„Orlen“ strategija: nulinės CO2 emisijos iki 2050 m.

31 mlrd. Eur investicijos ir iki 2050 m. iki nulio sumažinti anglies dvideginio išmetimai, numatyta Orlen grupės, kuriai priklauso naftos perdirbimo gamykla Orlen Lietuva strategijoje.
Ateinančiam dešimtmečiui Orlen2030 strategijoje numatytos permainos paremtos atsinaujinančia energetika ir pažangia naftos chemijos pramone. Veikla bus diversifikuojama maksimizuojant pelną iš esamų pagrindinių grupės veiklos sričių, kurios bus transformuojamos diegiant naujausias technologijas, atsižvelgiant į naujausias aplinkosaugines ir vartojimo tendencijas, rašoma pranešime.
Įgyvendinant strategiją toliau bus diversifikuojami grupės pajamų šaltiniai, siekiant jos ilgalaikio tikslo iki 2050 metų sumažinti anglies dvideginio emisijas iki nulio. Kitas strateginis planas yra grįžti prie progresinės dividendų politikos, nustatant, kad nuo kitų metų dividendai sudarytų bent 3,5 PLN (0,78 Eur) už akciją.
Verčiame naują lapą Orlen grupės istorijoje. Permainų kryptys yra numatytos Orlen2030 strategijoje, kuri yra pasaulinių tendencijų atspindys. Mūsų tikslas yra kurti daugiafunkcinę organizaciją, gebančią sėkmingai konkuruoti šių esminių permainų metu, pabrėžia Danielius Obajtekas, PKN Orlen valdybos pirmininkas.
Strateginių tikslų įgyvendinimui numatoma skirti apie 140 mlrd. PLN (31 mlrd. Eur), kurie per ateinantį dešimtmetį iš viso sugeneruotų 195 mlrd. PLN (43,6 mlrd. Eur) EBIDTA. Didžioji investicinio biudžeto dalis bus skirta tiems segmentams, kurie labiausiai atitinka strateginius grupės siekius. Apie 85 mlrd. PLN (19 mlrd. Eur) bus skirta perspektyvioms plėtros sritimis, susijusioms daugiausia su atsinaujinančia energetika ir pažangia naftos chemijos pramone, o likę 55 mlrd. PLN (12,3 mlrd. Eur) bus skirti esamo turto efektyvumui didinti.
Grupė įsipareigoja siekti savo ilgalaikio tikslo iki 2050 metų sumažinti anglies dvideginio išmetimus iki nulio. Iki 2030 metų Grupė yra užsibrėžusi sumažinti anglies dvideginio išmetimus iš esamų naftos perdirbimo ir naftos chemijos įrenginių 20%, o iš elektros energijos gamybos 33%.
Siekdama veiklos efektyvumo didinimo ir produktų kokybės gerinimo bendrovė Lietovoje svarsto galimybes statyti kelių šimtų milijonų vertės naują sunkaus naftos likučio perdirbimo įrenginį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti