktualias problemas

„Grigeo Klaipėdai“ teko susidurti ir su nuotekų valymo iššūkiais, kurie palietė ir Klaipėdos miesto gyventojus. Kadangi iki šiol areštuoti fabriko nuotekų valymo įrenginiai Dumpiuose, šiai dienai „Grigeo Klaipėdos“ nuotekomis rūpinasi „Klaipėdos vanduo“. Tiesa, jų pajėgumai nėra technologiškai pritaikyti bendrovės nuotekų valymui, todėl „Grigeo Klaipėdai“ ne kartą teko priverstinai stabdyti savo darbą. Taip pat „Grigeo Klaipėdai“ ieškant sprendimų, kaip sumažinti nuotekų taršą, buvo jaučiamas nemalonaus kvapo suaktyvėjimas prie fabriko Klaipėdoje.

„Todėl ėmėme diegti pažangius technologinius sprendimus. Taip pat praėjusių metų pabaigoje parengėme bei pradėjome įgyvendinti statybos techninį projektą, kuriuo remiantis pradėti tiesti nuotekų tinklai, leisiantys atlikti dalinį nuotekų valymą Dumpiuose. Šis projektas stabilizuotų „Klaipėdos vandens“ nuotekų valyklos apkrovas bei padėtų spręsti „Grigeo Klaipėdos“ fabriko aplinkoje suaktyvėjusių kvapų problemą“, – aiškina T. Eikinas.

Šiuo metu yra įgyvendinamas antrasis statybų etapas iš trijų. Techniniame projekte numatyti ir šiuo metu įrenginėjami nuotekų tinklų statybos sprendimai yra suderinti su visomis atsakingomis institucijomis, o statybos leidimą išdavė Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Užbaigus darbus būtų nutiesta nuotekų transportavimo trasa, sujungianti Dumpių valymo įrenginius su „Klaipėdos vandens“ nuotekų valykla. Valymo įrenginiai Dumpiuose pradės veikti tik gavus atitinkamų institucijų leidimus juos eksploatuoti.

„Vykdydami šį projektą griežtai laikomės visų nustatytų sąlygų ir reikalavimų, o dėl kiekvieno etapo darbų informuojame Klaipėdos apygardos prokuratūrą. Tiesa, kad įrenginiai Dumpiuose galėtų pradėti pilnai veikti, bendrovei dar teks pasirūpinti ir veiklos įteisinimu Taršos integruotos prevencijos kontrolės leidime bei sudaryti ilgalaikę nuotekų tvarkymo sutartį su „Klaipėdos vandeniu“. Taip pat turi būti panaikinti teisėsaugos institucijų nustatyti draudimai naudoti esamus valymo įrenginius. Kadangi šis klausimas aktualus ne tik „Grigeo Klaipėdai“, bet ir visai miesto bendruomenei, labai tikimės atsakingų institucijų objektyvaus požiūrio į situaciją“, – sako T. Eikinas.

Darbų nestigo visus metus

2020-ieji „Grigeo Klaipėdai“ iš tiesų buvo pokyčių metai, lydimi plataus spektro darbų. Bendrovėje atliktas tarptautinės bendrovės AFRY auditas, apimantis aplinkosaugos, darbuotojų saugos bei sveikatos ir veiklos procesų sritis. Po audito buvo suformuluotos išvados bei pateiktos 48 rekomendacijos, iš kurių didžioji dalis jau yra įgyvendinta, o likusias jau baigiame įgyvendinti. Įmonėje taip pat peržiūrėta ir patvirtinta nauja įmonės valdymo struktūra, sukurta tvarumo vadovo pozicija bei įdarbintas kompetentingas tvarumo vadovas. Naujoji vadovybė bus atsakinga už parengtos tvarumo strategijos įgyvendinimą. O aplinkos taršos sprendimų kūrimui Klaipėdos regione bei aplinkosaugos specialistų rengimui Klaipėdos universitetui skirta 0,5 mln. Eur parama.

Sprendžiant kvapų problemą 2020 m. pradėta įgyvendinti „Buckman“ parengta kvapų priežasčių nustatymo programa bei pradėta naudoti „AirBorn“ sistema, skirta neutralizuoti ne tik išsiskiriančius kvapus, bet ir jų sukėlėjus. Kartu įdiegta kvapų monitoringo sistema, kurią sudaro elektrinė nosis dėl kvapų matavimo fabriko aplinkos ore su hidrometeorologijos duomenų stotele. Galiausiai, visus metus „Grigeo Klaipėda“ reguliariai dezinfekavo dalį baseinų, kad mažėtų mikrobiologija bei jų skleidžiami sieros vandenilio ir amoniako kvapai, o iš Dumpių buvo išvežta 30 000 tonų komposto.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Ukraina: Rusija Zaporižios atominę elektrinę naudoja kaip ginklų bazę

Ukrainos branduolinė agentūra penktadienį pareiškė, kad Rusija naudoja didžiausią Europoje atominę elektrinę...

Rusija: galutinis dokumentas dėl Ukrainos grūdų eksporto atblokavimo – jau netrukus

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pareiškė, kad po šią savaitę Turkijoje vykusių derybų su Kyjivu...

Logistika
2022.07.15
Lenkija susitarė su Norvegija dėl 5 mlrd. kubų dujų importo

Lenkijos vyriausybės kontroliuojama dujų monopolininkė „Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo“ (PGNiG)...

Rinkos
2022.07.15
Birželį labiausiai ieškota kvalifikuotų darbininkų

Birželį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis iš 32.700 laisvų darbo vietų, įregistruotų Užimtumo tarnyboje.

Vadyba
2022.07.15
Rusijos pramonės padėtis blogėja, dugnas dar nepasiektas 2

Nors Rusijos valdžia tvirtina, kad Rusijos pramonė sankcijų smūgį atlaikė, tyrimai rodo, kad sektoriaus...

Pramonė
2022.07.15
Kinija atšaukia embargą australietiškoms akmens anglims, siekia mažinti priklausomybę nuo rusiškų 1

Kinija ieško alternatyvos rusiškoms akmens anglims – planuoja atšaukti pusantrų metų galiojantį neoficialų...

Rinkos
2022.07.15
„Šiaulių dujotiekio statybos“ vadovui šokas dėl inicijuojamo bankroto 6

Vienai iš Lietuvos ir Lenkijos magistralinio dujotiekio (GIPL) ir kitų svarbių energetikos objektų statytojai...

Statyba ir NT
2022.07.15
Eksportuotojų šiandiena: kėdės dabar, pinigai už jas – vis vėliau Premium

Lietuvos verslas, siekdamos išsilaikyti infliacijos krečiamose eksporto rinkose, nusileidžia partnerių iš...

Finansai
2022.07.15
Auditorius abejoja dėl I. Udovickio UAB „Melt water“ tolesnės veiklos Premium 1

Verslininko Igorio Udovickio kontroliuojama stalo vandens UAB „Melt water“ priversta į nuostolius nurašyti...

Pramonė
2022.07.15
Tvarumo link: „Kalnapilio“ nealkoholinis alus gaminamas tausojant energiją Verslo tribūna 3

Dauguma gamintojų suka tvarumo link – diegia inovacijas ir tobulina gamybą, kad kuo mažiau suvartotų...

Tvarus verslas
2022.07.15
Įstaigų ir organizacijų vėjo ir saulės elektrinėms – 25 mln. Eur paramos 2

Nuo penktadienio valstybės ar savivaldybių institucijos, religinės bendruomenės ir organizacijos gali teikti...

Pramonė
2022.07.14
Rusijos įmonės prašo mažinti etikečių dydį, nes stinga popieriaus ir dažų

Rusijos gamybininkai siūlo sumažinti etikečių dydį, kad būtų taupomas popierius ir dažai. Jų nuomone, ant...

Pramonė
2022.07.14
Kaliningradas: EK rekomendacijos panaikina virš 80% tranzito apribojimų 11

Europos Komisijos (EK) išaiškinimas panaikino daugiau kaip 80% Kaliningrado tranzito apribojimų,...

Pramonė
2022.07.14
„Bosch“ į lustų gamybą investuoja 3 mlrd. Eur

Vokietijos inžinerijos grupė „Bosch“ pristatė planus dėl 3 mlrd. Eur investicijų į lustų gamybos pajėgumus...

Inovacijos
2022.07.14
Vokietija sutarė su „TotalEnergies“ dėl dujų importo tanklaiviais didinimo

Prancūzijos energetikos milžinė „TotalEnergies“ padės Vokietijai šiais metais importuoti daugiau gamtinių...

Pramonė
2022.07.14
Latviai įstatymu uždraudė nuo 2023-ųjų importuoti rusiškas dujas 1

Latvijos parlamentas (Saeima) ketvirtadienį per galutinį svarstymą priėmė Energetikos įstatymo pataisas,...

Pramonė
2022.07.14
Saulės energetikos pramonė: puolame į Kinijos glėbį Premium

Europai, siekiančiai atsikratyti priklausomybės nuo rusiškų naftos ir dujų, gresia atsinaujinančios...

Pramonė
2022.07.14
„Ignitis renewables“ užsitikrino prijungimą 252 MW galios saulės elektrinei

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ užsitikrino prijungimo galią elektros...

Pramonė
2022.07.14
Dviračių paklausos bumas „Baltik vairo“ pelną išaugino 2,5 karto Premium

Palankios tendencijos sektoriuje Šiaulių dviračių gamybos UAB „Baltik vairas“ pardavimo pajamas per 2021 m.

Pramonė
2022.07.14
Skelbiame TOP 1000: verslo lyderiai prisitaikė prie pandemijos, taikosi prie infliacijos Premium

Per antruosius pandemijos metus didžiausios Lietuvos įmonės dar kartą įrodė stulbinantį gebėjimą prisitaikyti...

Finansai
2022.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku