Elektros sutrikimai: neapsisaugojusioms įmonėms sukelia tūkstantinių nuostolių

Reklama publikuota: 2020-12-14
„Eaton Electric“ padalinio Lietuvoje atstovas Juozas Zavalis.
svg svg
„Eaton Electric“ padalinio Lietuvoje atstovas Juozas Zavalis.

Elektros tiekimo sutrikimai pramonės sektoriuje gali reikšmingai sutrikdyti įmonių veiklą ir paveikti rezultatus. „Eaton Electric“ padalinio Lietuvoje atstovo Juozo Zavalio pastebėjimais, kiekvienas toks sutrikimas gali ne tik turėti įtakos veiklos procesams, bet ir sukelti įrangos gedimų, o patirti nuostoliai gali būti skaičiuojami dešimtimis tūkstančių eurų. Vis tik šių iššūkių paprasta išvengti, į pagalbą pasitelkiant nepertraukiamo maitinimo šaltinius.

Sutrikdo gamybos ir veiklos procesus

Pramonės sektoriaus rezultatyviam darbui sklandus energijos tiekimas yra esminis faktorius, o elektros tiekimo sutrikimai turi tiesioginių pasekmių rezultatams, pastebi J. Zavalis. „Tam tikri gamybos procesai yra itin jautrūs, todėl net menkiausias elektros energijos tiekimo sutrikimas gali sustabdyti gamybą iki dvylikos valandų – tiek gali prireikti, kol iš naujo pavyksta paleisti gamybos liniją. Tai ypač aktualu, jei dirbama su karštomis medžiagomis, tokiomis kaip plastikas ar stiklas, arba su ilgalaikiais gamybos procesais. Pavyzdžiui, biotechnologinių procesų metu sutrikęs energijos tiekimas gali pareikalauti paleisti viską nuo pradžių“, – paaiškina inžinierius.

Eksperto teigimu, kiekvienas toks gamybos linijos procesų sustabdymas ir atstatymas gali kainuoti nuo kelių iki dešimčių tūkstančių eurų. Patiriamiems nuostoliams įtakos turi daug faktorių, tarp kurių – ir gaminamos produkcijos pobūdis ar elektros tiekimo nutrūkimo laikas. Be to, problemų dėl minėtų sutrikimų patiria ir verslo įmonės, tik pastarosios nuostolius matuoja prarastomis darbo valandomis ir sukurta verte.

nuotrauka::1 left

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Gali sugadinti įrangą

Elektros tiekimo sutrikimai gali sukelti ir kitų pasekmių – pavyzdžiui, sugadinti įmonės turtą. Dėl trumpalaikių įtampos svyravimų gali sugesti įranga ir tokia grėsmė gali pasitaikyti bet kurio sektoriaus įmonei.

„Net ir mažas elektros energijos sutrikimas sukelia vadinamąjį elektros smūgį – viršįtampius, kurie gali sudeginti kompiuterius, visą gamybos įrangą ar atskirus jos elementus. Tokiu atveju, net jei tai bus vienas įrangos elementas, tačiau jį pakeisti užtruks savaitę, stos visas gamybos procesas“, – problematiką dėsto inžinierius.

Priklauso nuo orų ir infrastruktūros

Elektros energijos tiekimas dažniausiai sutrinka dėl prastų oro sąlygų, tačiau tai gali nutikti ir dėl elektros tinkluose vykdomų perjungimų ar atliekamų kitų darbų, taip pat dėl nutikusių avarijų – trumpojo jungimo ir pan.

„Elektros tiekimo sutrikimai labai priklauso ir nuo elektros tinklų būklės arba išvystytos infrastruktūros teritorijoje, kurioje įsikūrusi įmonė. Mieste tinklų infrastruktūra pakankamai gera, o štai nutolusiose vietovėse, ypač kur yra daug oro linijų, bet koks orų svyravimas – didesnis vėjas, perkūnija, tam gali turėti didelės įtakos. Štai vienas iš mūsų klientų, įsikūrusių šalia Vilniaus, teigė vien per pavasarį suskaičiavęs 22 elektros smūgius – trumpalaikius įtampos dingimus“, – patirtimi dalijasi J. Zavalis.

Pasak inžinieriaus, elektros energijos svyravimai įmonėje jaučiami net tuomet, kai gedimas įvyksta išoriniuose elektros tinkluose. Taip yra dėl to, kad tuos sutrikimus jaučia visi tos elektros tiekimo grandinės vartotojai.

Sprendimas – nepertraukiamo maitinimo šaltiniai

Siekiant išvengti minėtų rizikų bei nuostolių, tinkamiausios priemonės parenkamos išanalizavus konkrečią situaciją. Vis tik universalus sprendimas įmonėms – įsirengti nepertraukiamo maitinimo šaltinius (NMŠ) ir jais apsaugoti jautriausias elektros sutrikimams vietas. Tai gali būti tiek pati gamybos linija, atskiri gamybos įrenginiai, tiek valdymo grandinės ir t. t. „Eaton Electric“ yra pirmaujantis kokybiškų nenutrūkstamo maitinimo šaltinių tiekėjas, kurio sprendimai pagaminti taip, kad aukštos kokybės rezervinį maitinimą galėtų tiekti įvairiai įrangai, pradedant staliniais kompiuteriais ir baigiant didelėmis gamyklomis.

„Kiekviena gamyba pasižymi savo specifika ir iššūkiais. Įmonėms, kurios kenčia nuo pasikartojančių trumpalaikių įtampos svyravimų ar dingimų, vadinamųjų „mirksiukų“, „Eaton Electric“ rekomenduoja įsidiegti NMŠ su superkondensatoriais. Pramonės įmonės įprastai turi neblogai išvystytą infrastruktūrą ir būna numačiusios kelis elektros tiekimo įvadus. Pastarieji apsaugo nuo ilgalaikių įtampos dingimų, tačiau neapsaugo nuo trumpalaikių. Todėl toks sprendimas, kaip NMŠ su papildomais akumuliatoriais ar superkondensatoriais, padeda išspręsti šiuos uždavinius“, – teigia J. Zavalis.

Verslo įmonėms, kurių pagrindinės darbo priemonės yra kompiuteriai ir panaši įranga, reikalingas tam tikras laikas, kuomet būtų galima išsaugoti atliktus darbus ir saugiai išjungti įrangą, todėl joms siūloma įsidiegti NMŠ su standartinėmis baterijomis.

nuotrauka::2 right

Atsižvelgia į efektyvumą ir atsiperkamumą

J. Zavalio pastebėjimais, anksčiau įmonėms lemiamas kriterijus renkantis tokią įrangą dažniausiai būdavo kaina, tačiau pastaruosius penkerius metus vis daugiau įsigilinama į įrangos techninius parametrus, efektyvumą, ilgalaikį atsiperkamumą: „Pastebime, kad sprendimai priimami kompleksiškiau, klientai kreipiasi pagalbos siekiant kartu įvertinti visus galimus sprendimus. Įvertinama ne tik pati įranga, bet ir jos eksploatacijos bei aptarnavimo sprendimai ir su tuo susijusios išlaidos. Labai svarbus faktorius, ar įrangos gamintojai turi savo serviso inžinierius Lietuvoje ir esant reikalui gali operatyviai reaguoti bei išspręsti iškilusias problemas. Mūsų pastebėjimais, kartais brangesnis, tačiau efektyvesnis sprendimas gali atsipirkti jau per vienerius metus.“

Į šiuos kriterijus inžinierius pataria atsižvelgti ir dar tik besirenkantiems sprendimus. Jo teigimu, „Eaton Electric“ vykdo aplinkosaugos įsipareigojimus siekiant maksimalaus efektyvumo, tad ir įrenginiai leidžia vartotojams sumažinti elektros energijos sąnaudas ir patirti kuo mažiau nuostolių. „Mūsų klientai jau įvertino, jog tinkamai parinkti bei eksploatuojami sprendimai 100 proc. užtikrina nepertraukiamą kokybiškos energijos tiekimą – kompanijos tiesiog nebesusiduria su tais iššūkiais, kurių turėjo anksčiau“, – apibendrina J. Zavalis.

www.eaton.com

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Italija ir Ispanija planuoja naują dujų jungtį priklausomybei nuo Rusijos mažinti

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi pareiškė, kad su Ispanijos kolega aptarė idėją nutiesti dujotiekį...

Pramonė
17:14
G. Nausėda: Europai grįžti prie rusiškų dujų po karo būtų didžiausia klaida

Nuo rusiškų dujų itin priklausomos Europos Sąjungos valstybės turi planų, kaip jų atsisakyti „per itin trumpą...

V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
09:57
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 2

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
05:45
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31
„Gren“ įsigijo „Energia Verde“ Latvijoje

Baltijos šalyse šilumos energiją gaminanti bendrovė „Gren“ užbaigė įsigijimo sandorį, pagal kurį iš „BaltCap...

Rinkos
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku