Antra viruso banga verslui skaudesnė: paramos reikia greičiau

Su verslo bei profsąjungų atstovais susitikęs ir jų lūkesčius formuojant naują vyriausybę aptaręs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad su valdančiosios koalicijos pasiūlytais kandidatais jo gerovės valstybės vizija gali būti išpildyta.
Verslas tam pritaria, tačiau vardija ir savo lūkesčius: antroji pandemijos banga sunkesnė ir įmonėms pagalbos ranka turėtų būti ištiesta kuo greičiau, nes sausio, kai ketinama pradėti mokėti subsidijas nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms, gali sulaukti ne visos bendrovės.
Pagalbos reikia dabar
Prezidento detaliai pristatyta gerovės valstybės vizija turi daug sąsajų su išrinktosios valdžios politine kryptimi, bendrų taškų radome ir susitikime su verslo bei profsąjungų bendruomene, susitikimą apibendrino Simonas Krėpšta, prezidento vyriausiasis patarėjas ir Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas.
Tarp lūkesčių naujai valdžiai, kuriuos išsakė profsąjungų bei verslo atstovai, minima daugiau socialinio dialogo, labiau subalansuota mokestinė politika, dėmesys viešajam sektoriui bei tvarios investicijos.
Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad šalies verslas jau jaučia trumpinamų Europos tiekimo grandinių įtaką, antrąją koronaviruso bangą įmonės išgyvena sunkiau, tad negalima delsti su parama, kurią dabar verslui žadama pradėti mokėti kitų metų sausį.
Labiausiai nukentėję sektoriai išlieka tie patys kaip ir pavasarį, tačiau antra banga verslui skaudesnė, klausimas, kiek mažų įmonių sulauks tos žadamos antros sausio savaitės, svarstė pramonininkų atstovas.
Jo teigimu, pereinamuoju laikotarpiu, besikeičiant vyriausybėms, paramos klausimą reiktų spręsti kuo greičiau.
Pirmos bangos metu finansų ministras iškart pažadėjo, kad pinigų bus. Tokios žinutės nuramina ir žmonės gali jaustis saugūs, sparčiau šituos klausimus spręsti reiktų ir dabar, įsitikinęs V. Janulevičius.
Naujos bėdos
Pramonininkų atstovas pasakoja, kad kol kas tiekimo sutrikimų, kaip buvo pavasarį, bendrovėms išvengti pavyksta, tačiau gamyba ima strigti dėl kitų priežasčių.
Įmonės negali dirbti pilnu pajėgumu, nes daugėjant užsikrėtimo atvejų reikia eliminuoti dalį darbuotojų. Pramonė dirba 80% pajėgumu ir tai pradeda atsiliepti ir žmonėms, ir įmonių rezultatams, sako V. Janulevičius.
Inga Ruginienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė, taip pat teigė, kad antroji viruso banga grasina naujomis problemomis.
Gauname vis daugiau nusiskundimų iš darbuotojų, kai žmonės negauna nedarbingumo lapelių izoliacijai ar, priešingai, po jos negali grįžti į darbą, nes stringa komunikacija tarp visuomenės sveikatos centro ir kitų institucijų, aiškina I. Ruginienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti